ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"05" червня 2024 р. Справа № 924/197/24
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., при секретарі судового засідання Нечаюк А.О., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ''Хмельницькенергозбут'', м. Хмельницький
до Приватного підприємства ''Укрос-Агро'', Одеська область, Кілійський район, м.Кілія
про стягнення 195856,92 грн. з яких: 189053,79 грн. заборгованість за спожиту електричну енергію, 1663,66 грн. пені, 2283,92 грн. 3% річних, 2855,55 грн. інфляційних втрат
Представники Сторін:
від Позивача: Жовнірчук Б.О. згідно наказу;
від Відповідача: не з`явився.
Процесуальні дії по справі.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 19.02.2024 року відкрито провадження у справі в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі, надано строк для подання відзиву та відповіді на відзив. 19.03.2024 року суд постановив ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про відкладення підготовчого засідання на 09.04.2024 року. 09.04.2024 року суд постановив ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про закриття підготовчого провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 23.04.2024 року. Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 23.04.2024 року було продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, підготовче засідання відкладено на 06.05.2024 року, відмовлено в задоволенні клопотання Відповідача про зупинення провадження у справі. Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 06.05.2024 року було закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 22.05.2024 року.
Виклад позицій учасників справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю ''Хмельницькенергозбут'' просить стягнути з Приватного підприємства ''Укрос-Агро'' 195856,92 грн. з яких 189053,79 грн. заборгованість за спожиту електричну енергію, 1663,66 грн. пені, 2283,92 грн. 3% річних, 2855,55 грн. інфляційного збільшення у зв`язку з неналежним виконанням договору № 21800418 про постачання електричної енергії споживачу за період з квітня по листопад 2023 року.
Відповідач у своєму відзиві на позову зазначив, що зобов`язується після закінчення війни погасити всі заборгованості перед Позивачем.
В судовому засіданні Позивач підтримав заявлений позов та просив його задоволити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином про дату та час судового розгляду, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
З огляду на наведене, зважаючи на належне повідомлення Відповідача про час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку, що в силу вимог ст. 202 Господарського процесуального кодексу України справа може бути розглянута за наявними у ній документами у відсутності Відповідача.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
З 30.12.2020 року ПП "Укрос-Агро" (надалі - споживач) приєднався до публічного договору Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут" (надалі - постачальник) про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (надалі - договір) на умовах комерційної пропозиції, яка є додатком 2 до договору.
Відповідно до п. 2.1. договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.
Згідно пункту 3.4 договору, постачання електричної енергії споживачу здійснюється постачальником на підставі поданої споживачем заявки на постачання електричної енергії споживачу.
Пунктом 5.1. Договору встановлено, що споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього Договору. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць (п. 5.5 Договору).
Відповідно до підпункту 5.6 пункту 5 розрахунки споживача за цим Договором здійснюються на поточний рахунок постачальника. При цьому, споживач не обмежується у праві здійснювати оплату за цим Договором через банківську платіжну систему, он-лайн переказ, поштовий переказ, внесення готівки через касу постачальника, та в інший не заборонений чинним законодавством спосіб. Оплата вартості електричної енергії за цим Договором здійснюється споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок постачальника надійшла вся сума коштів. Спецрахунок постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни.
Підпунктом 5.8. пункту 5 Договору визначено, що у випадку, якщо Споживач не здійснив оплату за цим Договором в строки, передбачені комерційною пропозицією, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії Споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ (з урахуванням особливостей, встановлених для вразливих споживачів). У разі порушення Споживачем строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен прострочений день оплати за цим Договором. Споживач сплачує за вимогою Постачальника пеню в розмірі, що визначається цим договором та зазначається в комерційній пропозиції.
Комерційною пропозицією №1С/1Р погодженою сторонами як додаток №2 до договору передбачено такі умови: Ціна - Розрахунковим періодом є календарний місяць. Розрахунок вартості електричної енергії у розрахунковому періоді здійснюється наступним чином: Попередня (авансова) оплата заявленого обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період здійснюється за прогнозованою ціною (тарифом) за 1 кВт*год. Прогнозована ціна (тариф) визначається за формулою: Цпрог=1,1*Цфакт(М-2)+Wпер+R, де: Цфакт(М-2) - фактична ринкова ціна в місяці М-2 від розрахункового; М - місяць (розрахунковий період), за який здійснюється оплата. Остаточна оплата за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію здійснюється Споживачем за фактичною ціною (тарифом) у розрахунковому періоді. Фактична ціна (тариф) за 1 кВт*год зазначається в акті купівлі продажу електричної енергії та розраховується Постачальником за формулою: Цфакт=(Вартіть/Обсяг)+Т+\\пер+К, де Вартість - це фактична вартість купівлі Постачальником обсягів електричної енергії, спожитої Споживачем, на РДД - ринку двосторонніх договорів, РДН - ринку на добу наперед, ВДР - внутрішньодобовому ринку, БР - балансуючому ринку і яка визначається, як сума добутків погодинних обсягів споживання електричної енергії Споживачем та фактичної ціни кВт*год за кожну годину кожної доби розрахункового періоду з урахуванням графіку погодинного споживання за площадками групи Б всіх споживачів Постачальника та всіх витрат Постачальника (плата за послуги Оператора ринку, Адміністратора розрахунків, внески на регулювання НКРЕКП, витрати на фінансову гарантію ринків та інші обов`язкові витрати Постачальника для забезпечення діяльності на організованих сегментах ринку); Обсяг - це фактичний обсяг споживання електричної енергії Споживачем у розрахунковому періоді, кВт*год, Т - тариф Постачальника, що дорівнює 0,071184 гривень/кВт*год з ПДВ для даної комерційної пропозиції, Wпер - ціна (тариф) на послугу з передачі електричної енергії оператора системи передачі - ДП "Укренерго" на відповідний розрахунковий період (місяць). Для споживачів, що приєднані до мереж ОСП та сплачують за послугу з передачі напряму в ДП "Укренерго", Wпер=0. R - ціна (тариф) послуг з розподілу електричної енергії відповідного ОСР та відповідного класу напруги.
Спосіб оплати - Оплата електричної енергії здійснюється Споживачем самостійно у формі 100% попередньої (авансової) оплати заявленого Споживачем обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період з остаточним розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку. Попередня (авансова) оплата (далі - А) здійснюється Споживачем самостійно до 25 числа місяця, що передує розрахунковому, в розмірі, що визначається за наступною формулою: А = Обсягзаяв*Цпрог, де Обсягзаяв - заявлений Споживачем обсяг споживання електричної енергії на розрахунковий період. Сума переплати/недоплати Споживача, яка виникла в наслідок різниці між Цпрог та Цфакт та/або Обсяг заяв та Обсяг визначається після завершення розрахункового періоду. Сума переплати Споживача зараховується в якості оплати вартості електричної енергії на наступний розрахунковий період. Сума переплати може бути повернута Постачальником на розрахунковий рахунок Споживача за його письмовою заявою. Сума недоплати Споживача підлягає безумовній оплаті Споживачем не пізніше 5 банківських днів з дня отримання рахунку. Оплата за спожиту електричну енергію (в т.ч. попередня (авансова оплата) здійснюється на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий Постачальником в уповноваженому банку і зазначений у Договорі, на сайті Постачальника та/або розрахункових документах.
Термін надання рахунку за спожиту електричну енергію та термін його оплати - Рахунок за фактично спожиту електричну енергію надається не пізніше 5 числа місяця, наступного за розрахунковим. Споживач самостійно отримує рахунок на оплату за електричну енергію через особистий кабінет на сайті Постачальника. У разі необхідності, рахунок в паперовому вигляді Споживач може отримати у Постачальника, звернувшись в центр обслуговування клієнтів. Якщо рахунок за фактично спожиту електричну енергію не був отриманий Споживачем ні засобами електронного зв`язку (чи через електронний кабінет), ні в паперовому вигляді у Постачальника до 5 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим, він вважається отриманим Споживачем 5 числа місяця, наступного за розрахунковим, Споживач вважається з рахунком ознайомленим.
Розмір пені за порушення строку оплати та/або штраф.
Споживач, у встановленому чинним законодавством України порядку, сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, зазначеного в розділі "Спосіб оплати" цієї комерційної пропозиції, враховуючи день фактичної оплати та заборгованість з урахуванням встановленого індексу інфляції, а також 3% річних від простроченої суми заборгованості. У разі перевищення Споживачем заявлених на розрахунковий місяць обсягів споживання електричної енергії більш, ніж на 10%, Споживач сплачує Постачальнику штраф у розмірі 10% від вартості різниці між заявленим та фактичним обсягом споживання. При перевищенні Споживачем заявлених на розрахунковий місяць обсягів споживання електричної енергії менше, ніж на 10%, штраф не нараховується. Пеня, інфляційне нарахування, 3% річних та штраф сплачуються на поточний рахунок Постачальника, який зазначається у розрахунковому документі
Термін дії договору - Договір на умовах цієї комерційної пропозиції набирає чинності з дня, наступного за днем отримання ТОВ "Хмельницькенергозбут" заяви-приєднання Споживача до умов Договору про постачання електричної енергії споживачу, в якій вказано про обрання Комерційної пропозиції №1С/1Р, якщо протягом трьох робочих днів Споживачу не буде направлено повідомлення про його невідповідність критеріям обраної комерційної пропозиції. Умови даної комерційної пропозиції для діючих Договорів набирають чинності з 01.01.2021 року. Договір на умовах даної Комерційної пропозиції укладається на строк один календарний місяць та вважається продовженим на кожен наступний календарний місяць, якщо жодна зі Сторін письмово не відмовиться від його пролонгації не пізніше ніж за 21 календарний день до передбачуваної дати припинення (початку розрахункового періоду). У разі, якщо на момент подання заяви-приєднання до Договору на об`єкт Споживача було припинено/призупинено постачання електричної енергії або надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, то постачання здійснюється після відновлення, у встановленому законодавством порядку, надання відповідних послуг.
Договір підписано представниками Сторін та скріплено їх печатками.
Відповідно до заяви-приєднання ПП "Укрос-Агро" (вид об`єкта - цех по виготовленню металевих виробів в смт. Ярмолинці) приєдналося до умов договору про постачання енергетичної енергії споживачу за № 21800418 на умовах комерційної пропозиції Постачальника № 1С/1Р. Початок постачання - з 01.01.2021 року.
На виконання умов договору Позивачем було виставлено Відповідачу для оплати використаної електроенергії рахунки фактури №2800418 за листопад 2023 року на суму 67242,20 грн., за жовтень 2023 року на суму 68452,78 грн., за вересень 2023 року на суму 61234,81грн., за серпень 2023 року на суму 61440,89 грн., за липень 2023 року на суму 35980,26грн., за червень 2023 року на суму 16030,92грн., за травень 2023 року на суму 17989,12грн., за квітень 2023 року на суму 18764,80 грн.
Згідно акту від 29.11.2023 року об`єкт споживача за адресою вул. Захисників України, 36 смт. Ярмолинці відключено від постачання електроенергії на вимогу від постачальника ТОВ "Хмельницькенергозбут". Кінцевий показник - 000791,5.
Згідно листа АТ "Хмельницькобленерго" № 0101-66 від 04.01.2024 року та розгорнутого балансу № ДПЕ 21800418 ПП "Укрос-Агро" за результатами перевірки обсягів споживання електричної енергії по ТКО за договором № 21800418 ПП "Укрос-Агро" за період з 01.04.2023 року по 31.12.2023 року використано 47095 кВт*год.
З розрахунку заборгованості за договором № 21800418 встановлено загальний розмір боргу, включаючи часткову сплату Відповідачем, в сумі 189053, 79 грн.
Станом на день звернення із даним позовом до суду борг становить 189053,79 грн.
Відповідачем також нараховані та заявлені до стягнення 1663, 66 грн. пені, 2283,92 грн. 3% річних та 2855,55 грн. інфляційних втрат.
Аналізуючи докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги таке.
Згідно ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору про постачання електричної енергії № 21800418, Позивач за період з квітня по листопад 2023 року включно поставив Відповідачу електричну енергію в кількості 47095 кВт*год. на загальну суму 189053,79 грн., що підтверджується рахунками-фактурами за період з квітня по листопад 2023 року включно.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що Відповідачем не виконані зобов`язання з оплати заборгованості за договором про постачання електричної енергії від 30.12.2020 року в сумі 189053,79 грн.
Доказів оплати поставленої електроенергії в повному обсязі матеріали справи не містять та учасниками судового розгляду не надано, відтак суд приходить до висновку, що позовна вимога про стягнення 189053,79 грн. основного боргу є обґрунтованою. Крім того, судом береться до уваги те, що Відповідач фактично визнав суму основного боргу, зобов`язавшись сплатити її після закінчення воєнного стану.
Разом з тим, Позивачем заявлено до стягнення з Відповідача 1663,66 грн. пені, 2283,92 грн. 3 % річних, 2855, 55 грн. інфляційного збільшення.
У відповідності до приписів ст. 546 Цивільного кодексу України виконання зобов`язань може забезпечуватись неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Згідно з п.п.1, 2, 3 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Стаття 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" визначає, що розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійну облікову ставку НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Згідно Комерційної пропозиції № 1С/1Р Споживач у встановленому чинним законодавством України порядку, сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати та заборгованість з урахуванням встановленого індексу інфляції.
Здійснивши обрахування, судом встановлено, що сума заявленої до стягнення пені в розмірі 1663,66 грн. за періоди з 01.04.2023 по 05.04.2023 року, 06.04.2023 року по 30.04.2023 року, 04.05.2023 року по 30.05.2023 року, 02.06.2023 року по 19.06.2023 року є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Виходячи із положень зазначеної норми, наслідки прострочення боржником грошового зобов`язання у вигляді інфляційного нарахування на суму боргу та трьох процентів річних не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, а тому ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника та незалежно від сплати ним неустойки (пені, штрафу) за порушення виконання зобов`язання.
Під час перерахунку заявлених до стягнення 3% річних, судом взято до уваги встановлені Позивачем періоди по кожному рахунку фактурі. Таким чином, здійснивши обрахування судом встановлено, що заявлені до стягнення 3% річних в розмірі 2283,92 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Стосовно нарахувань втрат від інфляції, судом враховано таке.
Індекс інфляції, який характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, визначається Держкомстатом за період, який становить один місяць. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений Державною службою статистики, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому до розрахунку мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція). Така ж, правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду від 13.02.2019р. по справі №924/312/18.
Судом враховано правову позицію Верховного Суду у складі об`єднаної палати Касаційного господарського суду у постанові від 20.11.2020 у справі №910/13071/19 щодо застосуванням механізму розрахунку інфляційних втрат у порядку частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України у разі, якщо прострочення виконання грошового зобов`язання становить неповний місяць.
Зважаючи на викладене, суд, здійснивши власний перерахунок вважає, що заявлені інфляційні втрати правомірно нараховані у розмірі, визначеному Позивачем, в сумі 2855,55 грн. за вказані ним у наявному в матеріалах справи розрахунку періоди.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по оплаті судового збору покладаються на Відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 20, 24, 73,74, 129, 232, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства ''Укрос-Агро'' (Одеська область, Кілійський район, м. Кілія, вул. Київська, 41, код ЄДРПОУ 31693431) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут" (м. Хмельницький, вул. Свободи 57/2, код ЄДРПОУ 42035266) 189053,79 грн. (сто вісімдесят дев`ять тисяч п`ятдесят три гривні 79 коп.) заборгованості за спожиту електричну енергію, 1663,66 грн. (одна тисяча шістсот шістдесят три гривні 66 коп.) пені, 2283,92 грн. (дві тисячі двісті вісімдесят три гривні 92 коп.) 3% річних, 2855,55 грн. (дві тисячі вісімсот п`ятдесят п`ять гривень 55 коп.) інфляційних втрат, 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 коп.) витрат на оплату судового збору.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 12.06.2024 року.
СуддяВ.В. Димбовський
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119678168 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Димбовський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні