Ухвала
від 11.06.2024 по справі 906/1499/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

"11" червня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1499/23

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді: Кравець С.Г.,

секретаря судового засідання: Круглецької А.І.,

розглядаючи справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Розточчя"

до: Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненській та

Житомирській областях

про внесення змін до договору купівлі-продажу об`єкта незавершеного будівництва,

за участю представників сторін:

від позивача: Садовий В.С.- довіреність від 10.01.2024,

від відповідача: не з`явився,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Розточчя" звернулося до господарського суду з позовом до Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях про внесення змін до договору купівлі-продажу від 20.04.2006 року об`єкта незавершеного будівництва, шляхом викладення абзацу 2 пункту 5.3 (розділ 5 "Обов`язки покупця") у такій редакції: "5.3. завершити будівництво об`єкта незавершеного будівництва та ввести його в експлуатацію до 30.12.2027 року", а також стягнення судових витрат.

Ухвалою суду від 11.12.2023 вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 12.01.2024.

Ухвалою суду від 12.01.2024 відкладено підготовче засідання на 01.02.2024.

Ухвалою суду від 01.02.2024 поновлено відповідачу - Регіональному відділенню Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях строк для подачі відзиву на позовну заяву та прийнято його до розгляду; встановлено позивачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія Розточчя" строк до 16.02.2024 для подачі відповіді на відзив; продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 05.03.2024.

Ухвалою суду від 05.03.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу №906/1499/23 до судового розгляду по суті на 11.04.2024.

Ухвалою суду від 11.04.2024 відкладено розгляд справи по суті на 08.05.2024.

Ухвалою суду від 08.05.2024 продовжено строк розгляду справи по суті на підставі статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та відкладено розгляд справи по суті на 11.06.2024.

10.06.2024 через систему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Розточчя" надійшли:

- клопотання від 10.06.2024 про повернення до стадії підготовчого провадження у якому зазначено, що ТОВ "Компанія Розточчя" звернулось до Коростенської міської ради з заявою про розгляд питання про збільшення строків добудови незавершеного будівництва Лабораторний корпус, в с.Грозино Житомирської області. ТОВ "Компанія Розточчя" 22.05.2024 отримано згоду органу місцевого самоврядування на продовження будівництва ОНБ, оформлену рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради №243 від 15.05.2024, яку позивач має намір долучити до матеріалів справи. Оскільки, ГПК України передбачає подання доказів, що мають суттєве значення при вирішенні спору, на стадії підготовчого провадження, ТОВ "Компанія Розточчя" просить суд винести ухвалу про повернення до стадії підготовчого провадження по даній справі;

- клопотання від 10.06.2024 про відкладення розгляду справи не раніше як через 30 днів, для надання можливості сторонам вирішити спір шляхом укладення мирової угоди.

Відповідач повноважного представника у судове засідання 11.06.2024 не направив.

У судовому засіданні 11.06.2024 представник ТОВ "Компанія Розточчя" підтримав подані клопотання та просив суд їх задовольнити.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали даної справи, господарський суд зазначає таке.

Згідно приписів статті 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства, серед іншого, є: верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; змагальність сторін; диспозитивність; пропорційність; неприпустимість зловживання процесуальними правами.

Відповідно до частини 1 статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно з приписами статті 181 ГПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Стаття 182 ГПК України визначає порядок дій суду у підготовчому засіданні задля забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Згідно з частиною 3 статті 198 ГПК України, головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Норми Господарського процесуального кодексу України не містять прямої вказівки на можливість суду на стадії розгляду справи по суті ухвалювати рішення про повернення до стадії підготовчого провадження, проте суд вважає, що за будь-яких обставин при здійсненні правосуддя слід керуватись завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, тому у разі виникнення необхідності суд вправі вчинити таке повернення, не допускаючи відмови у реалізації цієї дії виключно з підстав відсутності окремої процесуальної норми, тобто уникаючи проявів надмірного формалізму.

Згідно з частиною 1 статті 194 ГПК України, завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів.

Враховуючи те, що розгляд справи по суті передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, з метою дотримання основних засад господарського судочинства, справедливого і неупередженого розгляду справи, зважаючи на зміст та характер спірних правовідносин у справі, господарський суд дійшов висновку про необхідність повернення у підготовче провадження.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Зважаючи на неявку представника відповідача у судове засідання, необхідність з`ясування позиції відповідача щодо можливості укладення мирової угоди, а також враховуючи те, що питання, визначені ч.2 ст.182 ГПК України, станом на 11.06.2024 не можуть бути розглянуті, господарський суд відкладає підготовче засідання на іншу дату.

У судовому засіданні 11.06.2024 представник позивача заявив клопотання про участь судовому засіданні 08.07.2024 о 14:00 в режимі відеоконференції, проведення якої останній просить доручити Господарському суду Львівської області.

Відповідно до приписів статті 197 ГПК України, господарський суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Як встановлено судом за відповідною заявкою в "Програмі бронювання систем відеоконференцзв`язку", майданчики відеоконференцзв`язку Господарського суду Житомирської області (зал 731) та Господарського суду Львівської області (зал ВКЗ) на дату та час призначеного у даній справі судового засідання - вільні. За таких обставин, клопотання позивача слід задовольнити.

Керуючись статтями 2, 120, 182, 185, 197, 234-235 ГПК України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Перейти із стадії розгляду справи по суті до попередньої стадії судового процесу - підготовчого провадження, поновивши підготовче провадження у справі №906/1499/23.

2. Відкласти підготовче засідання на "08" липня 2024 р. о 14:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 731 , про що повідомити сторони.

3. Господарському суду Львівської області забезпечити проведення судового засідання, яке відбудеться 08.07.2024 о 14:00 у справі Господарського суду Житомирської області №906/1499/23 в режимі відеоконференції за участю повноважного представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Розточчя".

4. Регіональному відділенню Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях надати суду письмові пояснення у яких викласти позицію відповідача щодо можливості укладення мирової угоди.

5. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала суду набирає законної сили 11.06.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя Кравець С.Г.

Друк:

1 - до справи,

2 - позивачу та представнику- Електронний Суд,

3 - відповідачу - Електронний Суд,

4 - Господарському суду Львівської області на електронну адресу: inbox@lv.arbitr.gov.ua.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119646225
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Зміна договорів (правочинів) купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —906/1499/23

Рішення від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 11.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 03.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 11.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні