Рішення
від 14.06.2024 по справі 320/2964/20
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2024 року № 320/2964/20

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Донця В.А. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Київського обласного центра соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області звернулося до суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення експлуатації (роботи) будівлі відповідача, що знаходиться за адресою: Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33, до усунення ним порушень, що містяться в акті від 27.12.2019 №415.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.04.2020 відкрито провадження у справі, постановлено здійснити розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до розпорядження керівника апарату суду та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №320/2964/20 передано для розгляду судді Донцю В.А.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2024 адміністративну справу прийнято до провадження, постановлено здійснити судовий розгляд справи спочатку за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, установлено строки для подання заяв по суті та доказів.

Підставами позову визначено встановлення позивачем за наслідками проведення контрольного заходу порушень відповідачем законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що зафіксовано в акті від 27.12.2019 №415 та є достатньою підставою для застосування заходів реагування, позаяк виявлені порушення унеможливлюють експлуатацію будівлі відповідача за адресою: Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33.

Відповідач правом на подання заяв по суті не скористався.

Дослідивши докази, суд установив.

Позивачем проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, про що складено акт від 27.12.2019 №415, відповідно до якого встановлено 9 порушень вимог законодавства, допущених Київським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків" стосовно будівлі адресою: Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33.

До судової справи представником позивача додано акт від 10.02.2021 №16, складений за наслідками позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, відповідно до якого не встановлено порушень Київським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків" вимог законодавства стосовно утримання будівлі адресою: Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33.

Вирішуючи спір, суд ураховує таке.

Відповідно до частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України в разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Статтею 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу. Припис обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

За змістом наведених норм, підставою для застосування заходів реагування є встановлення за наслідками контрольного заходу порушень суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Судом установлено, що в акті позапланового заходу державного нагляду (контролю) від 27.12.2019 №415 зафіксовано 9 порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, допущених Київським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків" стосовно будівлі адресою: Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33.

Водночас за наслідками позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання відповідачем вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, про що складено акт від 10.02.2021 №16, встановлено відсутність порушень за вказаним об`єктом.

Враховуючи наведене правове регулювання щодо підстав для застосування заходів реагування, зважаючи на встановлені обставини стосовно не виявлення за наслідками повторного державного нагляду порушень у відповідача щодо належного утримання об`єкта, щодо якого здійснювались контрольні заходи (Київська область, Баришівський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33), відсутні підстави для задоволення позовних вимог про застосування заходів реагування.

З огляду на те, що з позовом до адміністративного суду звертався суб`єкт владних повноважень, сторонами не надано інших доказів понесення судових витрат, такі витрати відповідно до частини другої статті 139 КАС України розподілу та присудженню не підлягають.

Керуючись статтею 246 Кодекс адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати розподілу та присудженню не підлягають.

Позивач Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області (ідентифікаційний код 38537963, місцезнаходження: 04071, місто Київ, вулиця Межигірська, 8).

Відповідач Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків" (ідентифікаційний код 38908505, 07524, Київська область, Броварський район, село Сезенків, вулиця Центральна, будинок 33).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Донець В.А.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119752182
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту

Судовий реєстр по справі —320/2964/20

Рішення від 14.06.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Донець В.А.

Ухвала від 03.04.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Донець В.А.

Ухвала від 06.04.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Харченко С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні