1Справа № 335/6669/24 2-о/335/258/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви без руху
14 червня 2024 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Шалагінова А.В., ознайомившисьіз заявою ОСОБА_1 ,заінтересованаособа Вознесенівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану ум.Запоріжжі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса), про встановлення факту смерті,
ВСТАНОВИВ:
14.06.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Вознесенівськийвідділ державноїреєстрації актівцивільного стануу м.Запоріжжі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса), про встановлення факту смерті батька ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Бердянськ, Україна.
Вивчивши заяву з доданими до неї матеріалами, доходжу висновку, що заява не відповідає вимогам ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України). Загальні правила цієї статті застосовуються і до заяв, поданих в порядку окремого провадження, зокрема, заяв про встановлення факту.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім`ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Відповідно доч.ч.2,3ст.9Закону України«Про забезпеченняправ ісвобод громадянта правовийрежим натимчасово окупованійтериторії України»(уредакції Закону№2217-IXвід 21.04.2022) будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.
Разом із тим, до заяви заявницею не долучено документа, що підтверджує факт смерті ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території, що додається до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, зокрема, лікарське свідоцтво про смерть або фельдшерська довідка про смерть. До заяви лише додано копію документа із назвою «свідоцтво про смерть» та копію документа із назвою «довідка про смерть», які видані органами ЗАГС на тимчасово окупованій території.
Відсутність вищезазначеного документа унеможливлює невідкладний розгляд даної заяви.
Також, заявницею у заяві в якості заінтересованої особи зазначено Вознесенівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), статус юридичної особи якого на час звернення суду у зв`язку із реорганізацією припинено.
Відповідно до частин першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність залишення даної заяви без руху із наданням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання суду оновленої заяви з вірним зазначенням заінтересованої особи та документа, що підтверджує факт смерті ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території, що додається до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересованаособа Вознесенівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану ум.Запоріжжі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса), про встановлення факту смерті залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви шляхом подання оновленої заяви з вірним зазначенням заінтересованої особи та надання документа, що підтверджує факт смерті ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території, що додається до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, 5 (п`ять) днів з дня вручення копії ухвали, роз`яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Шалагінова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119742430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Шалагінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні