Рішення
від 21.05.2024 по справі 711/3241/24
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/3241/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 травня2024 року м. Черкаси

Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді Позарецької С.М.

при секретарі Буйновській А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом Приватного підприємства «РЕУ «Райагробуд 2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Позивач ПП «РЕУ «Райагробуд2» звернувся у Придніпровський районний суд м.Черкаси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову вказує, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , відповідно до договору дарування №3-692 від 30.03.2010 та свідоцтва про право на спадщину №3-515 від 05.03.2010

Тож, відповідач є споживачем житлово-комунальних послуг управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_2 , які надавались ПП«РЕУ «Райагробуд2» всім співвласникам квартир та нежитлових приміщень у вказаному будинку за Договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01.12.2020, укладеного між управителем ПП «РЕУ «Райагробуд2» та уповноваженою на це особою від співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_2 , відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VII.

Згідно з протоколом загальних зборів співвласників від 01.09.2020 прийнято рішення про передачу функції управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , управителю та призначити управителем ПП«РЕУ«Райагробуд2», затвердити договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком з управителем ПП«РЕУ«Райагробуд2» та обрати уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , для укладення договору з управителем ОСОБА_2 .

На виконання вказаних рішень, прийнятих співвласниками вказаного багатоквартирного будинку 01.12.2020 укладено колективний договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком між управителем ПП«РЕУ«Райагробуд2» та уповноваженою на це особою від співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_2 .

Як зазначено, що вказаний договір, відповідно до норм Закону України«Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017, є колективним та обов`язковим для всіх співвласників багатоквартирного будинку, оскільки, його зміст та умови, також, спосіб укладення були затверджені рішенням більшості співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , відповідно до вимог чинного законодавства України. Отже, його умови розповсюджуються на всіх співвласників вказаного багатоквартирного будинку, зокрема, на ОСОБА_1 , як на власника квартири АДРЕСА_3 у цьому будинку.

У позовній заяві також вказано, що відповідно до п.1 вказаного договору, управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору. Згідно з абз.3 п.6 вказаного договору співвласник зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги управління у порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором, а згідно з абз.1 п.7 управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління у порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Відповідно до розрахунку заборгованості, ОСОБА_1 заборгував ПП«РЕУ«Райагробуд2», за період з 01.12.2020 по 01.04.2024 12700грн. 05коп. Крім того, інфляційні збитки та 3% річних від простроченої суми боргу становлять 2328грн. 28коп. та 603грн. 26коп., відповідно, що разом складає 2931грн. 54коп.

Позивач також вказує, що орієнтовний розмір витрат на правову допомогу становить 5000грн. 00коп.

Враховуючи зазначені вище обставини, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка виникла станом на 01.04.2024, у розмірі 12700грн. 05коп., інфляційні збитки та 3% річних у розмірі 2931грн. 54коп. Крім того, просить стягнути з відповідачів на свою користь судові витрати.

Ухвалою суду від 24.04.2024 прийнято позовну заяву, відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду. Вказана цивільна справа визнана судом малозначною (незначної складності) і розглядається у порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін. Сторонам встановлено строк для подачі заяв по суті справи. Крім того, сторони заперечень щодо такого порядку розгляду справи не надали.

У судове засідання представник позивача не з`явився, хоча судом повідомлявся у встановленому законом порядку про місце, день і час розгляду справи. 21.05.2024 до суду надійшла письмова заява представника позивача адвоката ГлембоцькоїІ.В. про розгляд справи без участі сторони позивача. Заявлені позовні вимоги підтримала та просила задовольнити у повному обсязі. Крім того, зазначила, що позивач не отримував від відповідача відзив на позовну заяву.

У судове засідання відповідач не з`явився, хоча судом повідомлявся у встановленому законом порядку про місце, день і час розгляду справи. Про причини неявки суду не повідомлено. Крім того, відповідач не подав відзиву проти позову.

Враховуючи думку представника позивача, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи в їх сукупності, всебічно, повно та об`єктивно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до цих правовідносин, встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.

Статтею 55 Конституції України та статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону (стаття5 ЦПК України).

Виходячи з принципу диспозитивності цивільного судочинства та змагальності сторін (статті12, 13 ЦПК України), суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування (ч.ч.3, 4 ст. 77 ЦПК України). Крім того, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.2 ст.78 ЦПК України).

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (стаття80 ЦПК України).

Цивільні обов`язкивиконуються умежах,встановлених договоромабо актомцивільного законодавства. Особане можебути примушенадо дій,вчинення якихне єобов`язковимдля неї. Виконанняцивільних обов`язківзабезпечується засобамизаохочення тавідповідальністю,які встановленідоговором абоактом цивільногозаконодавства. Особа може бути звільнена від цивільного обов`язку або його виконання у випадках, встановлених договором або актами цивільного законодавства (ст.14 ЦК України).

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до п. 5, 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги- це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.

Згідно зі статтею 5 вказаного Закону до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги (послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами). Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Статтями 7, 8 вказаного вище Закону визначені права та обов`язки споживачів й виконавця комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством і умовами договорів, а обов`язком споживача - є укладення договору про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплата наданих житлово-комунальних послуг за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. При цьому, пунктом першим частини2 ст.7 Закону передбачено, що споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача) від укладання договору з виконавцем комунальної послуги не звільняє його від обов`язку оплати фактично спожитої комунальної послуги, наданої таким виконавцем.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено у судовому засіданні, згідно з протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням АДРЕСА_2 від 01.09.2020, загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку 72осіб. Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку 4393,00кв.м. У зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники у кількості 36осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку, загальною площею 1995,36кв.м. У письмовому опитуванні взяли участь особисто та/або через представників співвласники у кількості 22осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 1155,1кв. м. (п.І. «Загальна інформація»).

Відповідно до п. ІІ протоколу «Порядок денний зборів» на розгляд виносилися питання: 1.вибір форми управління багатоквартирним будинком та визначення управителя, 2.затвердження договору з управителем, обрання уповноваженої особи для укладення та розірвання договору, 3.затвердження кошторису (визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком).

Відповідно до Протоколу загальних зборів співвласників від 01.09.2020, прийнято рішення про передачу функції управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , управителю та призначити управителем ПП«РЕУ«Райагробуд2», затвердити договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком з управителем ПП «РЕУ «Райагробуд2» та обрати уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , для укладення договору з управителем ОСОБА_2 .

На виконання вказаних вище рішень, прийнятих 01.09.2020 співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , 01.12.2020 між Приватним підприємством «РЕУ «Райагробуд2», в особі ОСОБА_3 , що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , в особі ОСОБА_2 , уповноваженої зборами співвласників багатоквартирного будинку, що діє на підставі рішення зборів співвласників, з іншої сторони, укладено Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до п. 1 Договору, управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Пунктом 6 Договору визначено, що кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління у порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Згідно з п. 7 Договору, управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління у порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

У судовому засіданні також встановлено, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №373744799 від 10.04.2024 відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності №б/н від 27.10.1997, свідоцтва про право на спадщину №3-515 від 05.03.2010 та договору дарування №3-692 від 30.03.2010 (розмір частки- 1).

Таким чином, ОСОБА_1 є споживачем житлово-комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території будинку АДРЕСА_2 , які надаються ПП«РЕУ«Райагробуд2» всім співвласникам квартир та нежитлових приміщень у вказаному будинку за Договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01.12.2020.

Суд звертає увагу на те, що відповідно доч.1ст.15Закону України«Прожитлово-комунальніпослуги»,договір пронадання послугз управліннябагатоквартирним будинком(змінидо нього)від іменівсіх співвласниківбагатоквартирного будинкуукладається звизначеним відповіднодо законодавствауправителем співвласником(співвласниками),уповноваженим (уповноваженими)на церішенням зборівспіввласників.Такий договірпідписується наумовах,затверджених зборамиспіввласників,та єобов`язковим длявиконання всімаспіввласниками. Увипадках,визначених законом,договір пронадання послугз управліннябагатоквартирним будинкомукладається відімені співвласниківбагатоквартирного будинкууповноваженою особоюоргану місцевогосамоврядування. Водному багатоквартирномубудинку договірпро наданняпослуг зуправління можеукладатися одночасноне більшяк зодним управителем. Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Тобто, Закон передбачає лише колективну форму договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Укладення індивідуальних договорів між управителем та споживачем послуги з управління багатоквартирним будинком законом не передбачено.

Таким чином, Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01.12.2020, відповідно до норм Закону України«Про житлово-комунальні послуги» є колективним та обов`язковим для всіх співвласників багатоквартирного будинку. Відповідно до змісту Договору, його зміст, умови та його спосіб укладення були затверджені рішенням більшості співвласників багатоквартирного будинку (особисто 36осіб; у письмовому опитуванні 22особи) за адресою: АДРЕСА_2 , відповідно до вимог чинного законодавства України.

Отже, умови Договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01.12.2020 розповсюджуються на всіх співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема і на ОСОБА_1 , як на власника квартири АДРЕСА_3 .

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Таким чином, з моменту надання споживачу послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» між сторонами виникли правовідносини, які полягають у виконанні споживачем зобов`язання щодо своєчасної та повної оплати спожитих послуг.

Слід також зазначити, що Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76 затверджені Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

Відповідно до цих Правил, житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Виконавець послуг - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору. Споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Правовідносини між співвласниками майна як суб`єктами цивільних правовідносин та іншими особами регулюються законами України та договорами, укладеними власниками (співвласниками) майна та іншими особами. Правовідносини власників житлових приміщень щодо оплати комунальних послуг з підприємствами, які надають ці послуги, регулюються нормами ЦК України та законодавства, яке регулює користування житловими комунальними послугами.

Правове регулювання правовідносин власників житлового приміщення належного їм на праві приватної власності, здійснюється на підставі норм ЦК України, які регулюють правовідносини з права власності. У статті13 Конституції України зазначено, що власність зобов`язує. Вказана норма кореспондує зі статтею322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Отже, чинне законодавство визначає обов`язок для співвласника, незалежно від фактичного проживання, сплачувати комунальні послуги на утримання житла.

За змістомчастини першоїстатті 901,частини першоїстатті 903ЦК Україниза договоромпро наданняпослуг однасторона (виконавець)зобов`язуєтьсяза завданнямдругої сторони(замовника)надати послугу,яка споживаєтьсяв процесівчинення певноїдії абоздійснення певноїдіяльності,а замовникзобов`язуєтьсяоплатити виконавцевізазначену послугу,якщо іншене встановленодоговором. Положення глави 63 ЦК України можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Положеннями ст.ст. 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено у ст. 610 ЦК України, - порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положень ст.611 ЦК України, - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.ст. 156, 162 ЖК України, плата за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить на праві приватної власності, здійснюється за затвердженими в установленому порядку тарифами. Власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Згідно з вимогами пункту 10 частини 1 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

За приписами ч.ч. 1, 2 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування (ч.ч.1, 2 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Відповідно до рішення №3 директора ПП «РЕУ «Райагробуд 2» БілонігН.В. від 31.10.2022 про коригування (встановлення) ціни на послугу, з 01.11.2022 встановлено ціну послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , у розмірі 5,10грн. на місяць за 1кв.м. загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку, у зв`язку із підвищенням соціального нормативу, встановленого державою для послуги з управління будинком та зміни вартості складових послуги, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення.

Крім того, відповідно до рішення №3/1 директора ПП «РЕУ «Райагробуд2» БілонігН.В. від 31.08.2023 про коригування (встановлення) ціни на послугу, з 01.09.2023 встановлено ціну послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , у розмірі 5,40грн. на місяць за 1кв.м. загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку, у зв`язку із підвищенням соціального нормативу, встановленого державою для послуги з управління будинком та зміни вартості складових послуги, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення.

У судовому засіданні встановлено, що ПП «РЕУ «Райагробуд 2» надавало та надає відповідачу ОСОБА_1 житлово-комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_4 , факт надання яких не спростовано відповідачем, а також відповідачем до суду не подано жодних належних та допустимих доказів і будь-яких претензій до позивача щодо неналежної якості наданих ним послуг за вказаною вище адресою.

Також, судом встановлено та підтверджується відповідним розрахунком, що борг ОСОБА_1 перед ПП «РЕУ «Райагробуд 2» за надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за адресою: АДРЕСА_4 , за період з 01.12.2020 по 01.04.2024, становить 12700грн. 05коп. Вказаний борг нарахований, виходячи із загальної площі квартири та розміру тарифів, встановлених Договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01.12.2020, а також рішеннями ПП«РЕУ «Райагробуд2» №3 від 31.10.2022 та №3/1 від 31.08.2023 про коригування (встановлення) ціни на послугу.

Таким чином, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідач отримував житлово-комунальні послуги, які надає ПП «РЕУ «Райагробуд2», але всупереч вимог чинного законодавства не здійснював їх оплату, що призвело до накопичення боргу та порушує права і законні інтереси позивача; з відмовою від отримання послуг до позивача він не звертався, доказів щодо ненадання чи надання позивачем послуг неналежної якості, суду не надано, а тому до стягнення з відповідача підлягає заборгованість, яка виникла за період з 01.12.2020 по 01.04.2024, у розмірі 12700грн. 05коп.

Крім того, оскільки правовідносин, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, то на них поширюється дія ч. 2 ст. 625 ЦК України, як спеціального виду цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання зобов`язання, якою передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.

З позовної заяви та доданих до неї розрахунків вбачається, що позивачем на суму заборгованості, нараховано інфляційні збитки у розмірі 2328грн. 28коп. та 3% річних у розмірі 603грн. 26коп. Аналіз змісту наданого розрахунку свідчить, що він здійснений відповідно до порядку, встановленого законом, арифметично обчислений правильно, а відтак позовні вимоги у цій частині також підлягають до задоволення. Крім того, відповідачем розмір заборгованості не заперечується та не спростовується відповідними доказами.

На основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які покликався позивач, як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими у судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд дійшов висновку про можливість задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Щодо розподілу судових витрат, то відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

Позивачем при зверненні до суду з цим позовом сплачений судовий збір у розмірі 3028грн. 00коп. (платіжна інструкція №293 від 17.04.2024).

Таким чином, оскільки, позовні вимоги ПП «РЕУ «Райагробуд2» задоволено у повному обсязі, то з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 3028грн. 00коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 11, 15, 16, 264, 267, 360, 382, 509, 525, 526, 530, 610, 611, 625 ЦК України, ст.ст.4,11, 12,13,81,89, 137, 141,263-266,273, 280-284 ЦПК України суд,-

в и р і ш и в :

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , зареєстрований: АДРЕСА_5 ) на користь Приватного підприємства «РЕУ «Райагробуд 2» (код ЄДРПОУ 43250184, с.Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 201, Черкаського району, Черкаської області) заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 12700грн. 05коп., інфляційні у розмірі 2328грн. 28коп., 3% річних у розмірі 603грн. 26коп., судовий збір у розмірі 3028грн. 00коп., а всього 18659грн. 59коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Черкаського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст судового рішення складений 27.05.2024.

Головуючий суддя: С. М. Позарецька

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення21.05.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119751364
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —711/3241/24

Рішення від 21.05.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Позарецька С. М.

Рішення від 21.05.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Позарецька С. М.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Позарецька С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні