Дата документу 05.06.2024Справа № 643/23368/21 Провадження № 2/554/1340/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05червня 2024 р. м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі: головуючого судді: Бугрія В.М., за участю секретаря судового засідання Янушкевіч К.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві позовну заяву ТОВ "Юридичний центр вердикт права" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором,-
в с т а н о в и в :
Позивач ТОВ "Юридичний центр вердикт права" звернувся до Московського районногосуду м.Харковаз позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором.
Ухвалою суду від 21.04.2023 року відкрито провадження по цивільній справі.
Відповідно до розпорядження Верховного Суду від 08.03.2022 року №2/0/9/-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану», змінено територіальну підсудність Московського районного суду м.Харкова на Октябрський районний суд м.Полтави.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, головуючим по справі визначено суддю Бугрія В.М.
Ухвалою Октябрського районного суду м.Полтави від 21.04.2023 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Октябрськогорайонного судум.Полтавивід 12.03.2024року здійснено перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін до спрощеного провадження з повідомленням сторін.
У судові засідання призначені на 07.08.2023 р., 02.11.2023 р., 15.01.2024 р., 12.03.2024 р., 12.04.2024 р., 05.06.2024 р., позивач не з`явився, належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, шляхом направлення судових повісток про виклик до суду.
Згідно ч.1ст.131ЦПК Україниучасники судовогопроцесу зобов`язаніповідомляти судпро змінусвого місцяпроживання (перебування,знаходження)або місцезнаходженняпід часпровадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Від позивача ТОВ "Юридичний центр вердикт права" до суду не надходило будь-яких повідомлень про зміну адреси надсилання повісток, а тому судові повістки про виклик до суду направлено за адресою, яку останній вказав у позовній заяві. Представник позивача на телефонні дзвінки не відповідає. Справа розглядається з 2021 року та жодного разу позивач не з`являвся в судові засідання, не подавав ніяких процесуальних документів.
Ініціювавши судовий розгляд справи, позивач насамперед повинен активно використовувати визначені законом процесуальні права, здійснювати їх з метою, з якою такі права надано. Реалізація особою процесуальних прав невіддільна від виконання нею процесуального обов`язку щодо сприяння встановленню в судовому процесі дійсних обставин у справі з метою отримання правосудного судового рішення. На цьому акцентувала увагу Велика Палата Верховного Суду у постанові від 12 січня 2023 року по справі № 9901/278/21.
Слід також враховувати правову позицію Європейського суду з прав людини, зокрема у справі «Пономарьов проти України», згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Згідно п.3 ч.1ст. 257 ЦПК Українисуд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився у підготовче засідання чи в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи, що позивач у судове засідання не з`явився повторно, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи за адресою, яку вказав у позові, поважність причини неявки у судові засідання не підтвердив, суд дійшов до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись п.3 ч.1 ст.257, ст.ст.260,354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов ТОВ"Юридичнийцентр вердиктправа"до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості задоговором- залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.2ст. 257 ЦПК України, особа, клопотання якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м.Полтави протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Бугрій
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119617762 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні