ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 червня 2024 р.м. РівнеСправа № 918/567/24
Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Приватного сільськогосподарського підприємства "Світанок"
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Голишів Агро"
до відповідача 2: Кооперативу "Світанок Голишів"
про: витребування майна
Приватне сільськогосподарське підприємство "Світанок" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Голишів Агро" та Кооперативу "Світанок Голишів" про витребування майна.
Відповідно до статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 163 Господарського процесуального кодексу України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Вказаний правовий висновок висловив Верховний Суд, зокрема у своїй ухвалі №923/441/18 від 04 березня 2019 року.
А проте, матеріали справи не містять будь-яких доказів, з ким можна встановити вартість майна, щодо витребування кого позивачем заявлено позов.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, звертаючись з даним позовом позивач мав надати суду докази сплати судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, тобто актуальної на час подання позову вартості майна, про визнання права власності щодо якого заявлено позов.
Окрім того, матеріали позовної заяви не містять: доказів направлення позовної заяви з додатками відповідачам; доказів сплати судового збору; інформаційного витягу є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 1; інформаційного витягу є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 2; довідки про балансову вартість майна; копії статуту ПСГП "Світанок"; копії листа Зорянської сільської ради від 23.11.2018 року №2213/02-12/18; копії протоколів комісії з організації вирішення майнових питань з актами приймання - передачі.
Вказані обставини зафіксовані актом про відсутність вкладень від 13 червня 2024 року.
Згідно з нормами частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з приписами частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, для усунення виявлених недоліків позивачу необхідно подати суду: докази сплати судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову (актуальної на час подання позову вартості майна, позов про витребування якого заявлено позивачем); докази направлення позовної заяви з додатками відповідачам; інформаційний витяг є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 1; інформаційний витягу є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 2; довідку про балансову вартість майна; копію статуту ПСГП "Світанок"; копію листа Зорянської сільської ради від 23.11.2018 року №2213/02-12/18; копії протоколів комісії з організації вирішення майнових питань з актами приймання - передачі.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами частин 3, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд:
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Світанок" залишити без руху.
2. Позивачу у 10-денний строк з дня отримання вказаної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду: докази сплати судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову (актуальної на час подання позову вартості майна, позов про витребування якого заявлено позивачем); докази направлення позовної заяви з додатками відповідачам; інформаційний витяг є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 1; інформаційний витягу є реєстру юридичних осіб стосовно відповідача 2; довідку про балансову вартість майна; копію статуту ПСГП "Світанок"; копію листа Зорянської сільської ради від 23.11.2018 року №2213/02-12/18; копії протоколів комісії з організації вирішення майнових питань з актами приймання - передачі
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з пунктом 5 статті 174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.
Суддя Андрій КАЧУР
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119740779 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо витребування майна із чужого незаконного володіння |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Качур А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні