Справа № 761/19019/24
Провадження № 1-кс/761/12432/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2024 року
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженні № 72023000120000043 від 12.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366, ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
До Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженні № 72023000120000043 від 12.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366, ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 212 КК України, а саме: на корпоративні права: на корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ» (код ЄДРПОУ 40063752) у вигляді у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_5 , у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_6 та у вигляді 10% частки статутного капіталу ОСОБА_7 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи
ТОВ «СЯЙВОМЕТ» (код ЄДРПОУ 40063752) в період з 01.12.2021 по 24.08.2022 сформовано витрати за рахунок документального оформлення операцій з придбання металобрухту по взаємовідносинах з ТОВ «АСШ» (код ЄДРПОУ 44453200) без фактичного їх здійснення та без фактичного постачання ТМЦ вказаних у штучно створених первинних документах.
Також вказали, що засновниками ТОВ «СЯЙВОМЕТ» є фізичні особи ОСОБА_5 , у вигляді 45% частки статутного капіталу ТОВ «СЯЙВОМЕТ», ОСОБА_6 у вигляді 45% частки статутного капіталу ТОВ «СЯЙВОМЕТ» та ОСОБА_7 у вигляді 10% частки статутного капіталу ТОВ «СЯЙВОМЕТ», які давно знайомі з підозрюваним ОСОБА_8 , а тому наявний ризик незаконного впливу підозрюваного на цих осіб. Наявні достатні й реальні підстави вважати, що службові особи, а також інші особи, які діють від їх імені, їх представники, представники товариств (у тому числі за довіреністю), інші особи, у володінні, користуванні яких перебувають корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ», можуть вчинити реєстраційні дії щодо передачі корпоративних прав (основних засобів) іншим особам, з метою уникнення наступної кримінальної відповідальності, знищення або приховування речових доказів, унеможливлення стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження.
Зміна права власності корпоративних прав на зазначену юридичну особу може призвести до наступного знищення речових доказів, у т.ч. знарядь вчинення кримінального правопорушення, документів, зокрема організаційно-розпорядчих, фінансово-господарських та інших документів, оригінали яких до теперішнього часу не вилучені а також ухилення причетних осіб від кримінальної відповідальності.
Отже, з метою збереження речових доказів, запобігання протиправним діям з корпоративними правами ТОВ «СЯЙВОМЕТ», в подальшому відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів та конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права вищезазначеного підприємства.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Постановою детектива у кримінальному провадженні - корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ» у вигляді у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_5 , у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_6 та у вигляді 10% частки статутного капіталу ОСОБА_7 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
З огляду на викладене, сторона обвинувачення приходить до висновку, що у випадку допущення вчинення реєстраційних дій щодо передачі корпоративних прав ТОВ «СЯЙВОМЕТ» іншим особам буде втрачено речові докази у кримінальному провадженні, а тому з метою збереження речових доказів по кримінальному провадженню відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права вказаної юридичної особи.
Таким чином, вказали, що з метою недопущення приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна а також втрати речових доказів, ухилення причетних осіб від відповідальності та унеможливлення стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження, завданих внаслідок кримінального правопорушення, виникла необхідність застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладення арешту на корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ» з метою досягнення дієвості кримінального провадження, що являється метою застосування заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України.
Прокурор, який ініціював вказане клопотання, підтримав доводи клопотання та просив його задовольнити.
Перевіривши доводи клопотання, додані матеріали на підтвердження підстав для накладення арешту, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Правилами частини 10 статті 170 КПК України встановлено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
В клопотанні слідчий просить накласти арешт на корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ» (код ЄДРПОУ 40063752) у вигляді у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_5 , у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_6 та у вигляді 10% частки статутного капіталу ОСОБА_7 .
Відповідно до ст. 167 ГК України - корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
При цьому необхідно зазначити, що статутний капітал підприємств не може бути доказом у кримінальному провадженні, яке здійснюється за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366 КК України - службове підроблення, та за ст. 212 КК України, - ухилення від сплати податків, в якому підозрюється керівник підприємства, який не є одним із засновників. Даних в підтвердження того, що статутний капітал підприємств сформований за рахунок коштів, набутих кримінально протиправним шляхом - не наведено, зв`язок статутного капіталу підприємств та події злочинів, за фактом яких здійснюється досудове розслідування, - не убачається. Дані про причетність засновників - фізичних осіб до вчинення злочину не убачається, не інкримінується в підозрі, яким чином вказані корпоративні права будуть використовуватися як доказ - в клопотанні не наведено.
Крім того, необхідно зазначити, що обсяг обставин, які розслідуються у даному кримінальному провадженні згідно витягу, не охоплюють дії засновників ТОВ «СЯЙВОМЕТ», відомості, що корпоративні права є знаряддям, зберегли на собі сліди злочину - відсутні.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку про недоведеність необхідності накладення арешту на корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ», недоведеності, що корпоративні права відповідають критеріям ст. 98 КПК України, у відповідності такого виду забезпечення завданням кримінального провадження слідчий суддя з наданих матеріалів клопотання не має можливості пересвідчитися.
На підставі наведеного, керуючись ст. 170-174 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в задоволенні клопотання клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженні № 72023000120000043 від 12.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366, ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 212 КК України, а саме: на корпоративні права: на корпоративні права ТОВ «СЯЙВОМЕТ» (код ЄДРПОУ 40063752) у вигляді у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_5 , у вигляді 45% частки статутного капіталу ОСОБА_6 та у вигляді 10% частки статутного капіталу ОСОБА_7 .
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119762803 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Хардіна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні