Справа № 523/19923/23
Провадження №2/523/1886/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" червня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Аліна С.С., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Дроздовського Л.П. про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Керченської міської ради, за участю третьої особи Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Бояринцевої Вікторії Вікторівни про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Суворовського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Керченської міської ради, за участю третьої особи Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Бояринцевої Вікторії Вікторівни про визнання права власності на спадкове майно.
10.06.2024 року до суду надійшло письмове клопотання від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Дроздовського Л.П. про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Вивчивши дану заяву, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1, 2, 5, 7 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Крім того, враховуючи надміру завантаженість судді, велику кількість справ, що призначена до розгляду і можливі затримки кожного судового засідання, суд приходить до переконання щодо відсутності технічної можливості суду забезпечити належне та своєчасне проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Суд вважає за недоцільне проведення відеоконференції, оскільки це може привести до судової тяганини та затягування розгляду справи понад строки встановлені законом. Також, суд вважає за необхідне зазначити, що оскільки питання про участь сторони у розгляді справи в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду, тому суд не вбачає підстав для задоволення такого клопотання.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.212, 260 ЦПК України, суд ,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Дроздовського Л.П. про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 доКерченської міськоїради,за участютретьої особи Приватногонотаріуса Київськогоміського нотаріальногоокругу БояринцевоїВікторії Вікторівнипро визнанняправа власностіна спадковемайно - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 11.06.2024 року.
Суддя Аліна С.С.
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119632476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Аліна С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні