Справа № 626/2191/24
Провадження № 2-о/626/238/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
10.06.2024 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Дудченко В.О., перевіривши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Красноградської міської ради Харківської області та Нововодолазький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Центрі надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради Харківської області про усиновлення дітей,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 05.06.2024 року звернулась до суду про усиновлення дітей.
Ознайомившись із змістом заяви та додатками до неї, приходжу до висновку, що заява не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України з наступних підстав та вказана заява підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Заявник по справі зокрема залучив до участі у справі в якості заінтересованих осіб Службу у справах дітей та сім`ї Красноградської міської ради Харківської області та Нововодолазький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Центрі надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради Харківської області, при цьому до участі у розгляді справи не залучений чоловік ОСОБА_2 .
Так, відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах. Відмова від права на звернення до суду за захистом є недійсною.
Відповідно до ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Отже, заявнику необхідно усунути недоліки заяви та уточнити склад учасників справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
Заявник до заяви про усиновлення дітей не надав оригінал письмової згоди на усиновлення дітей другого з подружжя засвідчену нотаріально, оригінали медичних висновків про стан здоров`я заявника та її чоловіка, довідки з місця роботи.
Відповідно до ч. 2 ст. 312 ЦПК України орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
До висновку органу опіки та піклування мають бути додані:
1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання;
2) свідоцтво про народження дитини;
3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток;
4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Суд у разі необхідності може вимагати подання інших документів.
До заяви про усиновлення дітей надано копію висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дітей та копії доказів, замість оригіналів, зокрема надано копію акту обстеження умов проживання заявника, копії медичних висновків про ста здоров`я дітей з не читаємою датою їх видачі.
Отже, заявнику необхідно усунути недоліки заяви та надати до заяви оригінали документів передбачених ст.ст. 311, 312 ЦПК України, крім оригіналів документів, які ідентифікують особу та правовстановлюючих документів.
Також суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 218 Сімейного кодексу України для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.
В матеріалах справи наявні копії заяв дітей на згоду їх усиновлення заявником.
При цьому за змістом ст. 229 Сімейного кодексу України, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи.
Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу.
В заяві заявник ставить питання про запис її матір`ю дітей, але на це не додано до заяви згоди дітей, які досягли семи років.
Крім того заявник у заяві не вказує на підставі якого нормативно-правового акту вона бажає зміни по батькові дітей, та змінити ім`я та по батькові батька, який записаний за ч. 1 ст. 135 СК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 231 СК України якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини. За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначається строк усунення недоліку, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду (справа «Принц Ліхтенштейну Ганс-Адам ІІ проти Німеччини»).
Викладені вище обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, у зв`язку з чим заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини необхідно залишити без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Красноградської міської ради Харківської області та Нововодолазький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Центрі надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради Харківської області про усиновлення дітей - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у 10-деннний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Для усунення недоліків заяви ОСОБА_1 необхідно визначитись із складом заінтересованих осіб, подати оригінали відповідних доказів визначених у ст. 311, 312 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Красноградський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119704029 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Красноградський районний суд Харківської області
Дудченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні