Ухвала
від 06.06.2024 по справі 910/7525/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про заміну сторони

м. Київ

06.06.2024Справа № 910/7525/18

За заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс"прозаміну стягувача у наказіу справі № 910/7525/18за позовомАкціонерного товариства "ОТП Банк"доТовариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-транспортна компанія "Провато"простягнення 417 991,08 грн Суддя Підченко Ю.О.Секретар судового засідання Лемішко Д.А.

Представники:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився;

від заявника: Крисевич В.П.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду міста Києва перебувала справа № 910/7525/18 за позовом Акціонерного товариства "ОТП "Банк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-транспортна компанія "Провато" про стягнення 375 220, 21 грн загальної суми боргу за овердрафтом, 19 028,68 грн загальної суми простроченої заборгованості по процентам за користування овердрафтом та 23 742,19 грн загальної суми заборгованості по пені.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 10.08.2018 позов задоволено повністю, а 05.09.2018 на виконання вказаного рішення видано відповідний наказ.

26.04.2024 р. через загальний відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс" ( далі також заявник) надійшла заява про заміну стягувача у наказі від 05.09.2018, виданому на примусове виконання рішення у справі № 910/7525/18.

Ухвалою суду від 17.05.2024 заяву прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні 06.06.2024.

Сторони явку уповноважених представників у судове засідання 06.06.2024 не забезпечили, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Представник заявника, у свою чергу, безпосередньо в судовому засіданні 06.06.2024 наполягав на задоволенні заяви та надав усні пояснення.

Частиною третьою статті 334 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) передбачено, що суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до приписів ст. 334 Господарського процесуального кодексу України (надалі ГПК України), неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши заяву та матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження", сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення

Частиною 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження" встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

За приписами статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). У зв`язку з цим, для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи - правонаступника.

Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 Господарського процесуального кодексу України, - це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Як зазначає заявник, 12.12.2019 між Акціонерним товариством «ОТП Банк» (як первісним кредитором) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Укрфінанс Груп» (як новим кредитором) було укладено договір про відступлення права вимоги № 12/12/19/1, за умовами якого первісний кредитор передає (відступає) в повному обсязі, а новий кредитор приймає на себе у повному обсязі право вимоги, що належить первісному кредитору за Кредитними договорами (у т.ч. за договором № 003/001191/16 від 02.06.2016), перелік яких міститься у реєстрі вимог, наведеному у Додатку 1 до цього договору, та які укладені між первісним кредитором та боржниками, а саме: первісний кредитор передає (відступає) новому кредитору право вимоги виконання боржниками боргових зобов`язань, які виникли за кредитними договорами в розмірах, зазначених в Реєстрі вимог (згідно Додатку 1 до цього договору), та які можуть виникнути у майбутньому (майбутня вимога) за кредитними договорами, право вимоги виконання всіх інших обов`язків та зобов`язань боржників/поручителів/майнових поручителів, передбачених кредитними договорами та договорами забезпечення, за суму, встановлену в п. 3 цього договору.

12.12.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Укрфінанс Груп» (як первісним кредитором) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Прайм Альянс» (як новим кредитором) було укладено договір про відступлення права вимоги № 12/12/К, за умовами якого первісний кредитор передає (відступає) у повному обсязі, а новий кредитор приймає на себе у повному обсязі право вимоги, що належить первісному кредитору за кредитними договорами (у т.ч. за договором № 003/001191/16 від 02.06.2016), перелік яких міститься у Реєстрі вимог, наведеному у Додатку 1 до цього договору, та за яким право вимоги належить первісному кредитору на підставі договору про відступлення права вимоги № 12/12/19/1 від 12.12.2019, укладеного між первісним кредитором та АТ «ОТП Банк».

До заяви про заміну правонаступником додано копії відповідних актів приймання-передачі Реєстру вимог та кредитних документів.

Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини (пункт 1 частина друга стаття 11 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

За змістом статті 512 Цивільного кодексу у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.

Відповідно до ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

При цьому, ч. 5 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс" про заміну стягувача по справі № 910/7525/18 з Акціонерного товариства "ОТП Банк" на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс".

Керуючись ст.ст. 42, 52, 120, 232-235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс" про заміну стягувача задовольнити.

2. Замінити стягувача у наказі Господарського суду міста Києва від 05.09.2018 у справі № 910/7525/18 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-Транспортна компанія "Провато" на користь Акціонерного товариства "ОТП Банк" загальної суми заборгованості за овердрафтом в розмір 329 451,81 грн, суми простроченої заборгованості по процентам за користування овердрафтом в розмірі 5 886,16 грн, суми заборгованості по пені в розмірі 44 646,52 грн та витрат зі сплати судового збору в розмірі 5 699,76 грн, з Акціонерного товариства "ОТП Банк" на правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс" (код ЄДРПОУ 41677971).

Згідно з ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її підписання.

Повний текст ухвали складено та підписано 11.06.2024

Суддя Ю.О. Підченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119647430
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7525/18

Ухвала від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 15.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 17.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 06.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 27.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 28.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Рішення від 10.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні