Справа № 761/415/24
Провадження № 2/761/4956/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого: судді - Притули Н.Г.
при секретарі: Габунії М.Г.,
за участі:
представників позивача: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
представників КНП «Центр
екстреної медичної допомоги
та медицини катастроф м. Києва»: Савчук К.В., Шалейко Н.О.,
представника КНП КОР «Київський
обласний центр екстреної медичної
допомоги та медицини катастроф»: Прокопенка П.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання представника Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» про застосування заходів процесуального примусу у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва», треті особи: Київська обласна військова адміністрація, Київська міська рада (Київської міської державної адміністрації), Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Департамент охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київська міська рада про встановлення факту родинних відносин, визнання рішення протиправним, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_3 до Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва», треті особи: Київська обласна військова адміністрація, Київська міська рада (Київської міської державної адміністрації), Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Департамент охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київська міська рада про встановлення факту родинних відносин, визнання рішення протиправним, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
04.06.2024 року в судовому засіданні представник КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» заявив клопотання, в якому просить:
- застосувати до КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва» заходи процесуального примусу з метою примусити його виконати вимоги статті 93 ЦПК України;
- застосувати до Київської міської ради заходи процесуального примусу з метою примусити її виконати вимоги статті 93 ЦПК України.
Своє клопотання представник третьої особи обґрунтовує тим, що КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» було поставлено КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва» та Київській міській раді ряд питань, в порядку ст. 93 ЦПК України, однак останні не надали відповіді на них, що перешкоджає доведенню КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відсутності в його діях ознак неправомірності.
В судовому засіданні представники позивача не заперечували щодо задоволення даного клопотання.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти задоволення даного клопотання так як вони не позбавлені можливості надати на них відповіді в судовому засіданні. Крім того представники вказали, що питання поставлено некоректно та представник третьої особи не позбавлений можливості отримати докази в інший спосіб, аніж передбачений ст.93 ЦПК України.
Інші учасники справи не з`явились в судове засідання, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання з наступних підстав.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 144 ЦПК України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.
Так, згідно ч. 1 ст. 93 ЦПК України учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи.
Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 174 ЦПК України).
Як вбачається з матеріалів справи поставлені представником КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» запитання не стосуються обставин, що мають значення для справи.
Крім того, варто зауважити, що відповідно до п.29) ч.1 ст.85 Конституції України, до повноважень Верховної ради належить встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, а тому КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва» та Київська міська рада не є тим органом, який встановлює межі населеного пункту, в даному випадку міста Києва.
Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та застосування заходів процесуального примусу, оскільки поставлені представником запитання не стосуються обставин, що мають значення для справи.
Керуючись ст.ст. 93, 143, 144 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» про застосування заходів процесуального примусу у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва», треті особи: Київська обласна військова адміністрація, Київська міська рада (Київської міської державної адміністрації), Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Департамент охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київська міська рада про встановлення факту родинних відносин, визнання рішення протиправним, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 07 червня 2024 року.
Суддя: Н.Г. Притула
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119652193 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні