Справа № 204/5853/24
Провадження № 6/204/299/24
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу справи на розгляд іншому суду
14 червня 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Токар Н.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Суперіум», заінтересовані особи: приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Русецька Оксана Олександрівна, стягувач Акціонерне товариство «Ідея Банк», боржник ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
12 червня 2024 року до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська через систему «Електронний суд» надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Суперіум», заінтересовані особи: приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Русецька Оксана Олександрівна, стягувач Акціонерне товариство «Ідея Банк», боржник ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до матеріалів заяви предметом спору є вимога про заміну стягувача у виконавчому написі приватного нотаріуса.
Так, статтею 446 ЦПК України встановлено, що процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
Частинами 1 та 2 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.
Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.
Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Таким чином, в розумінні ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» місцем виконання виконавчого документу є не місцезнаходження приватного виконавця, а місце проживання, перебування, роботи боржника або місцезнаходження його майна.
Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №642565 від 14.06.2024 року, боржник за виконавчим написом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до територіальної юрисдикції Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська.
При цьому, визначаючи підсудність Красногвардійському районному суду м.Дніпропетровська, не враховано наступне.
Згідно копії паспорту боржника ОСОБА_1 , остання значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 .
Верховний Суд зауважив, виходячи зі змістуст.24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання судового рішення є місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання. Такі виконавчі дії провадяться за місцем проживання боржника, місцем його перебування, роботи або за місцем знаходження його майна. Отже, місце виконання рішення та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем можуть не співпадати та є відмінними правовими категоріями.
З поданоїзаяви тадоданих донеї додатківне вбачається,що виконавчийнапис нотаріуса№1619від 29.09.2017року простягнення зі ОСОБА_1 на користь ПАТ «Ідея Банк» заборгованості у розмірі 61706,80 грн., виконується за місцем територіальної підсудності Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська.
Також, в матеріалах справи відсутня постанова приватного виконавця Русецької Оксани Олександрівни про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, а тому, відсутні підстави для розгляду справи Красногвардійським районним судом м.Дніпропетровська, та справа підлягає передачі на розглядПавлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
За таких обставин, враховуючи те, що матеріали справи не містять доказів того, що виконавче провадження з виконання виконавчого напису відбувається на території Чечелівського району міста Дніпра, суд приходить до висновку, що заяву подано з порушенням правил підсудності.
За такого, вказану заяву згідно положень п. 1 ч. 1ст.31 ЦПК України слід передати на розгляд до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
На підставівищевикладеного,керуючись ст.31,ст. 446 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Суперіум», заінтересовані особи: приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Русецька Оксана Олександрівна, стягувач Акціонерне товариство «Ідея Банк», боржник ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - передати на розгляд до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Ухвала набираєзаконної силинегайно післяїї проголошення,якщо іншене передбаченоцим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.В. Токар
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119758955 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко В. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко В. М.
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Токар Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні