Ухвала
від 03.06.2024 по справі 915/622/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 червня 2024 року Справа № 915/622/24

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е.М., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго», вул. Миколаївська, 5-а, м. Миколаїв, 54034 (код ЄДРПОУ 31319242)

електронна пошта: mote.reception@gmail.com

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС», проспект Леніна, 101, м. Миколаїв, 54055 (код ЄДРПОУ 37758588)

про стягнення коштів в сумі 102 651, 22 грн.

без повідомлення (виклику) учасників

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Миколаївської області звернулось Обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС» 82 254, 21 грн. - основного боргу за теплову енергію; 10 197, 96 грн. - суми, на яку підлягає збільшенню борг з урахуванням індексу інфляції; 3 442, 06 грн. - 3 % річних та 6 756, 99 грн. - пені.

Позивач просить суд судовий збір стягнути з відповідача.

Підставою позову позивачем зазначено обставини щодо неналежного виконання відповідачем зобов`язань за договором № 498.00 від 17.02.2012 на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а саме зобов`язань щодо своєчасної оплати поставленої теплової енергії до орендованих відповідачем приміщень за адресою вул. Космонавтів, 97, м. Миколаїв, в опалювальні періоди 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024, внаслідок чого утворилась заборгованість у сумі 82 254, 21 грн.

За порушення виконання грошових зобов`язань позивачем відповідно до ст. 625 ЦК України нараховано 3 % річних та інфляційні втрати, а також пеню відповідно до умов договору та законодавства.

Позовні вимоги обґрунтовані положеннями ст. 11, 322, 509, 526, 530, 625 ЦК України, ст. 231 ГК України, ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" та умовами договору.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч. 4 ст. 10 вищезазначеного Закону відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Позивачем в позовній заяві зазначено адресу місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС» проспект Центральний, 101, м. Миколаїв, 54055. На підтвердження вказаного позивачем подано виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААВ №175111 станом на 03.02.2012, відповідно до якої місцезнаходження юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС» код ЄДРПОУ 37758588 - « 54055, Миколаївська обл., м. Миколаїв, проспект Леніна, будинок 101».

На підтвердження факту надіслання копії позовної заяви з додатками відповідачу позивачем подано суду чек поштового відправлення та опис вкладення у лист, з якого вбачається, що позовна зава з додатками направлена на адресу відповідача « 54055, м. Миколаїв, просп.. Центральний, 101».

Проте, як вбачається з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на дату звернення до суду із позовом місцезнаходженням юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС» код ЄДРПОУ 37758588 є Україна, 54029, Миколаївська обл., місто Миколаїв, вул. Шосейна, будинок 27/4, офіс 42.

Враховуючи вищевикладене, позивачем в позовній заяві в порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України неправильно зазначено місцезнаходження юридичної особи відповідача. Крім того, в порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України та ч. 1 ст. 172 ГПК України не подано до матеріалів позовної заяви належних доказів направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача, яка зазначена у ЄДРЮОФОПГФ.

Системний аналіз положень ст. 42, 164, 172 ГПК України дозволяє дійти висновку, що направлення копії позовної заяви з додатками на адресу інших учасників справи є обов`язком позивача, який (обов`язок) позивач зобов`язаний виконати: або шляхом надіслання документів з використанням ЄСІТС у випадку, якщо в учасника процесу на дату подання позовної заяви зареєстрований електронний кабінет, або у паперовій формі листом з описом вкладення. Виконання позивачем вищевказаного обов`язку забезпечує дотримання основних засад (принципів) господарського судочинства, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін (п. 2, 4 ч. 3 ст. 2 ГПК України). Суд також зазначає, що на дату подання позовної заяви до суду та без доказів її надіслання відповідачу останній не може бути обізнаний про ініціювання позивачем судового процесу, як наслідок, на дату звернення позивача до суду із даною позовною заявою є передчасним висновок про невиконання відповідачем обов`язку щодо реєстрації електронного кабінету в порядку ст. 6 ГПК України. Крім того, відповідно до абз. 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України, суд, надсилаючи учасникам справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає про обов`язок осіб, передбачених ст. 6 ГПК України, зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС.

Відповідно абз. 1, 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Враховуючи вищевказані недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення поданої позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 6, 42, 162, 164, 172, 174, 232 - 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. № 6254/24 від 27.05.2024) Обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОВНИК-БІЗНЕС» про стягнення 102 651, 22 грн. залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу наступний спосіб усунення недоліків:

- позивачу зазначити правильну адресу місцезнаходження відповідача;

- позивачу подати суду докази відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками листом з описом вкладення відповідно до вимог ч. 1 ст. 172 ГПК України.

4. Роз`яснити позивачу наслідки усунення недоліків:

якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (ч. 3 ст. 174 ГПК України);

якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

На вебсторінці господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).

Ухвалу підписано 03.06.2024

Суддя Е.М. Олейняш

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119706002
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —915/622/24

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Олейняш Е.М.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Олейняш Е.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні