Ухвала
від 11.06.2024 по справі 522/22018/23
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/22018/23

Провадження №2/522/2784/24

УХВАЛА

11 червня 2024 року Приморський районний суд м. Одеси:

у складі: головуючої судді Чернявської Л.М.,

за участі секретаря Купцова С.О..,

розглянувши у відритому судовому засіданні в залі засідань суду в місті Одесі справу клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Бочевар М.П. про зупинення провадження у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гвоздичний-Тіниста» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гвоздичний-Тіниста» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Ухвалою суду від 15 листопада 2023 року відкрито провадження по справі. встановлено спрощений порядок розгляду справи.

09 січня 2024 року від представника Відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву.

17 січня 2024 року від представника Позивача до суду надійшла відповідь на відзив.

29 січня 2024 року від представника Відповідача до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив.

10квітня 2024року відпредставника Відповідачадо судунадійшло клопотанняпро зупиненняпровадження посправі до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 916/1126/24 за позовною заявою ОСОБА_2 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГВОЗДИЧНИЙ-ТІНИСТА" про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГВОЗДИЧНИЙ-ТІНИСТА", оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням АДРЕСА_1 , від 24 січня 2020 року, в частині питання 3 порядку денного "Затвердження кошторису ОСББ "Гвоздичний-Тіниста" на рік" та питання 4 порядку денного "Затвердження внесків та платежів співвласників ОСББ "Гвоздичний-Тіниста" на утримання будинків".

В судовому засіданні 11 червня 2024 року представник Позивача надав заперечення на клопотання про зупинення провадження по справі, у відповідності до яких просив відмовити у задоволенні клопотання з підстав необґрунтованості.

Представник ОСОБА_1 клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши представників сторін, дослідивши клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до пункту 6 частини 1статті 251 ЦПК Українисуд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.

З огляду на зазначені вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суд повинен у кожному конкретному випадку з`ясувати: чи існує вмотивований зв`язок між предметом судового розгляду у справі, яка розглядається судом, з предметом доказування в конкретній іншій справі, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду цієї справи.

Об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.

Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому процесі, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено.

У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 14 лютого 2022 року у справі №357/10397/19 (провадження №61-5752сво21) вказано, що: «метою зупинення провадження у справі згідно з пунктом 6 частини першоїстатті 251ЦПК Україниє виявлення обставин (фактів), які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому провадженні, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено. Об`єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі, провадження у якій зупинено, зокрема факти, що мають преюдиційне значення. З огляду на вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду слід у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи. Отже, необхідність в зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо прийняти рішення у даній справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в одній із справ, будуть мати преюдиційне значення для іншої справи. Разом з тим, необхідно враховувати, що відповідно до пункту 6 частини першої статіі 251ЦПК Українисуд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду».

Відповідно до ч. 3ст. 210 ЦПК Українипровадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3, 4-1 частини першої статті251та пунктами 1-3 частини першої статті252цьогоКодексу.

Відповідно до пунктів 1-3, 4-1 частини першоїстатті 251 ЦПК Українисуд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі: 1) смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво; 2) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції; 3) призначення або заміни законного представника у випадках, передбаченихстаттею 63 цього Кодексу; 4-1) звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв`язку з проведенням медіації.

Відповідно до пунктів 1-3 частини першоїстатті 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: 1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі; 2) захворювання учасника справи, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу; 3) перебування учасника справи у довгостроковому службовому відрядженні.

Отже, з аналізу указаних процесуальних норм слідує, що провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3, 4-1 частини першої статті251та пунктами 1-3 частини першої статті252 ЦПК України.

Відповідно дост. 279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

З огляду на те, що розгляд даної справи по суті розпочався з грудня 2023 року, клопотання про зупинення провадження під час розгляду справи по суті подане посилаючись на підстави, не встановлені пунктами 1-3, 4-1 частини першої статті251 та пунктами 1-3 частини першої статті252 ЦПК України, клопотання задоволенню не підлягає.

Разом з цим, суд вважає за необхідне зазначити, що зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом розгляду справи, що також є підставою для відмови у задоволенні клопотання про зупинення провадження по справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.210,251,279 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Бочевар М.П. про зупинення провадження у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гвоздичний-Тіниста» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Суддя Чернявська Л.М.

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119676166
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —522/22018/23

Рішення від 16.12.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні