Рішення
від 12.06.2024 по справі 734/770/24
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/734/406/24 Справа № 734/770/24

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

12 червня 2024 року смт Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі

головуючого судді Бузунко О.А.,

за участю секретаря судового засідання Шапки О. О.,

у присутності представника позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з вивезення твердих побутових відходів у розмірі 3 482 грн. 55 коп., яка складається з основної суми заборгованості у розмірі 2 980,00 грн., 3% річних у розмірі 121,66 грн. та 380,89 грн. інфляційне збільшення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач надає комунальну послугу з вивезення побутових відходів. Відповідач весь час користується послугами позивача, якість надання цих послуг не викликає нарікань, прийняттям цих послуг погоджується отримувати ці послуги, однак за них не сплачує, внаслідок чого за період з 01 березня 2021 року по 31 січня 2024 року включно утворилась заборгованість в розмірі 2980 грн, яка до теперішнього часу не погашена (а.с. 82-86).

Ухвалою Козелецького районного суду Чернігівської області від 20 березня 2024 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Представник позивача в судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та пояснив суду, що заборгованість розрахована на двох осіб ОСОБА_2 та ОСОБА_3 як особу, яка фактично проживає в квартирі. Публічний договір був укладений з ОСОБА_2 в листопаді 2022 року, до цього публічний договір укладений не був, проте послуги надавалися фактично, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» було та є єдиним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території селища Козелець.

Відповідач в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, і наголошував, що послуги позивачем надаються не якісно, в сміттєвих баках постійно знаходиться сміття. В процесі його життєдіяльності сміття не утворюється, залишки їжі він віддає собакам, а окремі речі (скло, папір) він або спалює, або вивозить в спеціальні місця. Відповідач стверджував, що послугами позивача не користувався. Дружина ОСОБА_3 з ним проживає періодично.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу, укладеного 06 грудня 2002 року (а.с. 35).

25 квітня 2018 року виконавчим комітетом Козелецької селищної ради Козелецького району Чернігівської області прийнято рішення «Про затвердження результатів конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території населених пунктів Козелецької селищної ради» № 264-23/VIII, відповідно до якого ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» визначено виконавцем послуг з вивезенняпобутових відходів на території населених пунктів Козелецької селищної ради (а.с. 195).

03 травня 2018 року між Козелецькою селищною радою та ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» укладено договір № 1-05/18 на надання послуг з вивезення побутових відходів на території Козелецької селищної ради строком дії до 02 травня 2023 року (а.с. 193-194).

В подальшому, вивезення побутових відходів за адресою: АДРЕСА_2 , ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» здійснювалося на підставі Публічного договору про надання послуг поводження з побутовими відходами, опублікованому Козелецькою селищною радою Чернігівського району Чернігівської області на вебсайті в розділі «Галузева інформація» в листопаді 2022 року, повторно опубліковано в грудні 2023 року в розділі «Оголошення» (а.с. 144-150, 191-192).

Відповідно до п. 2.1, 7.2 публічного договору про надання послуг поводження з побутовими відходами виконавець зобов`язується, згідно з графіком, надавати споживачу послуги з поводження з побутовими відходами, а саме послуги з вивезення (у т.ч. розміщення) твердих побутових відходів, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати виконавцю послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим Договором. Оплата послуг здійснюється щомісячно.

За змістом пунктів 4.2 цього Договору, послуги з вивезення твердих відходів надаються за контейнерною та без контейнерною схемами.

Згідно ч. 3ст. 205 ЦК Україниу випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.

Відповідач ОСОБА_2 про свою відмову укласти договір про надання послуг поводження з твердими побутовими відходами до ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» у письмовому вигляді не направляв, тобто прийняв пропозицію ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» щодо укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Отже, на підставі рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради Козелецького району Чернігівської області «Про затвердження результатів конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території населених пунктів Козелецької селищної ради» від 25 квітня 2018 року № 264-23/VIII та публічного договору про надання послуг поводження з побутовими відходами між ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» та відповідачем склалися фактичні договірні відносини (зобов`язання), щодо послуг з вивезення побутових відходів, оскільки відповідач отримує ці послуги.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України«Про житлово-комунальніпослуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Рішеннями виконавчого комітету Козелецької селищної ради Козелецького району Чернігівської області № 265-23/VIII від 25 квітня 2018 року, № 436-35/VIII від 24 жовтня 2018 року, № 47-3/VIII від 25 січня 2021 року, № 466-28/VIII від 11 лютого 2022 року були встановлені тарифи на послуги з вивезення, приймання та розміщення твердих побутових відходів ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» (а.с. 7-9, 33).

Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,споживач здійснюєоплату заспожиті житлово-комунальніпослуги щомісяця,якщо іншийпорядок тастроки невизначені відповіднимдоговором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідно п. «б» ч. 1ст.15Закону України«Про відходи» /в редакції, яка була чинною до 09 липня 2023 року/ громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов`язані вносити в установленому порядку плату за користування послугами з вивезення побутових відходів.

Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про управління відходами» /редакція чинна з 09 липня 2023 року/ утворювачі відходів, крім утворювачів відходів домогосподарств, зобов`язані: у разі утворення побутових відходів укладати договір про надання послуги з управління побутовими відходами з виконавцем відповідної послуги та вносити плату за надання такої послуги відповідно до встановлених тарифів.

Наведене свідчить, що відповідач зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі оплачувати послуги з вивезення побутових відходів. З 01 березня 2021 року (початок заявленого періоду заборгованості) позивачем послуги надавалися на підставі рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради Козелецького району Чернігівської області «Про затвердження результатів конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території населених пунктів Козелецької селищної ради» № 264-23/VIII, відповідно до якого ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» визначено виконавцем послуг з вивезенняпобутових відходів на території населених пунктів Козелецької селищної ради, а в подальшому на підставі публічного договору.

Статтями12,81 ЦПК Українипередбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачем виконувалися обов`язки з вивезення побутових відходів за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується графіку вивозу твердих побутових відходів ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець». Однак відповідач не здійснює оплату вартості наданих послуг.

Відповідно до положеньст. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтями610,612 ЦК Українипередбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.

Відповідно до ч. 2ст. 625 ЦК Україниборжник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.

За змістом ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов`язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття. Реклама або інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб, є запрошенням робити пропозиції укласти договір, якщо інше не вказано у рекламі або інших пропозиціях.

Відповідно до ст. 642 ЦК України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції.

Конклюдентні дії є акцептом, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Таким чином, наявні підстави для стягнення з відповідача заборгованості, що становить 3 482 грн. 55 коп., яка складається з основної суми заборгованості у розмірі 2 980,00 грн., 3% річних у розмірі 121,66 грн. та 380,89 грн. інфляційне збільшення. При цьому, розрахунок 3% річних та інфляційних втрат зроблений з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» № 206 від 05 березня 2022 року.

Будь-яких документів на спростування розміру заборгованості відповідачем суду не надано.

Посилання відповідачана те,що вінвзагалі некористується послугамиТОВ «Еко-Сервіс-Козелець»,всі побутовівідходи вінсамостійно утилізує,-спростовуються вимогамизакону танаявними вматеріалах справидоказами,оскільки відповіднодоЗакону України «Про відходи»,Закону України «Про управління відходами», Закону України «Про рослинний світ»,ЗаконуУкраїни «Протваринний світ» спалювання, складування, розміщення, зберігання або транспортування промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря, допускається лише при наявності спеціального розміщення на відведених місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування територіях, з дотриманням нормативів екологічної безпеки і подальшої утилізації або видалення.

Разом з тим, відповідачем не надано допустимих та належних доказів, що він в установлений законом спосіб має можливість реалізувати, вивозити, знищувати всі побутові відходи.

Судом до початку розгляду справи відповідачу було роз`яснено право надати суду докази на підтвердження того, що позивачем неналежним чином та неякісно надавалися та надаються послуги з вивезення твердих побутових відходів, про що стверджував відповідач. Відповідачем на підтвердження факту невиконання позивачем свого обов`язку надано суду фотографії, які неможливо ідентифікувати, тому судом як докази вони до уваги не беруться. Будь-яких інших доказів стороною відповідача на підтвердження своєї позиції суду не надано. За повідомленням відповідача, до селищної ради письмово чи усно він з цього питання не звертався, з сусідами будь-яких актів, які б фіксували невиконання позивачем своїх зобов`язань, не складали.

Як вбачається з матеріалів справи, за станом на 24 грудня 2021 року в квартирі АДРЕСА_1 було зареєстровано 2 особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с. 39). З 03 листопада 2022 року ОСОБА_3 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , однак проживає без реєстрації в квартирі АДРЕСА_1 (а.с. 125-126). З листа за підписом директора ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» вбачається, що за ОСОБА_3 не було відкрито договорів за іншими адресами проживання, відповідно, не проводяться нарахування послуг за іншими адресами (а.с. 132-133).

Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

Частиною 1 ст. 543 ЦК України передбачено, що у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

Дані норми закону регулюють відносини, що виникають при пасивній солідарності (множинності осіб на стороні боржника).

Згідно з ч. 4 вищевказаної статті, виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.

Отже, після виконання солідарного зобов`язання незалежно від того, виконане воно всіма боржниками або одним із них, воно повністю припиняється. Натомість виникає нове зобов`язання між боржником, який виконав зобов`язання, й іншими боржниками, яке визначено положеннями ст. 544 ЦК України.

Аналіз наведених положень закону вказує на те, що позивач має право вимагати виконання обов`язку щодо сплати житлово-комунальних послуг як від власника квартири, так і від будь-якої іншої особи, яка зареєстрована або проживає у житлі власника, адже така особа на рівні з власником користується усіма житлово-комунальними послугами.

Позивачем обрано шлях вимагати виконання обов`язку від власника квартири.

Згідно зі ст. 55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень i протиправних посягань. Одним із способів захисту порушених суб`єктивних прав є звернення до суду.

Таким чином, гарантоване ст. 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджуване порушення було обґрунтованим та підтвердженим.

Як вбачається з матеріалів справи, в квартирі АДРЕСА_1 проживає 2 особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Відтак, відповідач і ОСОБА_3 є споживачами житлово-комунальних послуг, зокрема, послуг з вивезення твердих побутових відходів, які надаються позивачем за даною адресою.

Пред`являючи позов, ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» просив сягнути з відповідача судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2 000 грн.

Згідно зі ст.59Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.

За п. 4 ч. 1 ст.1Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» (далі - Закон № 5076-VI) договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Відповідно до ст.19Закону №5076-VI видами адвокатської діяльності, зокрема, є: надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховується складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (ст. 30 Закону № 5076-VI).

Однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 ЦПК України).

За змістом ст.137ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Відповідно до ч. 3 ст. 141ЦПК України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Відповідно до ч. 8 статті 141ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що ЦПК України передбачено такі критерії визначення та розподілу судових витрат: 1) їх дійсність; 2) необхідність; 3) розумність їх розміру, з урахуванням складності справи та фінансового стану учасників справи.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27 червня 2018 року в справі № 826/1216/16 зазначено, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження).

Проаналізувавши надану позивачем копію договору № 01-11/23 від 01 листопада 2023 року про надання правової допомоги копію рахунку № 1 про надані послуги від 21 травня 2024 року (а.с. 40-43, 162), суд вважає, що позивач довів понесення витрат на професійну правничу допомогу.

Суд приходить до висновку у повному задоволенні відшкодування правничої допомоги.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.141ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 2 422,40 грн судового збору (а.с. 10), а також 643,40 грн за витрати, пов`язані з розглядом справи (а.с. 159-175). В судовому засіданні 29 травня 2024 року відповідачу було роз`яснено його право подавати до суду клопотання про зменшення судових витрат, проте такого до суду не надходило.

Керуючись ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.15Закону України«Про відходи» /в редакції, чинній до 09 липня 2023 року/, ст. 16 Закону України «Про управління відходами», ст. 526, 610, 612, 625, 633, 641, 642 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 76-89, 141, 258, 259, 263, 265 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» 3 482 (три тисячі чотириста вісімдесят дві) гривні 55 копійок заборгованості за надані послуги з вивезення побутових відходів.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Сервіс-Козелець» витрати по сплаті судового збору в сумі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 копійок, витрати на правничу допомогу в розмірі 2 000(дві тисячі) гривень 00 копійок, інші витрати (поштові відправлення) 643 (шістсот сорок три) гривні 40 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про сторін:

ТОВ «Еко- Сервіс Козелець» / адреса: 17000, вул. Соборності, буд. 100 Б, смт. Козелець, Чернігівський район, Чернігівської області ЄДРПОУ 37894785/.

ОСОБА_2 /адреса: АДРЕСА_4 /.

Суддя Олена БУЗУНКО

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119675452
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —734/770/24

Постанова від 06.08.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Шарапова О. Л.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Шарапова О. Л.

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Шарапова О. Л.

Рішення від 12.06.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 07.05.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні