Ухвала
від 11.06.2024 по справі 453/920/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЄУНСС: 453/920/24

НП: 1-кс/453/214/24

УХВАЛА

іменем України

11 червня 2024 року місто Сколе

Слідчий суддя Сколівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань у приміщенні суду скаргу ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності слідчого Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління національної поліції у Львівській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення після отримання заяви про кримінальне правопорушення, -

в с т а н о в и в:

Скаржник ОСОБА_3 07.06.2024 року, скориставшись канцелярією, подав слідчому судді Сколівського районного суду Львівської області скаргу на бездіяльність уповноваженого слідчого СВ ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області щодо невнесення за поданою ним як одним із засновників та керівником ТзОВ «МРІЯ» (код у ЄДРПОУ: 25238205) 31.05.2024 року заявою відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про перешкоджання посадовими особами Славської селищної ради Стрийського району Львівської області (код у ЄДРПОУ: 04370314) та Філії «Славське лісове господарство» Карпатського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (код у ЄДРПОУ: 45123903) законній господарській діяльності зазначеного товариства, тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 206 КК України, та зобов`язання вчинити вищевказані дії.

Ухвалою слідчого судді Сколівського районногосуду Львівськоїобласті ОСОБА_1 у цій справі від 07.06.2024 року, з-поміж іншого, відкрито провадження за вищевказаною скаргою. Скаргу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 11.06.2024 року о 12:15 год. у залі судових засідань у приміщенні суду, що по АДРЕСА_1 . У судове засідання викликано скаржника ОСОБА_3 , уповноваженого представника ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області, а також про судове засідання повідомити Стрийську окружну прокуратуру. Зобов`язано ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області у строк до 11.06.2024 року надати слідчому судді матеріали перевірки, проведеної за заявою ОСОБА_3 від 31.05.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 206 КК України.

Скаржник ОСОБА_3 , будучи належно та завчасно повідомленим про дату, час та місце судового розгляду його скарги, у призначене судове засідання не з`явився, втім скаржник ОСОБА_3 попередньо, скориставшись канцелярією, подав слідчому судді Сколівського районного суду Львівської області заяву, що була зареєстрована в діловодстві за вх. № 4023, про розгляд цієї скарги за його відсутності, водночас зазначив, що скаргу підтримує в повному обсязі із мотивів, вказаних в цій скарзі, просить її задовольнити.

ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області та Стрийська окружна прокуратура явку у судове засідання уповноважених представників не забезпечили, про причини неявки таких представників слідчого суддю не повідомляли, при цьому 11.06.2024 року від ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області за підписом заступника начальника ОСОБА_4 через канцелярію Сколівського районного суду Львівської області надійшов лист, що був зареєстрований в діловодстві за вх. № 4016, за змістом котрого 31.05.2024 року у системі ІПНП ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області під № 3115 була зареєстрована заява ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 206 КК України, й таку заяву було скеровано листом за вих. № 4507/01/51-24 від 31.05.2024 року для прийняття рішення в порядку, визначеному ст. 214 КПК України, у ТУ БЕБ у Львівській області, оскільки відповідно до ст. 216 КПК України, назване кримінальне правопорушення відноситься до підслідності БЕБ. Своєю чергою, від прокурора Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_5 засобами електронного зв`язку 11.06.2024 року надійшли письмові пояснення, що були зареєстровані у діловодстві суду за вх. № ЕП-950, в яких він зазначає, що норми чинного КПК України не передбачають жодної гарантії для захисту своїх прав особою, щодо якої кримінальне провадження може бути розпочате безпідставно, наявність в чинному КПК України спрощеного порядку прийняття та реєстрації всіх без винятку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення (дійсних чи надуманих) може зробити можливим внесення будь-якої інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань і відкриття, іноді безпідставного, кримінального провадження, відтак просить відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_3 щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою від 31.05.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, з врахуванням, в тому числі, вищевказаних обставин, а розгляд скарги проводити за його відсутності.

З огляду на вказане, слідчий суддя, беручи до уваги положення статей 22, 26 КПК України у частині того, що учасники судового провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом, та норми його ч. 3 ст. 306, яка регламентує, що неявка слідчого, дізнавача чи прокурора не перешкоджає розгляду провадження, з врахуванням того,що длярозгляду вказаноїкатегорії скаргвстановлено скороченітерміни,а особа,який подавскаргу,будучи повідомленимпро дату,час тамісце розглядутакої,до судуне з`явився,та зметою дотриманнявимог ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод1950року,яка гарантуєправо кожногона справедливийі публічнийрозгляд йогосправи впродовжрозумного строкунезалежним ібезстороннім судом,слідчий суддявважає задоцільне задовольнитивідповідне клопотанняскаржника ОСОБА_3 та розглянутицю скаргуза йоговідсутності,й у відсутності уповноважених представників Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури та ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області.

У зв`язкуіз неявкоюскаржника ОСОБА_3 та представників Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури й ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою захищеного програмного забезпечення ВКЗ ДП «Центр судових сервісів», не здійснювалося.

Вивчивши матеріали скарги ОСОБА_3 та письмові пояснення прокурора Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_5 , слідчий суддя встановив наступне.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження у суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме у запроваджені механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.

Слід зазначити, що можливість оскарження рішень, дій чи бездіяльності дізнавача, слідчого чи прокурора є одним з елементів судового контролю за стадією досудового розслідування кримінальних проваджень.

Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Так, відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 3 КПК України, досудове розслідування це стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» завданням суду є здійснення правосуддя на засадах верховенства права, забезпечення кожному права на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

Статтею 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності дізнавача, слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч. 1 ст. 303 КПК України.

Так, у відповідності до пункту 1 ч. 1ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Під час розгляду скарги встановлено, що 31.05.2024 року ОСОБА_3 як одним із засновників та керівником ТзОВ «МРІЯ» (код у ЄДРПОУ: 25238205) до ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області через чергову частину було подано письмову заяву, котра була зареєстрована в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (журналі єдиного обліку) за № 3115, про перешкоджання посадовими особами Славської селищної ради Стрийського району Львівської області (код у ЄДРПОУ: 04370314) та Філії «Славське лісове господарство» Карпатського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (код у ЄДРПОУ: 45123903) законній господарській діяльності зазначеного товариства.

Відповідно до ч. 1ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання керівником органу досудового розслідування.

Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

У відповідності до загальних засад кримінального провадження та основних засад судочинства, закріплених у законі, сторони у судовому провадженні за данною скаргою, у тому числі уповноважений представник ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області, повинні самостійно обґрунтувати у судовому засіданні правову позицію. Крім того, до суду має бути подано докази на підтвердження обставин, викладених у скарзі, чи в заперечення протии скарги, та доведено їх переконливість перед судом.

Разом з тим, на вимогу слідчого судді зазначеним органом досудового розслідування не надано жодних заперечень чи письмових доказів, з котрих би вбачалося виконання уповноваженим слідчим СВ ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області після отримання згаданої вище заяви ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, вимог частин 1, 4 ст. 214 КПК України та повідомлення останнього про вказані дії. Щодо повідомлення слідчому судді заступником начальника ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області майором поліції ОСОБА_4 11.06.2024 року про те, що 31.05.2024 року таку заяву ОСОБА_3 було скеровано листом за вих. № 4507/01/51-24 від 31.05.2024 року для прийняття рішення в порядку, визначеному ст. 214 КПК України, у ТУ БЕБ у Львівській області, оскільки відповідно до ст. 216 КПК України, назване кримінальне правопорушення відноситься до підслідності БЕБ, то така надана інформація, у даному конкретному випадку, лише підтверджує про невиконання уповноваженим слідчим ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області вимог частин 1, 4 ст. 214 КПК України, так як вчинення ним дій щодо пересилання такої заяви ОСОБА_3 до іншого правоохоронного органу для прийняття рішення в порядку, визначеному ст. 214 КПК України, положеннями чинного КПК України не передбачено.Не спростовують таких встановлених обставин й письмові пояснення прокурора Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_5 , що були надані ним у цій справі засобами електронного зв`язку 11.06.2024 року, й зводяться до нібито запобігання внесенню недостатньої інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань і відкриття безпідставного кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КПК України за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора постановляється ухвала, яка, згідно з ч. 2 цієї статі, може бути про: скасування рішення слідчого, дізнавача чи прокурора; скасування повідомленняпро підозру; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмовити у задоволенні скарги.

Слідчий суддя переконаний у тому, що у поданій ОСОБА_3 як одним із засновників та керівником ТзОВ «МРІЯ» 31.05.2024 року заяві про вчинення кримінального правопорушення містяться достатні відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення, котре можна було б кваліфікувати не лише як протидія законній господарській діяльності вказаного товариства (ст. 206 КК України), але й слід врахувати, що може мати місце вчинення одного із видів кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов`язаної з наданням публічних послуг, так як мова йде про діяння (дії чи бездіяльність) посадових осіб Славської селищної ради Стрийського району Львівської області та Філії «Славське лісове господарство» Карпатського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», й усе це у сукупності підлягає перевірці, котру можливо провести виключно після внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Враховуючи викладене,скаргу ОСОБА_3 про визнанняпротиправною бездіяльностіслідчого СВВП №3Стрийського РУПГУ НПу Львівськійобласті щодоневнесення відомостейдо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань провчинення кримінальногоправопорушення післяотримання заявипро кримінальнеправопорушення,слід задовольнитиу спосібзобов`язання уповноваженуособу ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області, в залежності від попередньої кваліфікації діяння (дії чи бездіяльності), внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ОСОБА_3 від 31.05.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, та у визначений строк надати ОСОБА_3 відповідний витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Керуючись статтями 3, 9, 107, 214, 303-307, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в:

Скаргу ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності слідчого Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління національної поліції у Львівській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення після отримання заяви про кримінальне правопорушення, - задовольнити.

Зобов`язати уповноваженого слідчого Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ОСОБА_3 якодного іззасновників такерівника Товаристваз обмеженоювідповідальністю «МРІЯ» від 31.05.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, та у визначений строк надати ОСОБА_3 відповідний витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Копію ухвали слідчого судді направити Відділенню поліції № 3 Стрийського районного управлінню поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, - для виконання.

Копію ухвали слідчого судді направити ОСОБА_3 та Стрийській окружній прокуратурі, - для відома.

Ухвала слідчого судді, згідно з ч. 3 ст. 309 КПК України, є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Проголошувався повний текст ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119652689
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —453/920/24

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 07.06.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні