Справа № 461/4724/24
Провадження № 1-кс/461/3518/24
УХВАЛА
11.06.2024 м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
в с т а н о в и в:
10.06.2024 ОСОБА_3 , сформувавши документи в системі «Електронний Суд», звернувся до слідчого судді Галицького районного суду м. Львова зі скаргою, в якій просить зобов`язати уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за заявою голови ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 від 03.06.2024 про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.3 ст.212, ч.1 ст.255, ч.2 ст.364, ч.1 ст.365, ч.3 ст.368, ч.3 ст.369 КК України.
В обґрунтування скарги посилається на те, що 03.06.2024 за вих.№03/06/2024-1 головою ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 , з використанням технологій електронної пошти, з накладенням ЕЦП (КЕП), на офіційну електронну пошту Львівської обласної прокуратури було подано заяву про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.3 ст.212, ч.1 ст.255, ч.2 ст.364, ч.1 ст.365, ч.3 ст.368, ч.3 ст.369 КК України. У заяві зазначив, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , вступили у злочинну корупційну змову з керівником Харківської обласної військової адміністрації ОСОБА_6 , заступником начальника ХОВА ОСОБА_7 , використовуючи підконтрольні вказаним особам Службу відновлення та розвитку інфраструктури Харківської області - керівником якої є ОСОБА_8 , а також ряд інших підконтрольних вказаним особам фізичних та пов`язаних юридичних осіб, серед яких: ТОВ «.НАН.» (код ЄДРПОУ 44661938) - директором якого є ОСОБА_9 , ТОВ «ТВК «Престиж» (код ЄДРПОУ 41919792) - директор якого є ОСОБА_10 , а також корпорацію колишніх народних депутатів від «Блоку Петра Порошенка» ОСОБА_11 та ОСОБА_12 - ТОВ «Корпорація КРТ» (код ЄДРПОУ 13820029), перебуваючи у злочинній змові з посадовими особами правоохоронних органів Харківської області, ГУ ДПС у Харківській області, зловживаючи службовим становищем, створили організовану злочинну групу та налагодили злочинну схему, направлену на розкрадання і привласнення бюджетних коштів, в тому числі коштів, що надходять за міжнародними та державними програмами, використовуючи для цього Службу відновлення та розвитку інфраструктури Харківської області. Дана злочинна схема реалізується шляхом укладення фіктивних договорів: укладаючи угоди із підконтрольними підприємствами за завищеними цінами, незаконним нарахуванням ПДВ та видаткової частини відбувається вивід коштів, з метою ухилення від сплати податків і подальша легалізація виведених бюджетних коштів через ряд ФОП та підприємств, підконтрольних ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та іншим посадовим особам Харківської обласної військової адміністрації, Служби відновлення та розвитку інфраструктури Харківської області, а також через офшори. На даний час, в порушення вимог ст.214 КПК України, відомості за вказаною заявою про вчинення кримінального правопорушення не внесені, не повідомлено про початок досудового розслідування, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань не надано.
В судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, просить розглядати скаргу без його участі.
Представник Львівської обласної прокуратури у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. 11.06.2024 прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_13 подано заперечення на скаргу, в яких просить відмовити в задоволенні такої в повному обсязі, з огляду на наступне. 10.06.2024 звернення ОСОБА_3 від 01.06.2024 №01/06/2024-1 з приводу можливих неправомірних дій працівників правоохоронних органів та інших питань скеровано до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, для розгляду в порядку ст.214 КПК України, оскільки відповідно до ст.216 КПК України, кримінальні правопорушення вчинені працівником правоохоронного органу віднесено до підслідності органів державного бюро розслідувань. Просить розглядати скаргу без його участі.
Враховуючи положення ч.1 ст.28 КПК України, яка передбачає, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, а положеннями ч.3 ст.306 КПК України хоч і визначено, що розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, але наслідки неявки у судові засідання такої не визначено, слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу у відсутності скаржника, та у відсутності прокурора на підставі наявних матеріалів.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до висновку, що така до задоволення не підлягає, виходячи із наступних міркувань.
Відповідно дост. 55 Конституції Україникожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме в запровадженні механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, а саме бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Згідно з ч.1 ст.214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Разом з тим, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться не будь-які заяви, які надходять до органів досудового розслідування, а лише ті, що містять відомості про кримінальне правопорушення, коли такі відомості викладені особою в заяві чи повідомленні про кримінальне правопорушення.
Відповідно до вимог ч.4 ст.214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Разом з тим зміст ч.1 ст.214 КПК України не передбачає обов`язку слідчого, дізнавача чи прокурора вносити до Єдиного реєстру досудових розслідувань всі прийняті та зареєстровані ними заяви, зокрема ті, що не містять у собі відомостей про склад кримінального правопорушення, передбаченого діючим КК України.
Як вбачається з матеріалів справи, 03.06.2024 головою ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 на офіційну електронну пошту Львівської обласної прокуратури було подано заяву від 01.06.2024 №01/06/2024-1 про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.3 ст.212, ч.1 ст.255, ч.2 ст.364, ч.1 ст.365, ч.3 ст.368, ч.3 ст.369 КК України, що підтверджується відповідним cкріншотом з електронної пошти.
Вказану заяву отримано представником Львівської обласної прокуратури, однак, в передбачені законом строки відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були та розслідування не розпочато.
Статтею 216 КПК України визначена підслідність органам досудового розслідування кримінальних правопорушень.
Як вбачається з наявного у матеріалах справи заперечення прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_14 , 10.06.2024 заява ОСОБА_3 від 01.06.2024 скерована до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, для розгляду в порядку ст.214 КПК України, про що повідомлено заявника.
У зв`язку з наведеним, доводи ОСОБА_3 про наявність у діях посадових осіб Львівської обласної прокуратури бездіяльності у зв`язку із невнесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою від 01.06.2024, слідчий суддя вважає безпідставними, оскільки заява ОСОБА_3 скерована до Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, в межах компетенції та прийняття рішення згідно з ст.214 КПК України, а тому в діях посадових осіб Львівської обласної прокуратури відсутня бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Отже, направлення заяви до відповідного органу задля прийняття рішення за наслідком розгляду такої заяви не суперечить положенням ст.ст.214, 216, 218 КПК України і вказана обставина спростовує факт здійснення заявленої скаржником бездіяльності.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Львівського апеляційного суду від 23.01.2024 у справі №461/28/24.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя приходить до висновку, що у задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань слід відмовити.
Керуючись ст.ст.2,7, 24,214,303-307, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
у задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Львівської обласної прокуратури, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено 12.06.2024.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119681288 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Кротова О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні