Справа № 2-628/10
Провадження № 2-зз/645/9/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2024 р. м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Мартинової О.М.,
секретар судових засідань Кривченко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
28.05.2024року впровадження Фрунзенськогорайонногосудум.Харкованадійшла заява відповідача ОСОБА_1 про скасування арешту з квартири АДРЕСА_1 , накладеного ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 01.10.2009 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
З інформації, наданої на запит головуючого по справі архівом суду від 30.05.2024 року, вбачається, що справа №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди була знищена, що дає підстави вважати втраченим судове провадження по вказаній в цивільній справі. У архіві суду збереглися ухвали Фрунзенського районного суду м.Харкова від 01.10.2009 року, а також від 20 квітня 2010 року.
Вказане дає підстави вважати втраченим судове провадження по вказаній цивільній справі.
Зазначені обставини, на думку суду, є перешкодою для розгляду заяви про виправлення описки.
Відповідност. 489 ЦПК України, втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою осіб, які брали участь у справі, або за ініціативою суду.
У зв`язку з цим, та з огляду на відсутність у законодавстві переліку підстав для ініціювання судом питання про відновлення втраченого судового провадження, слід наголосити, що ініціювання судом питання про відновлення втраченого судового провадження може мати місце у всіх випадках, коли це є необхідним для захисту прав та інтересів осіб, які брали участь у справі або чиїх прав та обов`язків вона безпосередньо стосується.
Отже, суд вважає необхідним за ініціативою суду спочатку вирішити питання відновлення втраченого судового провадження по цивільній справі №2-628/10, оскільки наявні передбачені процесуальним законодавством підстави для такого відновлення.
Відповідно п. 6 ч. 1ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного цивільного, господарського чи кримінального судочинства,до набрання законної сили судовим рішенням в цій справі.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 6 ч. 1ст. 251 цього Кодексу,до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Враховуючи положення ч. 1ст. 251 ЦПК України, та наявну неможливість розгляду заяви відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням по цивільній справі про відновлення втраченого судового провадження.
На підставі викладеного,керуючисьст.ст.251,253,489 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Ініціювати розгляд справи про відновлення втраченого судового провадження в цивільній справі №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, закінченої ухваленням рішення.
Передати канцелярії Фрунзенського районного суду м. Харкова копію цієї ухвали для реєстрації цивільної справи про відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Зупинити провадження у цивільній справі за заявою відповідача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі №2-628/10 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі про відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі №2-628/10.
Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу в цій частині включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.М. Мартинова
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119708162 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Мартинова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні