Справа № 344/11044/24
Провадження № 2-о/344/314/24
У Х В А Л А
14 червня 2024 року місто Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Мелещенко Л.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Косівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Косівському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами,-
В С Т А Н О В И Л А :
11 червня 2024 року представник заявника ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , - адвокат Голуб Григорій Степанович звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, а саме встановлення факту того, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ).
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 червня 2024 року дану справу розподілено головуючому судді Мелещенко Л.В.
Суддя, розглянувши матеріали заяви, виходить з наступного.
Згідно частини першої статті 316 Цивільного процесуального кодексу України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Так заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
З поданої заяви та матеріалів до заяви вбачається, що заявник ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить витяг з реєстру територіальної громади.
27 жовтня 2023 року був укладений договір оренди квартири між ОСОБА_5 , Орендодавцем, та ОСОБА_6 , Орендарем, відповідно до умов якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в тимчасове користування квартиру АДРЕСА_3 на шість місяців і більше.
Згідно преамбули Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», Цей Закон регулює відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.
Відповідно до частини першої статті 1 вказаного Закону, дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, відповідно до їхніх прав та свобод, передбаченихКонституцією України, законами чи міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
У пункту 2 Розділу VI «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», місце проживання (перебування) особи, зареєстроване до набрання чинності цим Законом, не підлягає повторній реєстрації (декларуванню). Для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до набрання чинності цим Законом, особа може подавати відомості про місце проживання, що були внесені до:
1) паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки;
2) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон;
3) витягу з реєстру територіальної громади.
Враховуючи те, що чинним законодавством встановлено перелік документів, що підтверджують місце проживання особи, тому суд критично оцінює договір оренди квартири, оскільки договір оренди не підтверджує зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання заявника.
Відтак, беручи до уваги, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання заявника не є місто Івано-Франківськ, то вищевказана заява не підсудна Івано-Франківському міському суду Івано-Франківської області.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Приймаючи таке рішення, суд враховує, що відповідно доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у пункті 1 статті 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
При цьому недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (частина перша статті 378 Цивільного процесуального кодексу України).
Ураховуючи те, що зареєстрованим місцем проживання заявника ОСОБА_1 є наступна адреса: АДРЕСА_1 , тому справа, відповідно до вимог статті 31 Цивільного процесуального кодексу України, підлягає передачі на розгляд до Косівського районного суду Івано-Франківської області, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого належить дана справа.
У відповідності до положень статті 32 Цивільного процесуального кодексу України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 27, 31, 187, 258-261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
У Х В А Л И Л А :
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Косівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Косівському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами передати на розгляд за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Косівського районного суду Івано-Франківської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Мелещенко Л.В.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119737220 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні