Справа № 185/6239/24
Провадження № 2-о/185/267/24
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншому суду
13 червня 2024 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Перша павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
11 червня 2024 року ОСОБА_1 , яка проживає за адресою АДРЕСА_1 , звернулась з заявою в порядку окремого провадження, просить встановити факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , є її рідною сестрою.
Встановлення зазначеного факту необхідно заявниці для оформлення спадщини.
Як визначено частиною 1 статті 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Водночас до складу спадкового майна, що залишилося після померлої ОСОБА_2 , входять земельні ділянки, розташовані на території Собицької сільської ради Шосткінського району Сумської області.
Зазначене підтверджується доданою до заяви копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 18 березня 2010 року, виданого Шосткинською районною державною нотаріальною конторою, зареєстрованого в реєстрі за № 462, згідно якого спадкоємицею майна ОСОБА_3 є його дружина ОСОБА_2 , спадкове майно складається із трьох земельних ділянок, розташованих на території Собицької сільської ради Шосткинського району Сумської області, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з кадастровими номерами 59253866000200 105 18, 5925386600040020266, 59253866000300 10382.
Згідно з частиною першою статті 30 ЦПК України встановлено виключну підсудність для позовів, що виникають з приводу нерухомого майна.
За правилами виключної підсудності ці позови пред`являються за місцезнаходженням нерухомого майна або основної його частини.
Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Такий висновок викладено в пункті 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ».
Як визначеноВерховним Судому постановівід 09вересня 2020року усправі №910/6644/18, виключна підсудність застосовуєтьсядо тихпозовів,вимоги заякими стосуютьсянерухомого майнаяк безпосередньо,так іопосередковано,а спірможе стосуватисяяк правовогорежиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
У разі задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин заявниця набуває право на спадкування за законом, до спадкового майна входить нерухомість (земельні ділянки).
Отже заявлені ОСОБА_1 вимоги стосуютьсяспадкових правна нерухомемайно,тому підсудністьзаяви маєбути визначеназгідно статті30ЦПК Україниза місцемрозташування цьогомайна.
Замісцем розташуванняспадкового нерухомогомайна справаналежить довиключної підсудностіШосткинського міськрайонногосуду Сумськоїобласті і тому не може бути прийнята до провадження Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 31 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Передати на розгляд Шосткинському міськрайонному суду Сумської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Перша павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про встановлення факту родинних відносин.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Cуддя У.М. Болдирєва
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119703096 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні