3/136-1725
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"06" грудня 2007 р.Справа № 3/136-1725
УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Турецького І.М.
Розглянув матеріали справи
до відповідача: 1-го Малого приватного підприємства „Плюс” (код ЄДРПОУ 30165158), м. Тернопіль, вул. Макаренка, 6/129.
2-го Приватного підприємства „Виробничо –комерційна фірма „Вотум-А” (код ЄДРПОУ 31031348), м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 68-а
за участю представників сторін від:
позивача: Білий В.В. представник по довіреності №70197/7/10-015 від 26.10.2007р.
відповідача: 1-го не явився
2-го не явився
Суть справи : До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ 21131189), м. Тернопіль, вул. Білецька,1 до Малого приватного підприємства „Плюс” (код ЄДРПОУ 30165158), м. Тернопіль, вул. Макаренка, 6/129 та Приватного підприємства „Виробничо –комерційна фірма „Вотум-А” (код ЄДРПОУ 31031348), м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 68-а, в якій позивач просить визнати недійсним договір комісії №2705 від 27.05. 2004 року, укладений між Малим приватним підприємством „Плюс” (код ЄДРПОУ 30165158), м. Тернопіль, вул. Макаренка, 6/129 та Приватним підприємством „Виробничо –комерційна фірма „Вотум-А” (код ЄДРПОУ 31031348) м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 68-а, як такий, що укладений всупереч чинного законодавства України і завідомо суперечить інтересам держави і суспільства.
1-й Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив, письмового відзиву на позов суду не надав. 27.04.2006р.в судовому засіданні надав клопотання про зупинення провадження у справі, в порядку ст.79 ГПК України, до вирішення Верховним судом України справи про визнання недійсним статуту та свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ малого приватного підприємства „Плюс”.
2-й Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив, не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання, свого письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст.75 Господарсько –процесуального кодексу України, по наявних у справі документах.
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін роз'яснено їх права передбачені ст.ст.20, 22, 81-1 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши представників сторін, суд встановив наступне:
27 травня 2004 року Приватне підприємство „Виробничо –комерційна фірма „Вотум-А” (код ЄДРПОУ 31031348) м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 68-а та Мале приватне підприємство „Плюс” (код ЄДРПОУ 30165158) м. Тернопіль, вул. Макаренка, 6/129 уклали між собою договір комісії №2705, в якому вказано:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Комісіонер на умовах даного Договору зобов'язується за дорученням Комітента від свого імені та за рахунок Комітента укладати з третіми особами договори на реалізацію на внутрішньому ринку нафтопродуктів, в подальшому іменовані Товар.
1.2. При цьому Комісіонер повинен виконати всі обов'язки і здійснити всі права, що випливають з угод, укладених з третіми особами.
1.3. Асортимент, кількість Товару, ціни реалізації узгоджуються Сторонами в Додатках, які є невід'ємною частиною даного договору. Якість Товару повинна відповідати технічним умовам та стандарту України.
1.4. Загальна вартість Договору становить 900 000 000,00 (дев'ятсот мільйонів) гривень.
2. ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ КОМІСІОНЕРА
2.1. Комісіонер зобов 'язаний:
— самостійно здійснювати необхідну комерційно - маркетингову роботу по пошуку третіх осіб (Покупців), проводити всю переддоговірну роботу та укладати від власного імені договори купівлі - продажу у відповідності до вказівок Комітента та на найбільш вигідних для нього умовах;
—прийняти Товар призначений для комісії на умовах ЕХW (ІНКОТЕРМС-2000) - франко-термінал, що знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Бориславська, 82 (ВАТ "НПК "Галичина"). Приймання-передача Товару на виконання комісійного доручення здійснюється зі складанням Актів приймання-передачі Товару;
— вжити всіх необхідних заходів для збереження Товарів від втрати, нестачі та пошкодження, при цьому умови збереження Товару до моменту його реалізації третім особам повинні відповідати правилам його збереження з метою недопущення його пошкодження.
— дотримуватись вказівок Комітента;
— реалізовувати Товар, отриманий на виконання комісійного доручення, третім особам на умовах, найбільш вигідніших для Комітента за цінами, що встановлені останнім (п.1.2.даного договору);
— не реалізовувати Товар третім особам у випадку виникнення сумніву у їх фінансовій платоспроможності.
— нести відповідальність за збереження кількості Товару та за дотримання його якісних показників;
— вживати заходів щодо охорони прав Комітента на його Товар, що знаходиться у Комісіонера;
— виконати всі обов'язки і здійснити всі права, що випливають з договорів, укладених ним з третіми особами;
— у випадку порушення третіми особами (Покупцями) умов договорів, укладених з Комісіонером, негайно повідомити про це Комітента, а також зібрати та забезпечити необхідні докази;
— повідомляти Комітента про відмову від виконання умов даного договору, якщо це викликано неможливістю виконання доручення або порушенням Комітентом договору комісії;
— повідомляти Комітента про хід виконання даного Договору, після виконання доручення, тобто після реалізації Товару, переданого на виконання комісійного доручення згідно Додатку. При цьому Комісіонер надає Комітенту звіт з додатком всіх підтверджуючих документів про понесені витрати в ході
виконання даного Договору;
— перераховувати грошові кошти за реалізовану партію Товару протягом 2 календарних днів з моменту реалізації Товару, переданого на виконання комісійного доручення.
2.2 Комісіонер має право:
— відступити від вказівок Комітента у випадках, передбачених чинним законодавством України:
— при перерахуванні грошових коштів утримати розмір належної йому комісійної винагороди
- у випадку неможливості виконання даного договору комісіонер має право відмовитись від виконання умов даного договору, при цьому договір зберігає свою силу на протязі 2 тижнів з дня отримання Комітентом повідомлення Комісіонера про відмову від виконання доручення.
3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ КОМІТЕНТА
3.1. Комітент зобов'язується:
— передати Товар Комісіонеру на виконання комісійного доручення почастково (товарними партіями) на умовах ЕХW (ІНКОТЕРМС-2000) - франко-термінал, що знаходиться за адресою м. Дрогобич, вул. Бориславська, 82 (ВАТ "НПК "Галичина");
— здійснювати передачу Товару на виконання комісійного доручення за заявкою Комісіонера;
— у разі зміни вартості Товару у зв'язку з динамікою ринкових цін на нього, негайно повідомити Комісіонеру змінену ціну реалізації Товару;
— прийняти від Комісіонера все виконане по дорученню відповідно до умов договору;
— сплатити Комісіонеру винагороду згідно умов даного договору;
— відшкодувати Комісіонеру витрати пов'язані з виконанням даного Договору, на підставі наданих останнім підтверджуючих документів.
3.2. Комітент має право:
— вимагати від Комісіонера виконання прийнятих на себе зобов'язань на умовах, передбачених даним договором;
— вимагати передання йому, у випадку порушення умов договору третьою особою, всіх прав по укладеному договору, зокрема передання вимоги до третьої особи;
— відмінити дане ним Комісіонеру доручення в цілому або в частині при цьому Комітент відшкодовує Комісіонеру понесені ним до відміни доручення витрати.
4.КОМІСІЙНА ВИНАГОРОДА ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ
4.1. Розмір комісійної винагороди за виконання даного доручення визначається Сторонами додатково в Додатках, що є невід'ємною частиною даного договору.
4.2. Розрахунки між Сторонами проводяться в українській національній валюті - гривнях.
4.3. Комітент зобов'язаний сплатити комісійну винагороду Комісіонеру протягом 2 банківських днів з моменту затвердження Комітентом звіту.
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
5.1. За невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків даного договору Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
5.2. У випадку порушення Комісіонером строків перерахування грошових коштів, отриманих за реалізований Товар, передбачених даним договором, останній зобов'язаний сплатити Комітенту неустойку у вигляді пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочки перерахування, за весь період прострочення виконання зобов'язання.
5.3. У випадку втрати, нестачі або пошкодження Товару, або іншого випадку неможливості повернення Товару в натурі Комісіонером, останній відшкодовує Комітенту вартість Товару, шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Комітента.
6. ФОРС-МАЖОР
6.1. Сторони прийшли до згоди про те, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (виникнення непереборної сили, яка не залежить від дії Сторін, а саме: війни, військових дій, блокади, ембарго, пожежа, повінь та інші стихійні лиха чи сезонні природні явища, міжнародних санкцій, валютних обмежень, дії інших держав, зміна національного законодавства, обмеження, введені органами державної влади), які роблять неможливим (економічно недоцільним) виконання Сторонами своїх обов'язків, Сторони звільняються від виконання своїх обов'язків на час дії вказаних обставин. У випадку, якщо дія вказаних обставин продовжується більш ніж ЗО днів, кожна із Сторін має право на розірвання Договору і не несе відповідальності за це при умові , що вона сповістила про це іншу Сторону не пізніше ніж за 7 днів до розірвання.
Достатнім доказом дій форс-мажорних обставин є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України.
7. РОЗГЛЯД СПІРНИХ ПИТАНЬ
7.1. Всі спори , що виникатимуть з даного договору будуть вирішуватись Сторонами шляхом переговорів.
7.2. У випадку недосягнення згоди між сторонами спір передається на розгляд господарському суду в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
8. ІНШІ УМОВИ
8.1. Зобов'язання Сторін по проведенню розрахунків за умовами даного договору можуть бути зупинені шляхом заліку зустрічної однорідної вимоги, строк якої настав чи строк якої не вказаний або визначений моментом вимоги, а також шляхом передачі Комітентом товарно-матеріальних цінностей на відповідну суму згідно вимог, встановлених чинним законодавством України. Обов'язки припиняються за згодою Сторін, а саме згодою про заміну одного зобов'язання іншим між Сторонами.
Зобов'язання Сторін припиняються збігом боржника і кредитора в одній особі. Якщо в подальшому цей збіг припиняється, зобов'язання виникають знову.
8.2. Після підписання даного договору всі попередні переговори за ним, які так чи інакше стосуються даного договору, втрачають юридичну силу.
8.3. За взаємною згодою Сторони можуть внести в даний договір необхідні доповнення чи зміни які будуть мати силу після підписання повноважними представниками Сторін.
8.4. Доповнення та зміни до даного договору є його невід'ємною частиною.
8.5. Всі питання, не обумовлені даним договором, регулюються ЦК України та чинним законодавством України.
8.6. Договір складено в двох примірниках, українською мовою, по одному для кожної Сторони.
8.7. Сторони підтверджують, що є платниками податку на прибуток за ставкою, передбаченою п.10.1. ст. 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції від 22.05.1997 р. №283/97-ВР зі змінами та доповненнями.
8.8. Сторони визнають юридичну силу договору, всіх інших документів до договору, що підписані з застосуванням засобів факсимільного зв'язку, з подальшим підтвердженням оригіналом.
9. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ
9.1. Даний Договір вступає в силу з моменту його підписання і діє до 31.12.2004 року
В судовому засіданні встановлено, що рішення Тернопільського міськрайонного суду по справі №2-7898/05 від 1 грудня 2005 року, визнано недійсним установчі документи –статут МПП „Плюс” з моменту його перереєстрації, а саме з 22.01.2002 року, а також свідоцтво №26746758 про реєстрацію МПП „Плюс” платником податку на додану вартість з моменту його видачі - 25.05.2002 року та №26751120 з моменту видачі –з 28.05.2004 року.
Ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 02.03.2006 року рішення Тернопільського міськрайонного суду по справі №2-7898\05 від 1 грудня 2005 року залишено без змін.
Ухвалою Верховного суду України від 14 червня 2006 року касаційну скаргу ПМП „Плюс” задоволено і рішення Тернопільського міськрайонного суду від 1 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 2 березня 2006 року скасовано, і провадження в справі закрито.
Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Судом встановлено, що ПМП „Плюс” зареєстроване торгово–реєстраційною палатою тернопільської міської Ради 6 листопада 1998 року, 14 січня 2002 року засновником підприємства прийнято рішення про передачу прав власника підприємства Понтусу В.І.
22 січня 2002 року зареєстровано відповідні зміни до статуту, а 25 травня 2002 року та 28 травня 2004 року ПМП „Плюс” видані свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість.
17 квітня 2006 року господарським судом порушено провадження у справі за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ 21131189) м. Тернопіль, вул. Білецька,1 до Малого приватного підприємства „Плюс” (код ЄДРПОУ 30165158) м. Тернопіль, вул. Макаренка, 6/129 та Приватного підприємства „Виробничо –комерційна фірма „Вотум-А” (код ЄДРПОУ 31031348) м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 68-а за правилами Господарсько –процесуального кодексу.
Однією із сторін по даному спору являється суб'єкт владних повноважень –Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція, і даний спір повинен слухатися по правилах Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до рекомендацій Президії Вищого господарського суду України №01/8рш від 27.06.2007 року ”Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам”, та позиції Вищого адміністративного суду України, дана справа підлягає припиненню в порядку ст.80 п.1 ГПК України, оскільки не підлягає розгляду в господарському суді за правилами Господарсько-процесуального кодексу України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст..43, 80. п.1, 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ.
1. Справу провадженням припинити в порядку ст.80 п.1 ГПК України.
2. Ухвалу направити сторонам по справі.
Суддя І.М. Турецький
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2007 |
Оприлюднено | 14.12.2007 |
Номер документу | 1196431 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні