Ухвала
від 13.06.2024 по справі 926/1576/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у

13 червня 2024 року Справа № 926/1576/24

Суддя Господарського суду Чернівецької області Тинок Олександр Сергійович, розглянувши матеріали

за позовом Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги"

до Фізичної особи-підприємця Гаврилюк Юрія Михайловича

про зобов`язання виконати умови договору

ВСТАНОВИВ:

Обласна комунальна установа "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" звернулась до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Гаврилюк Юрія Михайловича про зобов`язання виконати умови договору про закупівлю №1 від 14 грудня 2022 року щодо поставки деревини (деревина дров`яна непромислового використання листяних порід) 1-ї групи.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 червня 2024 року, справу №926/1576/24 передано судді Тинку О.С.

Дослідивши матеріали позовної заяви та надані документи суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, Господарський процесуальний кодекс України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до змісту позовної заяви, що надсилається (передається) до господарського суду.

За приписами частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Згідно частин 1-2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до статті 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Судом досліджено, що додатки, долучені до позовної заяви, надані в копіях.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що додані до позовної заяви документи, зокрема: копія договору про закупівлю №1 від 14 грудня 2022 року, копія специфікації до договору про закупівлю №1 від 14 грудня 2022 року та копія платіжного доручення №301 від 15 грудня 2022 року надані в нечитабельній якості, що в свою чергу не дає суду можливості дослідити умови зазначених документів та встановити інформацію, яку містять вказані докази.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно подати до суду зазначені вище документи, на яких ґрунтуються позовні вимоги у належним чином засвідчених копіях, виготовлених у належній якості (читабельних копіях).

Окрім того, за приписами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Із змісту позову слідує, що позивач заявляє одну вимогу немайнового характеру.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, як передбачено частиною першою статті 4 названого Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду (станом на 2024 рік 3028,00 грн).

З урахуванням викладеного, оскільки у поданій позовній заяві містяться одна вимога немайнового характеру, то при поданні даної позовної заяви належало подати докази сплати судового збору у сумі 3028,00 грн.

Проте, суд констатує, що позивачем не дотримано вимог пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано до позову доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Також, відповідно до частини 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем не дотримано вимог частини 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано документів, які підтверджують уповноваженість Хоміка А.М. на право представляти інтереси Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги".

Враховуючи викладене вище в сукупності, подана Обласною комунальною установою "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви та надати Обласній комунальній установі "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" строк для усунення вищевказаних недоліків.

Частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано: "Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху."

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Так, суд вказує на те, що позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує сплату 3028,00 грн за наведеними нижче реквізитами.

- Отримувач коштів: Чернів.ГУК/Чернівецька ТГ/22030101;

- Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37836095;

- Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);

- Код банку отримувача (МФО): 899998;

- Рахунок отримувача: UA528999980313171206083024405;

- Код класифікації доходів бюджету: 22030101

- Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Чернівецької області (назва суду, де розглядається справа).

Крім того, подати до суду письмові докази уповноваженості Хоміка А.М. представляти інтереси позивача.

Суд звертає увагу позивача, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Також, суд звертає увагу позивача на те, що згідно частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" до Фізичної особи-підприємця Гаврилюк Юрія Михайловича про зобов`язання виконати умови договору, яка надійшла до Господарського суду Чернівецької області 12 червня 2024 року вх.№1576 - залишити без руху.

2. Для усунення вищезазначених недоліків Обласній комунальній установі "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" слід надати суду:

- докази сплати (в оригіналі) судового збору в розмірі 3028,00 грн на рахунок для сплати судового збору за подання позовної заяви до Господарського суду Чернівецької області;

- належним чином засвідчені копії документів, які додаються до позовної заяви, виготовлені у належній якості (читабельних копіях), а саме: договір про закупівлю №1 від 14 грудня 2022 року, специфікація до договору про закупівлю №1 від 14 грудня 2022 року та платіжне доручення №301 від 15 грудня 2022 року.

- документи, що уповноважують ОСОБА_1 представляти інтереси Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги".

3. Встановити Обласній комунальній установі "Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги" строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя Олександр ТИНОК

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення13.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119706495
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —926/1576/24

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 13.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні