Ухвала
від 10.06.2024 по справі 927/486/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

10 червня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/486/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр", код ЄДРПОУ 39229261, вул. Харківське шосе, 114А, м. Київ, 02091

боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОРІ ГАЗ", код ЄДРПОУ 44928079, проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, office@glorigas.com.ua

про відкриття провадження у справі про банкрутство

за участю представників учасників справи:

від ТОВ «Альфа Груп Центр»: Сиволобов М.М. (поза межами приміщення суду).

У судовому засіданні була проголошена вступна та резолютивна частини ухвали на підставі ст.233 Господарського процесуального кодексу України.

ВСТАНОВИВ:

24.05.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОРІ ГАЗ" у зв`язку з неспроможністю останнього виконати грошові зобов`язання перед кредитором.

Ухвалою суду від 29.05.2024 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр" прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 10.06.2024.

Ухвалою суду від 03.06.2024 задоволено клопотання від 30.05.2024 представника кредитора ТОВ "АЛЬФА ГРУП ЦЕНТР"- Сиволобова М.М. про участь у підготовчому засіданні у режимі відеоконференції.

06.06.2024 через канцелярію суду від ТОВ «Глорі Газ» надійшов відзив на позовну заяву №62 від 04.06.2024.

Підготовче засідання 10.06.2024 проведено в режимі відеоконференції, присутній представник заявника.

Інші учасники справи не скористались правом на участь у підготовчому засіданні.

Додаткових заяв та клопотань від учасників справи не надходило.

За змістом абз. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Суд вважає за можливе розглянути заяву кредитора у судовому засіданні без участі осіб, які не прибули.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОРІ ГАЗ" (код ЄДРПОУ 44928079) зареєстроване в якості суб`єкта господарювання 22.12.2022 за №1000701020000097502, місцезнаходження: проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000.

З матеріалів справи випливає, що боржник має заборгованість перед кредитором у сумі 198 700,00грн.

В обґрунтування наявності боргу ТОВ «Глорі Газ» перед кредитором заявник посилається на наступне.

26.10.2023 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Альфа Груп Центр» (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Глорі Газ» (замовник) укладений договір постачання (надалі - Договір).

Згідно з п.1.1, 1.2, 1.3 Договору:

- постачальник бере на себе зобов`язання надати та здійснити постачання продукції покупцю, а покупець - прийняти продукцію і оплатити постачальнику її вартість в строки та порядку, передбаченому цим договором;

- асортимент, строки поставки товару та їх вартість докладно зазначені в специфікації, що додається до цього договору і є невід`ємною частиною (Додаток №1);

- право власності на продукцію та усі ризики втрати або пошкодження продукції (або його частини) переходять від постачальника до покупця з моменту (дати) постачання продукції.

Відповідно до п.4.1, 4.3 Договору:

- продукція відвантажується постачальником покупцю за договірними цінами, зазначеними в специфікації (Додаток №1);

- покупець здійснює оплату продукції постачальнику не пізніше п`яти днів після отримання продукції на його банківський рахунок.

Цей договір вступає в дію з дня його підписання обома сторонами і втрачає свою чинність після повного виконання сторонами своїх зобов`язань (п. 7.4 договору).

26.10.2023 між тими ж сторонами підписано Додаток №1 до договору, у якому сторони погодили асортимент, строки поставки товару та їх вартість, яка становить 198 700,00грн.

На виконання умов договору ТОВ «Альфа Груп Центр» поставило ТОВ «Глорі Газ» товар на загальну суму 198 700,00грн, що підтверджується видатковою накладною від 26.10.2023, яка підписана сторонами та скріплена їх печатками.

Як зазначає заявник, Боржником не здійснено свого зобов`язання стосовно оплати вартості товару у строк обумовлений сторонами у договорі.

ТОВ «Альфа Груп Центр» надіслано лист ТОВ «Глорі Газ» від 30.11.2023 №78 з вимогою виконати зобов`язання по оплаті за отриману продукцію у сумі 198 700,00грн.

ТОВ «Глорі Газ» у відповідь листом №1 від 03.01.2024 повідомило про тимчасову неможливість виконання зобов`язань за договором у зв`язку з військовою агресією РФ та просило відстрочити термін виплати заборгованості.

У матеріалах справи наявний Акт звірки розрахунків від 15.03.2024, підписаний обома сторонами, за яким сторони визнали заборгованість ТОВ «Глорі Газ» в сумі 198 700,00грн.

Листом від 14.05.2024 №47 ТОВ «Глорі Газ» повідомило ТОВ «Альфа Груп Центр» про зміну юридичної адреси та про відсутність можливості виконати умови договору щодо оплати товару у зв`язку з виникненням фінансових складнощів.

Станом на день подання заяви боржник заборгованість у сумі 198 700,00грн не сплатив.

Відповідно до ст.11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини, інші юридичні факти.

Судом встановлено, що договір постачання від 26.10.2023 підписаний сторонами, скріплений печатками сторін, що свідчить про набрання ним чинності. Факт укладання даного договору сторонами не оспорюється.

Із змісту договору вбачається, що на його підставі між сторонами виникли правовідносини купівлі-продажу.

Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Ця норма кореспондується з приписами частини першої статті 193 Господарського кодексу України.

За змістом статей 524, 533-535 ЦК України грошовим є зобов`язання, виражене у грошових одиницях (національній валюті України чи у грошовому еквіваленті зобов`язання, вираженого в іноземній валюті), що передбачає обов`язок боржника сплатити гроші на користь кредитора, який має право вимагати від боржника виконання цього обов`язку.

Тобто грошовим є будь-яке зобов`язання, в якому праву кредитора вимагати від боржника виконання певних дій кореспондує обов`язок боржника сплатити гроші на користь кредитора.

За приписами статті 530 ЦК України якщо в зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (частина 1). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства (частина 2).

Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Частиною 1 статті 612 цього Кодексу встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, установлений договором або законом.

Судом встановлено, що ТОВ «Глорі Газ» не оплатило вартість поставленого товару, заборгованість товариства перед ТОВ «Альфа Груп Центр» становить 198 700,00 грн.

У відзиві на заяву ТОВ «Глорі Газ» визнало заборгованість у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши додані до заяви докази, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заявлених кредитором вимог, тому визнає вимоги ТОВ «Альфа Груп Центр» на суму 198 700,00 грн з послідуючим включенням вказаних вимог до реєстру вимог кредиторів.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що банкрутством є визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Відповідно до ч.3 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно з ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу: про відкриття провадження у справі; про відмову у відкритті провадження у справі.

Положення Кодексу України з процедур банкрутства не встановлюють обов`язку для ініціюючого кредитора доводити те, що боржник у справі про банкрутство не має можливість виконати майнові зобов`язання, строк яких настав.

Доведення обставин можливості виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, покладено саме на боржника, про що свідчить те, що боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість (ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03.06.2020 у справі № 905/2030/19.

Боржник у відзиві на заяву зазначав, що на даний час товариство фактично припинило господарську діяльність та не має обігових коштів щодо сплати суми в розмірі 198 700,00грн.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для відмови у відкритті провадження у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Груп Центр» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорі Газ» про визнання банкрутом, оскільки докази, долучені кредитором до матеріалів даної справи свідчать про наявність ознак неплатоспроможності боржника, що у свою чергу є підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити, відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Глорі Газ».

Крім того, кредитором у цій справі сплачено судовий збір у сумі 24 2224,00грн, що підтверджується квитанцією №0137-6317-2824-0553 від 23.05.2024 та 72 000,00грн авансування винагороди арбітражному керуючому (платіжна інструкція від 20.05.2024 №1129).

Згідно з частинами 1,3 статті 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи; до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Отже визначений ГПК України перелік судових витрат не є вичерпним.

Кодекс України з процедур банкрутства не визначає у яку чергу підлягають погашенню судові витрати, в тому числі сплачений ініціюючим кредитором судовий збір, проте передбачає погашення у першу чергу витрат, пов`язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

Оскільки сплата судового збору передбачена Кодексом, суд приходить до висновку, що судовий збір належать до судових витрат, які підлягають погашенню у першу чергу.

Таким чином, вимоги кредитора підлягають визнанню у сумі 294 924,00грн, з якої: 198 700,00 грн основного боргу, 72 000,00 грн витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому, 24 224,00 грн витрат зі сплати судового збору, з послідуючим включенням вказаних вимог до реєстру вимог кредиторів.

За приписами ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства відкриваючи провадження у справі про банкрутство, судом вводиться процедура розпорядження майном та призначається розпорядник майна.

Відповідно до абзаців 1-5 пункту 21 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Груп Центр» про відкриття провадження у справі про банкрутство, серед іншого, містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, а саме - Потупало Н.І. (свідоцтво №1167 від 02.07.2013).

До заяви додано заяву арбітражної керуючої Потупало Н.І. про участь у справі з повідомленням про те, що вона не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

З урахуванням наведених вище положень п. 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства, а також враховуючи відсутність підстав для відхилення кандидатури, суд вважає за можливе розпорядником майна боржника призначити арбітражну керуючу Потупало Н.І.

Положеннями ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

За правилами ч.8 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.

У матеріалах справи відсутні відомості про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи, а тому враховуючи наведені вище приписи ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне встановити основну грошову винагороду арбітражної керуючої Потупало Н.І. за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень розпорядника майна, за рахунок коштів авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Чернігівської області.

Згідно з ч.9 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі боржника.

Керуючись ст. 2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 21 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОРІ ГАЗ" (код ЄДРПОУ 44928079, проспект Перемоги, буд. 95, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, office@glorigas.com.ua).

Визнати грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр" (код ЄДРПОУ 39229261, вул. Харківське шосе, 114А, м. Київ, 02091) у сумі 294 924,00грн, з якої: 198 700,00 грн основного боргу, 72 000,00 грн витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому, 24 224,00 грн витрат зі сплати судового збору.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів.

Призначити розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Потупало Наталію Ігорівну (свідоцтво №1167 від 02.07.2013, ід. код 3154713122, адреса: вул. Нагірна, буд. 22, оф. 222, м. Київ, 04107, ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Встановити розпоряднику майна Потупало Н.І. основну грошову винагороду у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна, за рахунок коштів авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Чернігівської області.

Зобов`язати розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 15.07.2024.

Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити до 20.08.2024.

Попереднє засідання суду призначити на 13.08.2024 о 10:00. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань №305.

Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України, текст якого додається.

Копії даної ухвали надіслати: кредитору, боржнику, арбітражній керуючій Потупало Н.І. (вул. Нагірна, буд. 22, оф. 222, м. Київ, 04107, ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ГУ ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, ch.official@tax.gov/ua), Деснянському районному суду м. Чернігова (проспект Перемоги, 141, м. Чернігів, 14038, inbox@ds.cn.court.gov.ua), Чернігівському окружному адміністративному суду (inbox@adm.cn.court.gov.ua, 14005, м. Чернігів, вул. Київська, 23), Деснянському відділу державної виконавчої служби у місті Чернігові Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) (вул. Княжа, 28, м. Чернігів, 14000, info_ds@cnm.cn.dvs.gov.ua), Управлінню адміністративних послуг Чернігівської міської ради (вул. Рокосовського, 20а, м. Чернігів, 14000,cnap@chernigiv-rada.gov.ua) та Сектору з питань банкрутства у Чернігівській області відділу банкрутства Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Суми) (проспект Миру, 43, м. Чернігів, 14000, bankrutstvo@cn.minjust.gov.ua).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Повний текст ухвали виготовлено 12.06.2024.

Суддя В.В. Моцьор

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119678271
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —927/486/24

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Постанова від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 06.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 13.08.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 26.07.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 10.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні