ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.06.2024 р. Справа № 914/208/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Зоряни ГОРЕЦЬКОЇ, за участю секретаря судового засідання Марти ПРИШЛЯК, розглянув у підготовчому судовому засіданні справу
за позовом: Заступника керівника Львівської обласної прокуратури в інтересах держави
в особі позивача: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково дослідний інститут «Будматпроект»,
про стягнення неустойки.
представники сторін:
від прокуратури: Кульчицький Є.Г.;
позивач: ОСОБА_1 ;
відповідач : не з?явився.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Заступника керівника Львівської обласної прокуратури в інтересах держави в особі позивача Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково дослідний інститут «Будматпроект» про стягнення неустойки.
Ухвалою від 29.01.2024 відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження
Представником позивача через канцелярію суду подано клопотання вх.№2216/24 від 06.06.2024 про збільшення розміру позовних вимог.
Розглянувши вказане клопотання суд приходить до висновку, що таке підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Суд зазначає, що позивачем подано заяви про збільшення розміру позовних вимог на стадії підготовчого провадження, що відповідає приписам ст. 46 ГПК України.
Відповідно, позивач вправі подати заяву, передбачену ст. 46 ГПК України. Також заявником дотримано інших вимог, передбачених відповідною статтею і статтею 163 ГПК України, відсутні підстави для не прийняття поданих заяв до провадження, у зв`язку з чим заява позивача підлягає прийняттю і подальший розгляд позовних вимог здійснюватиметься з урахуванням нової ціни позову 5 171 487,47 грн.
Частиною 2 ст. 183 ГПК України, визначені підстави для відкладення підготовчого судового засідання. Так, за змістом зазначеної статті, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З метою повного та всестороннього з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження та відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 48, 177, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Задоволити клопотання представника позивача вх.№2216/24 від 06.06.2024 про збільшення розміру позовних вимог, подальший розгляд справи здійснювати з врахуванням таких.
2. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №914/208/24 на 30 днів.
3. Відкласти підготовче засідання у даній справі на 15.07.24 о 13:30 год.
4. Сторонам забезпечити явку учасників процесу.
5. Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області, за адресою Львів, вул..Личаківська, 128.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст.256, 257 ГПК України.
Суддя Горецька З.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119740560 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні