Справа № 713/1910/24
Провадження №2/713/400/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.06.2024 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Кириляк А.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Берегометської селищної ради Вижницького району, Чернівецької області , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Вижницька районна військова адміністрація про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Берегометської селищної ради Вижницького району, Чернівецької області , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Вижницька районна військова адміністрація про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом .
Вважаю, що зазначену позовну заяву слід залишити без руху, оскільки її подано з порушенням вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПКУкраїни, з огляду на таке.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме в позовній заяві відсутні посилання на коло спадкоємців, який розмір земельної ділянки, що підлягає спадкуванню, оскільки в заповіті вказано площа, 2,04 га., позивач просить визнати право власності на земельну ділянку в розмірі 2,29 га.. Не залучено в якості третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог : Головне управління Держгеокадастру в Чернівецькій області .
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
В зв`язку з викладеним позовну заяву необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк для виправлення її недоліків терміном 10 днів..
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Берегометської селищної ради Вижницького району, Чернівецької області , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Вижницька районна військова адміністрація про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом,- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня вручення позивачу ухвали усунути вказані недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Антоніна КИРИЛЯК
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119639077 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
КИРИЛЯК А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні