Рішення
від 11.06.2024 по справі 911/646/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" червня 2024 р. м. Київ Справа № 911/646/24

Суддя Грабець С.Ю., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи "Київоблгаз"»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Лісовий клуб»

про стягнення заборгованості,

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

14 березня 2024 року до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи "Київоблгаз"» (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Лісовий клуб» (далі відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 48 793,33 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення відповідачем умов типового договору розподілу природного газу шляхом підписання заяви-приєднання №0942115О1АСР016 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) від 01.01.2016 року.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 19.03.2024 року відкрите провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, відповідачу запропоновано в строк до 19.04.2024 року надати суду заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та відзив на позовну заяву (пред`явити зустрічний позов), а також докази, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Господарського процесуального кодексу України, ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

До єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом (ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, що Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

На відповідача, як юридичну особу, відповідно до положень ст. 4, ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", покладений обов`язок зазначати достовірні дані щодо місця розташування юридичної особи, які, відповідно до положень ст. 10 цього Закону, вважаються достовірними і можуть бути використані для отримання поштових відправлень юридичною особою, яка повинна забезпечити створення умов доставки та вручення поштових відправлень, відповідно до вимог Закону України "Про поштовий зв`язок" та Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року.

Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Так, з метою повідомлення відповідача, ухвала суду від 19.03.2024 року про відкриття провадження у справі була направлена рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме: 34540, Рівненська область, Сарненський район, село Немовичі, вулиця Михнівка, будинок 50, офіс 4.

Поштове відправлення №0600901840986 не було вручене відповідачу, у зв`язку із відсутністю адресата за зазначеною адресою, що підтверджується копією повернутого поштового конверту, долученою до матеріалів справи.

Право бути належним чином повідомленим про дату та час слухання не може бути формальним, оскільки протилежне не відповідає ідеї справедливого судового розгляду, яка включає основоположне право на змагальність провадження.

При цьому направлення листів рекомендованою кореспонденцією на дійсні адреси є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначених листів адресатом перебуває поза межами контролю відправника, зокрема, суду.

Крім цього, згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", (далі Реєстр) автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. функціонує в межах Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала Господарського суду Київської області від 19.03.2024 року про відкриття провадження у справі внесена до Єдиного державного реєстру судових рішень 20 березня 2024 року.

Частиною 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Так, враховуючи те, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відзив на позовну заяву не подав, суд вирішив справу за наявними в ній матеріалами.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність, вірогідність кожного доказу окремо, а також взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

01 січня 2016 року товариством з обмеженою відповідальністю «Лісовий клуб» (далі відповідач) була підписана заява-приєднання №0942115О1АСР016 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим).

Цей Типовий договір розподілу природного газу (далі договір) є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу відповідача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта відповідача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки позивачем обсягів природного газу до об`єктів відповідача, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи (п. 1.1. договору).

Відповідно до п. 1.3. договору, цей договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання відповідача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення відповідачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної відповідачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору, яку в установленому порядку позивач направляє відповідачу інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього договору, та/або сплата рахунка позивача, та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Пунктом 2.1. договору встановлено, що за цим договором позивач зобов`язується надати відповідачу послугу з розподілу природного газу, а відповідач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.

Згідно з п. 5.1. договору, облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається позивачем та споживається відповідачем на межі балансової належності об`єкта відповідача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до п. 6.1. договору, оплата вартості послуги позивача з розподілу природного газу здійснюється відповідачем за тарифом, встановленим регулятором для позивача, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем.

Пунктом 6.2. договору встановлено, що тариф, встановлений згідно з пунктом 6.1 цього розділу, є обов`язковим для сторін з дати набрання чинності постановою регулятора щодо його встановлення. До встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу, виходячи з величини річної замовленої потужності об`єкта відповідача відповідно до Кодексу газорозподільних систем, оплата послуг здійснюється за тарифами, встановленими регулятором для позивача, за фізичний обсяг розподілу природного газу.

Величина річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) відповідача на розрахунковий календарний рік визначається відповідно до Кодексу ГРМ. Споживач, що не є побутовим (відповідач), оплачує замовлену потужність виходячи з наявних об`єктів, зазначених у заяві-приєднанні, що є додатком до договору розподілу природного газу. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ (позивача) із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності (п. 6.3. договору).

Згідно з п. 6.4. договору, розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.

Відповідно до п. 6.6. договору, зокрема, оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим (відповідачем), на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка позивача. Якщо згідно із законодавством відповідач має сплачувати позивачу за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання відповідача на поточний рахунок позивача кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться відповідачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.

Пунктом 6.8. договору встановлено, що надання позивачем послуги з розподілу природного газу споживачу, що не є побутовим (відповідачу), має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Згідно з п. 12.1. договору, цей договір укладається на невизначений строк.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору, позивачем надані, а відповідачем прийняті послуги з розподілу природного газу за період з лютого 2023 року до серпня 2023 року, на загальну суму 39 700,79 грн., що підтверджується актами наданих послуг: №ОГЯ83007885 від 28.02.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83012038 від 31.03.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83015906 від 30.04.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83019781 від 31.05.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83023614 від 30.06.2023 року, на суму 5 671,55 грн.; №ОГЯ83027954 від 31.07.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83028877 від 31.08.2023 року, на суму 5 671,54 грн., копії яких долучені до матеріалів справи.

Оскільки відповідач надані позивачем послуги повністю не оплатив, позивач звернувся до суду, просив стягнути з відповідача 39 683,08 грн. основного боргу, 8 124,11 грн. пені, 587,58 грн. трьох процентів річних та 398,56 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України встановлено, що господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно з ч. 1 ст. 633 Цивільного кодексу України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).

Відповідно до ч. 2 ст. 633 Цивільного кодексу України, умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Частиною 3 ст. 633 Цивільного кодексу України встановлено, що підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з ч. 5 ст. 633 Цивільного кодексу України, актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов`язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 634 Цивільного кодексу України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Типовий договір розподілу природного газу є публічним договором та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу відповідача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта відповідача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки позивачем обсягів природного газу до об`єктів відповідача, та укладається сторонами, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання споживача до умов цього договору.

Згідно з п. 5 глави 3 розділу І Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), зокрема, взаємовідносини, пов`язані з розподілом природного газу споживачам, у тому числі побутовим споживачам, підключеним до/через ГРМ, включаючи забезпечення Оператором ГРМ цілодобового їх доступу до ГРМ для споживання (розподілу) належного їм (їх постачальникам) природного газу, регулюються договором розподілу природного газу, укладеним між Оператором ГРМ та споживачем відповідно до вимог глави 3 розділу VІ цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 глави 3 розділу І Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), зокрема, на підставі укладеного договору розподілу природного газу Оператор ГРМ: присвоює споживачу (у тому числі побутовому споживачу) персональний ЕІС-код як суб`єкту ринку природного газу та в установленому законодавством порядку передає його Оператору ГТС для можливості оперативної ідентифікації споживача в номінаціях постачальників та його підтверджених обсягів природного газу, а також при запровадженні процедури зміни постачальника; забезпечує споживача належними йому (його постачальнику) обсягами природного газу через газорозподільну систему; забезпечує формування та передачу даних про об`єми та обсяги фактичного споживання природного газу споживачем до Оператора ГТС (постачальника) відповідно до вимог цього Кодексу, Кодексу ГТС та Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2496.

Пунктом 3 глави 3 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин) встановлено, що договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу. Оператор ГРМ зобов`язаний на головній сторінці свого вебсайту, а також в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності, та власних центрах обслуговування споживачів розмістити редакцію договору розподілу природного газу та роз`яснення щодо укладення та приєднання споживача до договору розподілу природного газу.

Відповідно до п. 4 глави 3 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному вебсайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору. На письмову вимогу споживача Оператор ГРМ зобов`язаний протягом десяти робочих днів з дати отримання такого письмового звернення надати споживачу підписану уповноваженою особою Оператора ГРМ письмову форму договору розподілу природного газу.

Згідно з п. 1 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається Оператором ГРМ за договором розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Річна замовлена потужність (за замовчуванням) об`єкта (об`єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об`єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу, крім випадків, передбачених цією главою (абз. 1 п. 2 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин)).

Відповідно до абз. 4 п. 2 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), з 01 січня 2021 року річна замовлена потужність об`єкта (об`єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об`єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу, але не може бути меншою за: 39 куб.м - для об`єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі; 126 куб.м для об`єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі; 314 куб.м для об`єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об`єкта споживача, що не є побутовим.

Оператор ГРМ зобов`язаний до 12 жовтня щорічно за підсумками газового року проінформувати споживача про фактичний обсяг споживання природного газу всіма об`єктами споживача за попередній газовий рік та одночасно повідомити його, що зазначений обсяг споживання газу за замовчуванням споживача буде визначений як розмір річної замовленої потужності споживача на наступний календарний рік. У такому повідомленні Оператор ГРМ одночасно має зазначити про: величину річної замовленої потужності на поточний календарний рік; величину потужності, яка розрахована для щомісячної оплати споживачем у поточному календарному році; величину потужності, яка розрахована для щомісячної оплати споживачем у наступному календарному році; покази лічильника природного газу/інші дані, за якими було сформовано (станом на 30 вересня поточного року) розмір річної замовленої потужності (за замовчуванням) на наступний календарний рік (для побутових споживачів) (абз. 8 п. 2 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин).

Згідно з абз. 9 п. 2 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), така інформація надається споживачеві шляхом розміщення її у платіжних документах (для побутових споживачів), особистих кабінетах споживача (за наявності), актах приймання-передачі природного газу (для споживачів, що не є побутовими).

Судом встановлено, що 30 вересня 2022 року позивачем та відповідачем підписаний акт прийому-передачі природного газу №ОГ00104935, з якого вбачається, що об`єм розподіленого природного газу та виробничо - технічні втрати по договору від 01.01.2016, укладеному шляхом підписання заяви-приєднання №0942115О1АСР016, за вересень 2022 р., складають 1 412,70 м. куб. (за стандартних умов), а також поінформовано відповідача про те, що фактичний обсяг споживання природного газу по об`єкту відповідача за попередній газовий рік (з 01 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року) склав 38 064,01 м3. Величина річної замовленої потужності на 2022 рік становить 46 278,55 м3, величина потужності, що розрахована для місячної плати у 2022 році складає 3 856,54 м3. Величина річної замовленої потужності на 2023 рік становить 38 064,01 м3, та не може бути менше обсягів, визначених абзацом сьомим пункту 2 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС; величина потужності, що розрахована для місячної плати у 2023 році складає 3 172,00 м3. Не пізніше, ніж до 20 жовтня поточного року відповідач має право подати позивачу уточнену заявку на величину річної замовленої потужності сумарно по всіх об`єктах з розбивкою по кожному об`єкту на розрахунковий календарний рік.

Відповідно до п. 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг "Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ "КИЇВОБЛГАЗ" №2752 від 22.12.2021 року, позивачу встановлений тариф на послуги розподілу природного газу - у розмірі 1,49 грн. за 1 м-3 на місяць (без урахування ПДВ).

Так, щомісячна вартість послуги з розподілу природного газу становила 5 671,54 грн. (38 064,01 : 12 * 1,49 + 20 % ПДВ).

Пунктом 6.8. договору встановлено, що надання позивачем послуги з розподілу природного газу відповідачу, що не є побутовим споживачем, має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Згідно з п. 10 глави 6 розділу VІ Кодексу ГРС (у редакції, що діяла в період спірних правовідносин), надання Оператором ГРМ послуги споживачу, що не є побутовим споживачем, за договором розподілу природного газу підтверджується підписаним між ними актом наданих послуг. Оператор ГРМ до п`ятого числа місяця, наступного за звітним, надсилає споживачу два примірники оригіналу акта наданих послуг за звітний період, підписані уповноваженим представником Оператором ГРМ. Споживач протягом двох днів з дня одержання акта наданих послуг зобов`язаний повернути Оператору ГРМ один примірник оригіналу акта, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта наданих послуг. У випадку відмови від підписання акта наданих послуг розбіжності підлягають урегулюванню в порядку, встановленому законодавством. До вирішення спірних питань сума до сплати за надані послуги з розподілу природного газу ГРМ установлюється відповідно до даних Оператора ГРМ.

Судом встановлено, що на виконання умов договору, позивачем надані, а відповідачем прийняті послуги з розподілу природного газу, що підтверджується підписаними актами наданих послуг: №ОГЯ83007885 від 28.02.2023 року, на суму 5 671,54 грн., №ОГЯ83012038 від 31.03.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83015906 від 30.04.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83019781 від 31.05.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83023614 від 30.06.2023 року, на суму 5 671,55 грн.; №ОГЯ83027954 від 31.07.2023 року, на суму 5 671,54 грн.; №ОГЯ83028877 від 31.08.2023 року, на суму 5 671,54 грн., які були направлені на адресу відповідача разом із рахунком на оплату №63021413 від 14.09.2023 року, на суму 39 693,08 грн., та листом №810-Сл-24858-0923 від 20.09.2023 року про сплату заборгованості, що підтверджується копією накладної №0870303289547 від 13.02.2024 року та описом вкладення у цінний лист від 13.02.2024 року, копії яких долучені до матеріалів справи.

Відповідач, в порядку та строки, передбачені п. 10 глави 6 розділу VI Кодексу ГРС, акти наданих послуг не підписав і не повернув позивачу, мотивованої відмови від їх підписання та зауважень щодо якості наданих послуг позивачу не надав, а відтак, послуги надані позивачем та прийняті відповідачем належним чином відповідно умов договору та їх вартість підлягає оплаті відповідачем.

Частиною 1 ст. 901 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Як уже було зазначено, відповідно до п. 6.6. договору, оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється відповідачем, який не є побутовим споживачем, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка позивача. Якщо згідно із законодавством відповідач має сплачувати позивачу за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання відповідача на поточний рахунок позивача кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться відповідачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.

Відповідач послуги з розподілу природного газу, надані позивачем, згідно з вищевказаними документами, оплатив частково, а саме в сумі 7,71 грн., що підтверджується довідкою взаємних розрахунків за період з 01.02.2023 року по 29.12.2023 року, копія якої долучена до матеріалів справи, тому позивач звернувся до суду, просив стягнути з відповідача 39 683,08 грн. основного боргу.

Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).

Господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином (ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України).

Відповідач документів, що спростовували б доводи позивача або підтверджували б оплату грошових коштів позивачу в сумі 39 683,08 грн., суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Так, суд дійшов висновку про те, що вимога позивача про стягнення з відповідача боргу в сумі 39 683,08 грн. є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Крім стягнення основного боргу, позивач просив стягнути з відповідача пеню в сумі 8 124,11 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 216 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Частиною 2 ст. 218 Господарського кодексу України встановлено, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов`язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов`язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Частиною 1 ст. 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно з ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Частиною 6 ст. 231 Господарського кодексу України встановлено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання (ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Так, пеня це вид неустойки, що забезпечує виконання грошового зобов`язання у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачений законом або договором.

Згідно з п. 8.2. договору, зокрема, у разі порушення відповідачем, що не є побутовим споживачем, строків оплати за цим договором він сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Нарахування пені здійснюється починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку здійснення оплати за цим Договором.

Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (ст. 253 Цивільного кодексу України).

Частиною 5 ст. 254 Цивільного кодексу України встановлено, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Так, розмір пені, згідно з актом надання послуг №ОГЯ83007885 від 28.02.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 березня 2023 року до 10 вересня 2023 року, суму боргу в розмірі 5 663,83 грн. (з урахуванням часткової оплати відповідачем у сумі 7,71 грн., станом на 01.02.2023 року), облікову ставку Національного банку України, що в період з 11 березня 2023 року до 27 липня 2023 року становила 25,00%, а з 28 липня 2023 року до 10 вересня 2023 становила 22,00%, складає 1 385,70 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83012038 від 31.03.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 квітня 2023 року до 10 жовтня 2023 року, суму боргу в розмірі 5 671,54 грн., облікову ставку Національного банку України, що в період з 11 квітня 2023 року до 27 липня 2023 року становила 25,00%, а з 28 липня 2023 року до 14 жовтня 2023 року становила 22,00%, а з 15 вересня 2023 року до 10 жовтня 2023 року становила 20,00%, складає 1 335,69 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83015906 від 30.04.2023 року, враховуючи період заборгованості з з 11 травня 2023 року до 10 листопада 2023 року, суму боргу в розмірі 5 671,54 грн., облікову ставку Національного банку України, що в період з 11 травня 2023 року до 27 липня 2023 року становила 25,00%, з 28 липня 2023 року до 14 вересня 2023 року становила 22,00%, з 15 вересня 2023 року до 26 жовтня 2023 року становила 20,00%, а з 27 жовтня 2023 року до 10 листопада 2023 року становила 16,00%, складає 1 276,64 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83019781 від 31.05.2023 року, враховуючи період заборгованості з 13 червня 2023 року (останній день оплати, 10 червня 2023 року, вихідний день) до 10 грудня 2023 року, суму боргу в розмірі 5 671,54 грн., облікову ставку Національного банку України, що в період з 13 червня 2023 року до 27 липня 2023 року становила 25,00%, з 28 липня 2023 року до 14 вересня 2023 року становила 22,00%, з 15 вересня 2023 року до 26 жовтня 2023 року становила 20,00%, а з 27 жовтня 2023 року до 10 грудня 2023 року становила 16,00%, складає 1 169,42 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83023614 від 30.06.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 липня 2023 року до 10 січня 2024 року, суму боргу в розмірі 5 671,55 грн., облікову ставку Національного банку України, що в період з 11 липня 2023 року до 27 липня 2023 року становила 25,00%, з 28 липня 2023 року до 14 вересня 2023 року становила 22,00%, з 15 вересня 2023 року до 26 жовтня 2023 року становила 20,00%, з 27 жовтня 2023 року до 14 грудня 2023 року становила 16,00%, а з 15 грудня 2024 року до 10 січня 2024 року становила 15,00%, складає 1 097,51 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83027954 від 31.07.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 серпня 2023 року до 10 лютого 2024 року, суму боргу в розмірі 5 671,54 грн., облікову ставку Національного банку України, що в період з 11 серпня 2023 року до 14 вересня 2023 року становила 22,00%, з 15 вересня 2023 року до 26 жовтня 2023 року становила 20,00%, з 27 жовтня 2023 року до 14 грудня 2023 року становила 16,00%, а з 15 грудня 2024 року до 10 лютого 2024 року становила 15,00%, складає 1 013,83 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83028877 від 31.08.2023 року, враховуючи період заборгованості з 12 вересня 2023 року (останній день оплати, 10 вересня 2023 року, вихідний день) до 14 лютого 2024 року, суму боргу в розмірі 5 671,54 грн., облікову ставку Національного банку України, що з 12 вересня 2023 року до 14 вересня 2023 року становила 22,00%, з 15 вересня 2023 року до 26 жовтня 2023 року становила 20,00%, з 27 жовтня 2023 року до 14 грудня 2023 року становила 16,00%, а з 15 грудня 2024 року до 14 лютого 2024 року становила 15,00%, складає 813,64 грн.,

разом 8 092,43 грн. (за розрахунком суду), які підлягають стягненню.

Крім стягнення пені, позивач просив суд стягнути з відповідача три проценти річних у розмірі 587,58 грн. та суму, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, у розмірі 398,56 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Так, сплата трьох процентів річних від простроченої суми є способом захисту майнового права та інтересу кредитора шляхом отримання від боржника компенсації (плати) за користування ним коштами, належними до сплати кредитору.

Три проценти річних, згідно з актом надання послуг №ОГЯ83007885 від 28.02.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 березня 2023 року до 10 вересня 2023 року, що складає 184 дні, три проценти річних від суми 5 663,83 грн. (з урахуванням часткової оплати відповідачем, в сумі 7,71 грн. станом на 01.02.2023 року) становлять 85,66 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83012038 від 31.03.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 квітня 2023 року до 10 жовтня 2023 року, що складає 183 дні, три проценти річних від суми 5 671,54 грн. становлять 85,31 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83015906 від 30.04.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 травня 2023 року до 10 листопада 2023 року, що складає 184 дні, три проценти річних від суми 5 671,54 грн. становлять 85,77 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83019781 від 31.05.2023 року, враховуючи період заборгованості з 13 червня 2023 року (останній день оплати, 10 червня 2023 року, вихідний день) до 10 грудня 2023 року, що складає 181 день, три проценти річних від суми 5 671,54 грн. становлять 84,37 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83023614 від 30.06.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 липня 2023 року до 10 січня 2024 року, що складає 184 дні, три проценти річних від суми 5 671,55 грн. становлять 85,76 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83027954 від 31.07.2023 року, враховуючи період заборгованості з 11 серпня 2023 року до 10 лютого 2024 року, що складає 184 дні, три проценти річних від суми 5 671,54 грн. становлять 85,72 грн.;

- згідно з актом надання послуг №ОГЯ83028877 від 31.08.2023 року, враховуючи період заборгованості з 12 вересня 2023 року (останній день оплати, 10 вересня 2023 року, вихідний день) до 14 лютого 2024 року, що складає 158 днів, три проценти річних від суми 5 671,54 грн. становлять 72,66 грн.,

разом 585,25 грн (за розрахунком суду), які підлягають стягненню.

Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України, виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті. Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожний період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання.

Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж повинен бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений Державною службою статистики України, за період прострочення, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому повинен бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).

При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що індекс розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому за місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо оплату заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без враховування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням цього місяця.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції:

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83007885 від 28.02.2023 року:

за період з 11 березня 2023 року до 10 вересня 2023 року; у березні 2023 року 101,5%; у квітні 2023 року 100,2%; у травні 2023 року 100,5%; у червні 2023 року 100,8%; у липні 2023 року 99,4%; у серпні 2023 року 98,6%, від суми заборгованості 5 663,83 грн. (з урахуванням часткової оплати відповідачем, у виді переплати в сумі 7,71 грн. станом на 01.02.2023 року), складає 55,35 грн.;

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83012038 від 31.03.2023 року:

за період з з 11 квітня 2023 року до 10 жовтня 2023 року, у квітні 2023 року 100,2%; у травні 2023 року 100,5%; у червні 2023 року 100,8%; у липні 2023 року 99,4%; у серпні 2023 року 98,6%; у вересні 2023 року 100,5%; від суми заборгованості 5 671,54 грн., складає -1,00 грн.;

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83015906 від 30.04.2023 року:

за період з 11 травня 2023 року до 10 листопада 2023 року, у травні 2023 року 100,5%; у червні 2023 року 100,8%; у липні 2023 року 99,4%; у серпні 2023 року 98,6%; у вересні 2023 року 100,5%; у жовтні 2023 року 100,8%, складає 32,96 грн.;

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83019781 від 31.05.2023 року:

за період з з 13 червня 2023 року (останній день оплати, 10 червня 2023 року, вихідний день), у червні 2023 року 100,8%; у липні 2023 року 99,4%; у серпні 2023 року 98,6%; у вересні 2023 року 100,5%; у жовтні 2023 року 100,8%; у листопаді 2023 року 100,5%, складає 32,96 грн.;

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83023614 від 30.06.2023 року:

за період з 11 липня 2023 року до 10 січня 2024 року, у липні 2023 року 99,4%; у серпні 2023 року 98,6%; у вересні 2023 року 100,50%; у жовтні 2023 року 100,8%; у листопаді 2023 року 100,5%; у грудні 2023 року 100,7%, від суми заборгованості 5 671,55 грн., складає 27,30 грн.;

згідно з актом надання послуг№ОГЯ83027954 від 31.07.2023 року:

за період з 11 серпня 2023 року до 10 лютого 2024 року, у серпні 2023 року 98,6%; у вересні 2023 року 100,50%; у жовтні 2023 року 100,8%; у листопаді 2023 року 100,5%; у грудні 2023 року 100,7%; у січні 2024 року 100,4%, від суми заборгованості 5 671,54 грн., складає 84,63 грн.;

згідно з актом надання послуг №ОГЯ83028877 від 31.08.2023 року:

за період з 12 вересня 2023 року (останній день оплати, 10 вересня 2023 року, вихідний день) до 16 лютого 2024 року, у вересні 2023 року 100,50%; у жовтні 2023 року 100,8%; у листопаді 2023 року 100,5%; у грудні 2023 року 100,7%; у січні 2024 року 100,4%, від суми заборгованості 5 671,54 грн., складає 166,36 грн.,

разом 398,56 грн., які підлягають стягненню.

Оскільки позов задоволений частково, відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 124 Конституції України, ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", ч. ч. 1, 2 ст. 3, ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", п. 17, п. 35 ч. 1 ст. 1, ч. 2 ст. 37, ч. ч. 1, 2 ст. 40 Закону України Про ринок природного газу, п. 5, п. 6 глава 3 розділ І, п. 3, п. 4 глава 3, п. 1, абз 1 п. 2, абз. 4, 8, 9 п. 2, п. 10 глава 6 розділу VI Кодеку ГРС, ч. 1 ст. 173, п. 3 ч. 1 ст. 174, ч. 1 ст. 193, ч. 1 ст. 202, ч. 1 ст. 216, ч. ч. 1, 2 ст. 218, ч. 1 ст. 230, ч. 6 ст. 231, ч. 6 ст. 232, ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України, ч. 4 с. 89, ст. 253, ч. 5 ст. 254, ч. 1 ст. 530, ч. ч. 1, 3 ст. 549, ст. 610, п. 3 ч. 1 ст. 611, ч. 1 ст. 612, ч. 2 ст. 625, ч. ч. 1, 2, 3, 5 ст. 633, ч. 1 ст. 634, ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 3, ч. 2 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ст. 7, ч. ч. 1, 2, 4 ст. 11, ст. 12, ч. ч. 3, 4 ст. 13, ст. ст. 14-15, ст. 18, ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, ч. ч. 2, 3 ст. 120, ч. 1 ст. 123, ч. 9 ст. 129, ч. 9 ст. 165, ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 202, ч. ч. 1, 2 ст. 222, ст. 223, ч. 3 ст. 232, ст. 233, ст. 236, ч. 2 ст. 237, ст. 238, ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовільнити частково позов акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Київоблгаз до товариства з обмеженою відповідальністю Лісовий клуб про стягнення заборгованості у сумі 48 793,33 грн.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Лісовий клуб» (34540, Рівненська область, Сарненський район, село Немовичі, вулиця Михнівка, будинок 50, офіс 4, ідентифікаційний код 37204046) на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи Київоблгаз» (08150, Київська область, Фастівський район, місто Боярка, вулиця Шевченка Т., будинок 178, ідентифікаційний код 20578072) 39 683,08 грн. (тридцять дев`ять тисяч шістсот вісімдесят три грн. 08 коп.) основного боргу; 8 092,43 грн. (вісім тисяч дев`яносто дві грн. 43 коп.) пені; 585,25 грн. (п`ятсот вісімдесят п`ять грн. 25 коп.) трьох процентів річних; 398,56 грн. (триста дев`яносто вісім грн. 56 коп.) суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, 3 025,89 грн. (три тисячі двадцять п`ять грн. 89 коп.) витрат на сплату судового збору.

Відмовити в іншій частині позову.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складений 11.06.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119647700
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —911/646/24

Рішення від 11.06.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні