"12" червня 2024 р. Справа № 363/2808/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2024 року суддя Вишгородського районного суду Київської області РудюкО.Д., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Вишгородського районного суду Київської області із заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановити над нею опіку та призначити її опікуном ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 про визнанняфізичної особинедієздатною,встановлення наднею опікита призначенняопікуна передати до належного суду з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.295 ЦПК України, заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.
Отже, до заяв про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною процесуальним законодавством встановлено виключну підсудність, яка визначається за місцем проживання цієї особи.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18 травня 2020 року у справі №331/4290/17.
Відповідно до частини 1 статті 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Відносини щодо місця проживання фізичної особи регулюються також Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Цим Законом регулюються відповідно до Конституції України відносини, пов`язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження (преамбула до Закону).
Статтею 3Закону України«Про свободупересування тавільний вибірмісця проживанняв Україні» визначено, що місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.
Разом з цим, відповідно до ч.1 ст.3, ч.1 ст.4, ч.1 ст.5Закону України«Про наданняпублічних (електроннихпублічних)послуг щододекларування тареєстрації місцяпроживання вУкраїні» декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою: 1)створення умов для реалізації прав особи, зокрема виборчих прав, права на участь у місцевому самоврядуванні, на отримання соціальних, публічних послуг, у випадках, передбачених законом; 2) ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою; 3) використання знеособлених даних реєстрів територіальних громад для обґрунтованого розроблення органами державної влади та органами місцевого самоврядування програм економічного і соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць, визначення правомочності зборів жителів територіальної громади, для статистичних, наукових та інших потреб у визначених законом та актами Кабінету Міністрів України випадках.
Особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).
Так, громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його. Іноземець чи особа без громадянства, які отримали довідку про звернення за захистом в Україні, можуть зареєструвати місце свого перебування в Україні.
Згідно копії паспорту громадянина України, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того, як вбачається з довідки КНП «Клінічна лікарня «Психіатрія» від 16.05.2024 року ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та епікризу виписаного з медичної карти стаціонарного хворого №16358 ОСОБА_2 , домашня адреса останньої: АДРЕСА_1 .
Звертаючись до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, ОСОБА_1 на підтвердження проживання ОСОБА_2 разом із заявником, подано акт обстеження матеріально-побутових умов проживання від 28.05.2024 року складеного депутатом Вишгородської міської ради Д.Корнійчук.
Однак, акт обстеження матеріально-побутових умов проживання від 28.05.2024 року складений депутатом Вишгородської міської ради Д.Корнійчук, не є належним та допустимим доказом підтвердження проживання ОСОБА_2 із заявником ОСОБА_1 .
Таким чином, жодних доказів того, що ОСОБА_2 , дійсно фактично проживає у Вишгородському районі Київської області матеріали заяви не містять.
За даних обставин, справа Вишгородському районному суду Київської області не підсудна.
Пунктом 1 частини 1 статті 31ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне направити заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна на розгляд до Оболонського районного суду міста Києва.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 31, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Матеріали заяви ОСОБА_1 ,заінтересована особа:Орган опікита піклуванняВишгородської міськоїради провизнання фізичноїособи недієздатною,встановлення наднею опікита призначенняопікуна передати на розгляд Оболонського районного суду міста Києва (04212, м. Київ, вул. Левка Лук`яненка, 2Є).
Апеляційна скаргана ухвалусуду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя О.Д.Рудюк
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119668903 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні