Справа № 302/755/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залишення позовних вимог без руху
04.06.2024 смт.Міжгір`я
Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Сидоренко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (який зареєстрована та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітетуМіжгірської селищноїради Хустського району Закарпатської області (ЄРДПОУ - 04350910, місце знаходження смт. Міжгівр`я, вул. Шевченка, буд.77 Хустського району, Закарпатської області) про скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
29 травня 2024 року до Міжгірського районного суду Закарпатської області надійшов позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області про скасування рішень, в якому позивач просить: 1) визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету №187 від 13 жовтня 2023 року, яким затверджено акт комісії по розгляду заяви ОСОБА_2 , жительки АДРЕСА_1 від 11 жовтня 2023 року; 2) визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету №52 від 06 лютого 2024 року, яким затверджено акт комісії по розгляду заяви ОСОБА_1 жителя АДРЕСА_1 від 26 січня 2024 року.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю за необхідне залишити позов без руху у зв`язку з порушеннями вимог ст.175 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до приписів ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» , що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Частина 2 вказує, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається, до матеріалів позовної заяви позивачем додано копії платіжних документів, а саме: копія квитанції № 7658-2405-3877-8875 від 29.02.2024 року на підтвердження сплати при пред`явленні даного позову до суду судових витрат у виді судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок на рахунок Міжгірського районного суду Закарпатської області, та копія квитанції № 2628-0665-5398-8685 від 28.03.2024 року на підтвердження сплати при пред`явленні даного позову до суду судових витрат у виді судового збору в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок на рахунок Закарпатського окружного адміністративного суду (п.п.13,14 додатку до позову).
Проте, при перевірці судом зарахування надходження коштів по сплаті судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за даним позовом, пред`явленим ОСОБА_1 , судом виявлено, що платіжний документ № 7658-2405-3877-8875 від 29.02.2024 року про сплату судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок - знаходиться в матеріалах адміністративної справи Міжгірського районного суду Закарпатської області за № 302/258/24 (провадження № 2-а/302/13/24) за позовом ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Резуненко Олександр Анатолійович, до Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області, про скасування рішень виконавчого комітету селищної ради, та по вказаній адміністративній справі винесено ухвалу від 01.03.2024 року про передачу справи № 302/258/24 до Закарпатського окружного адміністративного суду, для розгляду по суті.
При здійсненні перевірки зарахування надходження коштів по сплаті судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за доданою позивачем копією платіжного документа - квитанції № 2628-0665-5398-8685 від 28.03.2024 року про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн. вбачається, що дані кошти зараховані на рахунок Закарпатського окружного адміністративного суду.
Вищевказані обставини проведення перевірки зарахування надходження коштів до спеціального фонду Державного бюджету України викладені у доповідній записці головного спеціаліста з питань управління об`єктами державного майна ОСОБА_3 .
Враховуючи вищенаведене, та встановлені судом обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у даній справі, оскільки в порушення вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви не додано оригіналів платіжних документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі у даній цивільній справі за пред`явленим ОСОБА_1 позовом в редакції від 29.05.2024 року, або документи, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору, відповідно до Закону України «Про судовий збір», а тому вважаю необхідним позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області про скасування рішень, - залишити без руху для усунення вищевикладених недоліків.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 слід усунути вищевказані недоліки позовної заяви шляхом здійснення оплати судового збору в загальній сумі 2422,40 грн., за дві позовні вимоги немайнового характеру (1211,20 грн.*2), на належний рахунок отримувача: ГУК у Зак. обл../ Міжгірська тг/22030101, код ЄДРПОУ - 37975895, рахунок UA318999980313111206000007423, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1); в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2).
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає у необхідності долучення до позовної заяви оригіналу платіжного документу про сплату позивачем ОСОБА_1 судового збору за подання позовних вимог немайнового характеру, у відповідності до вимог Закону, за належними платіжними реквізитами.
Також слід зазначити, що саме звернення особи до суду з позовною заявою не спричиняє безумовне відкриття провадження у справі. Адже суддя, відкриваючи провадження, перевіряє, зокрема, чи дотрималася особа, яка подала позовну заяву, порядку здійснення права на звернення до суду. Процесуальним наслідком недотримання позивачем умов реалізації права на звернення до цього суду з позовною заявою є залишення її без руху або її повернення в разі не усунення недоліків.
З огляду на вищевикладене суддя може вирішити питання про відкриття, повернення чи відмову у відкритті провадження по справі, яка не була належним чином оформлена та містила недоліки, лише після їх усунення. При цьому у ЦПК України відсутні винятки з указаного порядку.
Також необхідно зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо) не є порушенням права на справедливий судовий захист. Разом з тим, Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним.
За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали, усунути вказані вище недоліки щодо оплати судового збору у повному обсязі на належний розрахунковий рахунок та на підтвердження здійснення оплати подати до суду оригінали платіжних документів.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області про скасування рішень залишитибез руху, для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області: Ю. В.СИДОРЕНКО
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119742063 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні