Справа № 444/2171/24
Провадження № 2/444/921/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., перевіривши виконання вимог статей 175-177, 185-187 Цивільного-процесуального кодексу України по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт № НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 , паспорт серії НОМЕР_4 ) як законного представника неповнолітніх ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2 , до відповідача Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області (місцезнаходження: 80362, Львівська область, Львівський район, смт Куликів, пл. Незалежності, 27, Код ЄДРПОУ: 04371957, E-Mail адреса: kulykiv27@gmail.com), третя особа: ОСОБА_5 (РНОКПП не відомий, АДРЕСА_3 , тел. не відомий, адреса ел. пошти не відома) про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Від позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 як законного представника неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Жовківського районного суду Львівської області надійшла позовна заява до відповідача Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, третя особа: ОСОБА_5 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
Вивчивши позовну заяву та документи додані до неї, приходжу до переконання, що така подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
На виконання вимог пункту 2 частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України у позовній заяві позивачами не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи.
Крім цього, на виконання вимог пункту 3 частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України у позовній заяві позивачами не зазначено ціни позову.
Крім цього, на виконання вимог пункту 8 частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Крім цього, на виконання вимог пункту 9 частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв`язку із розглядом справи.
Таким чином, позивачі повинні привести позовну заяву у відповідність до вимог статті 175 ЦПК України.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачі не додалидокументи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення їх від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 1 п.п. 1 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 гривень.
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами рахунків Жовківського районного суду Львівської області: Отримувач ГУК Львiв/Жовківська тг /22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Рахунок отримувача UA458999980313171206000013871, Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Отже, позивачам до позовної заяви слід долучити квитанцію про сплату судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі із врахуванням ціни позову за позовну вимогу майнового характеру або документи, що підтверджують підстави звільнення позивачів від сплати судового збору відповідно до закону.
Вказані в ухвалі недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до розгляду.
Відповідно до частин 1, 2 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивачів на доступ до правосуддя. Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України" (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи "Креуз проти Польщі", про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти ("Kreuz v. Poland" № 28249/95).
Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Враховуючи вищенаведене, подальший рух позовної заяви неможливий і позивачам слід надати термін для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 175-177, 185, 293-294 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 як законного представника неповнолітніх ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , до Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, третя особа: ОСОБА_5 , про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування -залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, та роз`яснити, що в разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог статті 185 ЦПК України, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Копію ухвали направити позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - для виконання. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ясиновський Р. Б.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119633375 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Ясиновський Р. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні