Ухвала
від 29.05.2024 по справі 593/714/24
БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-о/593/30/2024

У Х В А Л А

"29" травня 2024 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М. ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа управління державної міграційної служби в Тернопільській області, - про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

24 травня 2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Прийдун В.М., заінтересована особа управління державної міграційної служби в Тернопільській області, - про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій заявник просить встановити факт, що він ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року і до даного часу продовжує тут постійно проживати.

Заява подана ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 1, 3 ч. 1 ст. 318 ЦПК України оскільки в заяві не вказано: який факт заявник просить встановити та з якою метою; докази, що підтверджують цей факт.

Такий висновок випливає з того, що заявник просить встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року і до даного часу продовжує тут постійно проживати, однак не вказує, яка мета встановлення того факту, що заявник проживає на території України після 24 серпня 1991 року і до даного часу продовжує тут постійно проживати.

Також в матеріалах заяви відсутні докази на підтвердження факту за встановленням якого звернувся заявник, оскільки заявником не додано жодного доказу на те, що він проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року і до даного часу продовжує тут постійно проживати: письмові, речові і електронні докази; висновки експертів.

Згідно з ч.3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Вказана заява не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а тому її слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення її недоліків.

Відповідно до вимог п. 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Такі вимоги Закону в заяві, поданій ОСОБА_1 , не дотримані, оскільки всупереч п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України в заяві відсутня вказівка про наявність або відсутністьелектронного кабінету у заінтересованої особи.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно з вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Не зважаючи на вказане заявником судовий збір не сплачено, в заяві заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Згідно з п.1 ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в)одинокі матері(батьки),які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Ч.2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17 жовтня 2014 року особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Заявником не наведено відомостей про те, що його може бути звільнено від сплати судового збору на підставі ст. 8 Закону України «Про судовий збір», заявник не довів наявність підстав для звільнення від сплати судового збору.

Згідно з п.п. 4 п. 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою заяви у справах окремого провадження ставка судового збору встановлена в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2024 році становить 605,60 грн.).

Окрім цього, заявником до заяви додано неповну копію свідоцтва про здобуття освіти (відображення однієї сторони свідоцтва), а також переклад свідоцтва про народження достовірний текст якого встановити не можливо, без додання самого свідоцтва про народження.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177, 318 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного заявнику слід подати оновлену позовну заяву в які навести: яка мета встановлення факту, що заявник проживає на території України після 24 серпня 1991 року і до даного часу продовжує тут постійно проживати; якими доказами підтверджується факт за встановленням якого він звернувся; навести вказівку про наявність або відсутністьелектронного кабінету у заінтересованої особи.

Окрім цього, заявнику, якщо він вважає, що звільнений від сплати судового збору відповідно до закону, в оновленій заяві слід вказати:

-підстави звільнення заявника від сплати судового збору;

-додати до позовної заяви документи, що підтверджують підстави звільнення заявника від сплати судового збору відповідно до закону.

В іншому випадку заявнику слід додати до заяви документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 605,60 грн., який належить сплатити на рахунок UA318999980313171206000019749, отримувач коштів ГУК у Терн.обл./тг м.Бережани/22030101, ЄДРПОУ 37977599, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Бережанський районний суд Тернопільської області (назва суду, де розглядається справа), або обґрунтоване клопотання (заяву) заявника про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Також заявнику до заяви слід додати повну копію свідоцтва про здобуття освіти, а також переклад свідоцтва про народження текст якого можливо встановити, та свідоцтво про народження.

Керуючись ч.1 ст. 185, ст. 293, п.11 розділу ХІІІ ЦПК України -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа управління державної міграційної служби в Тернопільській області, - про встановлення факту, що має юридичне значення, - залишити без руху.

Надати заявнику строк для оформлення заяви відповідно до вимог ст. ст. 175, 177, 318 ЦПК України, десять днів з дня отримання ухвали.

Інакше заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудБережанський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.05.2024
Оприлюднено18.06.2024
Номер документу119755748
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —593/714/24

Ухвала від 11.03.2025

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні