Рішення
від 09.05.2024 по справі 766/17174/21
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/17174/21

н/п 2/766/4329/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

09.05.2024 року Херсонській міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Шестакової Я.В.

за участі секретаря Капінус О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовною заявою Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Нашаоселя 10-В»до ОСОБА_1 стягнення заборгованості по оплаті внесків з утримання та обслуговування житлового будинку, -

ВСТАНОВИВ:

Представник ОСББ «Нашаоселя 10-В» - адвокат Данилов О.Ф. в вересні 2021 року звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь ОСББ суму заборгованості з оплати внесків з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 9002,96 грн, а також - суму сплаченого позивачем судового збору в розмірі 2270 гривень та витрати на правову допомогу у розмірі 5000 гривень.

В обґрунтування позову вказав, що відповідач, як власник квартири за адресою: АДРЕСА_1 , не виконує свій обов`язок зі сплати внесків на утримання багатоквартирного будинку у період з січня 2019 року по серпень 2021 року, у зв`язку з чим утворилась заборгованість на загальну суму 3978,24 гривень.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 11.10.2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судовий розгляд.

Копію ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі була направлена позивачу та відповідачу. У зазначений в ухвалі термін від сторін не надійшло заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, від представника позивача адвоката Гринишак М.М. 23.02.2022 року надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі доказами, заперечень проти ухвалення заочного рішення не надходило.

Відповідач у судове засідання не з`явився повторно, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, зокрема шляхом направлення судових повісток про виклик за відомим суду зареєстрованим у встановленому законом порядком місцем його проживання.

Процесуальним правом надати відзив на позов або письмові пояснення по суті предмету спору не скористався. Документів, що підтверджують поважність причин його відсутності суду не надано. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надійшло.

У зв`язку з цим, суд, згідно вимогам ч. 4 ст.223 та ст. ст. 280, 281 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи.

Відповідно до ч.2 ст.247ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть учать у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідного до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів , поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1ст.81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що 19.10.2018 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано ОСББ «Наша оселя 10-В» (надалі ОСББ) , створене власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , та діє на підставі статуту.

ОСББ у відповідності доЗакону України«Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» ОСББ забезпечує належне утримання та використання спільного майна, своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів за утримання будинку за зазначеною вище адресою.

Згідно витягу №390344 від 02.01.2024 року з Державного реєстру речовизх прав на нерухоме майно відповідач ОСОБА_1 не є власником квартири АДРЕСА_3 .

Відповідно дост. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Загальними зборами 31.03.2019 року ОСББ, зафіксованому у протоколах загальних зборів, прийняте рішення про затвердження розміру внесків за утримання будинку та прибудинкової території. 23.05.2021 року затверджено суму одноразового внеску на ремонт опалювальної системи будинку у розмірі 1650 грн.

Щомісячний внесок на утримання житлового будинку для відпвідача згідно рішення загальних зборів з січня 2019 року: 67,8 кв.м.*3,85 грн/кв.м = 261,03 грн на місяць.

Згідно з ч.1ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої: сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч.2ст.509 ЦК України, зобов`язання виникають з підстав, встановленихстаттею 11 ЦК України. Відповідно до ч.2ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: інші юридичні факти.

Відповідно дост.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», визначення порядку сплати, переліку га розмірів внесків і платежів співвласників відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, є обов`язковим для всіх співвласників.

Згідно зіст.16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів. Згідно зіст.23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Відповідно дост.15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», співвласник зобов`язаний: виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Аналіз наведених вимог чинного законодавства дає усі підстави стверджувати, що особа, яка є власником квартири і, в свою чергу, співвласником будинку, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, однак не є членом цього об`єднання, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих платежів по цим витратам.

Статтею 322 Цивільного кодексу України визначено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, враховуючи те, що позивач не скористався своїм правом на заміну відповідача на іншого, враховуючи те, що ОСОБА_1 не є власником кватири, вимоги позивача щодо стягнення з ОСОБА_1 , як з власника квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , заборгованості за надані житлові-комунальні послуги з січня 2019 року є безпідставними та задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.4,5,13,76-81,133,137,141,166,263-265,274-279,280-282,354 ЦПК України, ст.ст.322,360,526,610,611,625 ЦК України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимоги Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Нашаоселя 10-В»до ОСОБА_1 стягнення заборгованості по оплаті внесків з утримання та обслуговування житлового будинку відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача , поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 09.05.2024 року.

Суддя Я.В. Шестакова

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено12.06.2024
Номер документу119633878
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —766/17174/21

Рішення від 09.05.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні