Справа № 606/1202/24
Ухвала
04 червня 2024 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Марціцка І.Б. під час вирішення питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Іванівська сільська рада Тернопільського району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення та визначення місця проживання дитини, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до Теребовлянського районного суду Тернопільської області із вказаною заявою, в якій просить встановити факт, що ОСОБА_1 самостійно виховує, утримує та здійснює догляд за сином ОСОБА_3 , без участі матері, а також визначити місце проживання дитини, ОСОБА_3 з батьком ОСОБА_1 у зв`язку з самостійним вихованням батьком дитини без участі матері.
Ознайомившись зі змістом заяви та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Згідно з ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюютьсяЗаконом України «Про судовий збір».
Частиною 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, встановлена ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211,20.
Звертаючись до суду з позовною заявою, заявник ОСОБА_1 просить задоволити дві вимоги немайнового характеру: 1) встановити факт, що ОСОБА_1 самостійно виховує, утримує та здійснює догляд за сином ОСОБА_3 , без участі матері; 2) визначити місце проживання дитини, ОСОБА_3 з батьком ОСОБА_1 у зв`язку з самостійним вихованням батьком дитини без участі матері.
Відтак, при поданні цієї заяви заявнику необхідно сплатити судовий збір у сумі 2422,40 грн (1211,20 грн + 1211,20 грн).
Разом з тим при зверненні до суду з даним позовом позивач сплатив судовий збір лише у сумі 1211,20. Докази на підтвердження сплати судового збору у сумі ще 1211,20 грн до заяви не додані.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного позивачу слід виправити недоліки поданої заяви шляхом: подати оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1211,20 грн; 2). подати заяву із зазначенням підстав звільнення від сплати судового збору з наданням доказів на підтвердження наявності таких підстав; 3). подати клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору з наданням доказів наявності інших підстав для такого звільнення (відстрочення, зменшення).
Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків заяви, строк на їх усунення доцільно визначити п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.10,175,177,185ч. 1,2,258-261,293-294 ЦПК України , суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Залишити без руху позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета споруІванівська сільськарада Тернопільськогорайону Тернопільськоїобласті про встановленняфакту,що маєюридичне значеннята визначеннямісця проживаннядитининадавши позивачу строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити, що якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя І.Б. Марціцка
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119631937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні