Ухвала
від 05.06.2024 по справі 705/2295/24
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/2295/24

2/705/1587/24

УХВАЛА

05.06.2024 м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Р.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Дочірного підприємства «Черкаський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства» Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», третя особа на стороні відповідача Філія «Уманська дорожньо-експлуатаційна дільниця ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги «країни» про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», третя особа на стороні відповідача: Філія «Уманська дорожньо-експлуатаційна дільниця ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги «країни» про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні.

Суддя, ознайомившись із матеріалами позовної заяви, вважає, що вказаний позов не може бути прийнятий до розгляду Уманським міськрайонним судом Черкаської області та у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.

Згідно з п.1 ч.1 ст.186ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

За змістом статті 19 ЦПК України, під цивільною юрисдикцією розуміється компетенція загальних судів вирішувати з додержанням процесуальної форми цивільні справи у видах проваджень, передбачених цим Кодексом.

Частиною першою статті 19цього Кодексу визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.

Як передбачено п.8 ч.1 ст.20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 року № 2597-VIII, у пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень якого зазначається, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону про банкрутство.

Відповідно до ч.1 ст.7Кодексу Україниз процедурбанкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Згідно з ч.2 ст.7Кодексу Україниз процедурбанкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник.

Отже, ч.2 ст.7Кодексу Україниз процедурбанкрутства визначає підсудність спорів одному господарському суду, який акумулює усі майнові вимоги за участю боржника.

Відповідно до ч.3 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.

Крім того, згідно приписів ч.2 ст.377 ЦПК України порушення правил юрисдикції загальних судів, визначених статтями 19-22 цього Кодексу, є обов`язковою підставою для скасування рішення незалежно від доводів апеляційної скарги.

Отже, з огляду на положення законодавства України, законодавець підкреслив, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.

Як встановлено судом, ухвалою Господарського суду Черкаської області у справі №925/1630/20 відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Враховуючи наведене та те, що стороною у даній справі є ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», щодо якого відкрито провадження про банкрутство, суд, дійшов висновку, що дана справа відноситься доюрисдикції господарськогосудута може бути розглянута Господарським судом Черкаської області, в провадженні якого перебуває справа № 925/1630/20 про банкрутство ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

За встановлених обставин, оскільки суд дійшов висновку, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то у відкритті провадження у справі слід відмовити, роз`яснивши позивачу, що розгляд вказаної справи відноситься до юрисдикції господарського суду.

Керуючись ст.20 ГПК України, ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.19, 48, 186, 353 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Дочірного підприємства «Черкаський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства» Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», третя особа на стороні відповідача Філія «Уманська дорожньо-експлуатаційна дільниця ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги «країни» про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні.

Роз`яснити позивачу, що розгляд вказаної справи відноситься до юрисдикції господарського суду.

Копію ухвали направити позивачу до відома.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Р.В. Піньковський

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119685828
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —705/2295/24

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні