Єдиний унікальний номер 341/2501/23
Номер провадження 1-кс/341/318/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей і документів
12 червня 2024 року місто Галич
Слідчий суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції№3(м.Галич)Івано-Франківськогорайонного управлінняполіції ГУНПв Івано-Франківськійобласті ГУНП ОСОБА_2 ,погоджене прокуроромГалицького відділуІвано-Франківськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 , внесеного в рамках кримінального провадження №12023096140000134 від 11 листопада 2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 190 КК України,-
в с т а н о в и в :
Дізнавач за погодженням з прокурором звернувся в суд із зазначеним клопотанням.
Із клопотання вбачається, що 10 листопада 2023 року о 15:58 год. до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 , зателефонувала невідома особа чоловічої статті з номеру мобільного телефону НОМЕР_1 , яка представилась працівником АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в ході телефонної розмови невідома особа вказала, що попередній переказ коштів який здійснювала ОСОБА_5 заблоковано, а для того щоб його підтвердити потрібно здійснити ще один платіж в сумі 9 500 грн. на номер карти НОМЕР_2 . Перебуваючи на зв`язку із невідомою особою ОСОБА_5 здійснила переказ грошових коштів в сумі 9 500 грн. із своєї карти НОМЕР_3 на номер карти НОМЕР_2 . Після переказу коштів зв`язок із невідомою особою обірвався. Таким чином шляхом зловживання довірою невідома особа заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 в сумі 9 600 грн.
Допитана в процесуальному статусі потерпілої ОСОБА_5 вказала, що 10.11.2023 року о 15:58 до неї з номеру мобільного телефону НОМЕР_1 зателефонувала невідома особа чоловічої статі, яка представилась працівником фінансового відділу АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». В ході телефонної розмови невідома особа запитала у ОСОБА_5 чи проводила вона операцію по переказу грошових коштів через додаток « ІНФОРМАЦІЯ_3 », остання відповіла, що так. Надалі невідома особа повідомила потерпілу що її переказ було заблоковано, а щоб його розблокувати потрібно здійснити платіж в сумі 9500 грн. В телефонному режимі невідомий чоловік продиктував ОСОБА_5 номер банківської карти на яку потрібно перевести гроші. Не підозрюючи обману потерпіла о 16:13 год. год. здійснила переказ грошових коштів в сумі 9500 грн. із своєї банківської карти НОМЕР_3 на номер карти НОМЕР_2 підтвердивши платіж зв`язок із невідомою особою обірвався. В подальшому потерпіла зателефонувала на гарячу лінію АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » де розповіла про даний інцидент. Від працівників АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » дізналася, що стала жертвою обману на суму 9600 грн.
28 листопада 2023 року на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду отримано тимчасовий доступ до інформації, що містить банківську таємницю, а саме про рух коштів по номеру картки НОМЕР_2 у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Згідно з отриманої інформації встановлено що на вказаний номер карти 09.11.2023 поступили грошові кошти від ОСОБА_7 , які в подальшому ОСОБА_6 переказала на номер банківської картки НОМЕР_4 .
Беручи до уваги вище викладене а також те, що шахрайство вважається закінченим з моменту переходу чужого майна у володіння винного або з моменту отримання ним права розпоряджатися таким майном, необхідно отримати доступдо документівта інформації,що міститьбанківську таємницю, а саме про рух коштів по номеру картки № НОМЕР_2 ; емітованої в банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Відомості у документах, тимчасовий доступ до яких планується отримати, дадуть можливість провести слідчі дії спрямовані на встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановити осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також будуть використані як докази вчинення проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, не можливо.
Відповідно до статті 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Також дізнавач просив розглянути клопотання у його відсутності та без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація відповідно до частини 2 статті 163 КПК України.
З метою забезпечення повноти та об`єктивності досудового розслідування, вважаю за можливе під час розгляду клопотання застосувати положення частини 2 статті 163 КПК України, згідно яких, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до частини 5 статті 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно частини 4 статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями частини 1 статті 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути клопотання за відсутності дізнавача та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 1 статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до частини 2 статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до частини 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Вивчивши матеріали клопотання вважаю, що стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, поза розумним сумнівом доведено про необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, так як відомості зазначені в цих документах мають істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального провадження, вказаний захід забезпечення кримінального провадження у даному випадку є доцільним, співмірним та відповідає завданням кримінального провадження.
Таким чином, клопотання дізнавача необхідно задовольнити.
Керуючись статтями 131, 132, 159-163, 166, 309 КПК України, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції№3(м.Галич)Івано-Франківськогорайонного управлінняполіції ГУНПв Івано-Франківськійобласті ГУНП ОСОБА_2 ,погоджене прокуроромГалицького відділуІвано-Франківськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 , внесеного в рамках кримінального провадження №12023096140000134 від 11 листопада 2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 190 КК України
задовольнити.
Надати дізнавачу секторудізнання відділенняполіції №3(м.Галич)Івано-Франківськогорайонного управлінняполіції ГУНП вІвано-Франківськійобласті лейтенантуполіції ОСОБА_2 ,старшому дізнавачусектору дізнаннявідділення поліції№ 3(м.Галич)Івано-Франківськогорайонного управлінняполіції ГУНП вІвано-Франківськійобласті старшомулейтенанту поліції ОСОБА_8 , начальнику сектору дізнання відділення поліції№ 3(м.Галич)Івано-Франківськогорайонного управлінняполіції ГУНП вІвано-Франківськійобласті капітануполіції ОСОБА_9 , дозвілна тимчасовийдоступ доречей тадокументів,які знаходятьсяу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »,який розташованийза адресою: АДРЕСА_2 , а саме до оригіналів документів, а у разі їх відсутності - належним чином завірених копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, та зобов`язати виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію, відповідно до транзакцій наведених по картці № НОМЕР_2 в період часу з 09.11.2023 по 11 червня 2024 року, із вказуванням платіжних даних отримувача рахунку (прізвище, ім`я, по батькові, дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу місця проживання, «нікнейм», логін, електроні поштові скриньки, зареєстровані номери мобільних телефонів та інші вказані клієнтом дані), а також:
- рух коштів по картці № НОМЕР_2 в період часу з 09.11.2023 по дату постановлення ухвали слідчого судді;
- повні данні окремо по кожному мобільному пристрою, персональному комп`ютеру, з якого клієнтом були здійснені вказані операції, у тому числі: IMEI, MAC-адрес, ІP-адрес, найменування, модель, версія програмного забезпечення, та інші відомі дані;
- документів, які надані для відкриття рахунків та на підставі яких видана банківська платіжна (кредитна) картка отримувача вказаних коштів.
- виписки по платіжній картці власника рахунку коштів, в тому числі, інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку) - грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з роздруківкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назв банківських установи/, референс кожного платіжного документу /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів).
- фото- та відеоінформацію щодо особи отримувача коштів, котра у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківської платіжної (кредитної) картки, при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів.
- номери телефонів, які використовувалися як фінансові, особою, що здійснювала отримання коштів. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна.
- у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-банку (електронного, мобільного банкінгу), чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
- інші дані по рахункам та банківським платіжним (кредитним) карткам отримувача коштів, які можуть бути надані (доступні) вищезазначеному банку, із можливістю вилучення вказаної інформації у структурному підрозділі якого є Івано-Франківська філія Івано-Франківське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яке знаходиться за адресою АДРЕСА_3 .
Строк дії ухвали 2 (два) місяці із дня постановлення ухвали.
За невиконання ухвали настають наслідки, передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала виготовлена у двох примірниках, один з яких знаходиться у матеріалах справи, інший підлягає видачі дізнавачу сектору дізнання СВ відділення поліції №3 (м.Галич) Івано-Франківського РУП ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_2 .
Слідчий суддяОСОБА_10
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119679349 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ГАПОЛЯК Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні