Справа № 189/1430/24
2/189/516/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.06.2024 року суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Карат Плюс» про розірвання договору оренди землі, -
встановив:
До Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Карат Плюс», якою вона просить припинити право оренди з ТОВ «Карат Плюс» за земельною ділянкою шляхом розірвання договору оренди землі №1 від 17.12.2008 року, про передачу та прийом земельної ділянки, додаткової угоди №1 від 25.03.2016, додаткової угоди №2 від 05.04.2019 щодо продовження строку оренди за договором до 15 січня 2029 року, реєстрація в Криничанському відділі ДРФ ДП Центр ДЗК.
Суд, дослідивши матеріали позову, дійшов висновку, що позовна заява не може бути прийнята до розгляду Покровським районним судом Дніпропетровської області та підлягає направленню за підсудністю до іншого суду з наступних підстав.
Порядок визначення територіальної підсудності цивільних справ закріплений в статтях 26-29 ЦПК України, відповідно до яких підсудність визначається за предметними і територіальними ознаками.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (загальна підсудність).
Відповідно до правил ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Позовами, що виникають із приводу нерухомого майна можуть бути: позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (ст.358 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (ст.364, 367 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (ст.ст.370,372 ЦК України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, із копії свідоцтва про право на спадщину за заповітом, місцезнаходження майна з приводу якого виникли спірні правовідносини, а саме, земельної ділянки, кадастровий номер 1222082500:01:002:0144, визначене на території Божедарівської селищної ради (раніше Саксаганська сільська рада) Кам`янського району Дніпропетровської області, що відноситься до територіальної юрисдикції Криничанського районного суду Дніпропетровської області. Предметом позову є розірвання договору оренди земельної ділянки
З урахування зазначених правил підсудності справа не підсудна Покровському районному суду Дніпропетровської області.
Частиною 9 статті 187ЦПК України передбачено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, прихожу до висновку, що вказана справа територіально не підсудна Покровському районному суду Дніпропетровської області, а підлягає передачі за підсудністю до Криничанського районного суду Дніпропетровської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. 27, 30, 31, 187, 260 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Карат Плюс» про розірвання договору оренди землі - передати до Криничанського районногосуду Дніпропетровськоїобласті для розгляду за правилами виключної підсудності.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Чорна
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119707021 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Чорна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні