Справа № 190/989/24
Провадження №2/190/335/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2024 року м.П`ятихатки
П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Кудрявцевої Ю.В.
за участі секретаря Пронської Т.В.,
розглядаючи в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишнівської об`єднаної територіальної громади Кам`янського району Дніпропетровської області, третя особа: ТОВ «СФГ «Гермес» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Вишнівської об`єднаної територіальної громади Кам`янського району Дніпропетровської області, третя особа: ТОВ «СФГ «Гермес» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою судді від 14.05.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження; по справі призначено підготовче судове засідання.
27.05.2024 року від третьої особи - ТОВ «СФГ «Гермес» на адресу суду надійшло пояснення щодо предмету спору, в якому просять розглянути позовні вимоги без участі третьої особи та задовольнити позовні вимоги позивача.
07.06.2024 року позивач подав через канцелярію суду заяву про залишення його позову без розгляду.
Сторони в підготовче засідання не з`явилися, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялися у встановленому законом порядку.
В зв`язку з тим, що розгляд справи проведено за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ст. 247 ЦПК України фіксування ходу судового засідання звукозаписувальним технічним засобом не здійснювалось.
Вивчивши подану заяву, дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що позивач скористався наданим йому процесуальним правом, суд приходить до висновку, що заяву про залишення позову без розгляду слід задовольнити.
Так, згідно ч.2 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до положень п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Залишення заяви без розгляду на підставі заяви позивача - це форма закінчення розгляду справи без ухвалення рішення. Зазначена процесуальна дія - це диспозитивне право позивача, передбачене нормами ЦПК України. При цьому, суд не перевіряє підстави подання такої заяви.
Отже, саме по собі подання заяви про залишення позову без розгляду не є необґрунтованими діями позивача, так як це є його диспозитивним правом, передбаченим нормами ЦПК України, яке не містить обмежень в його реалізації.
Судом роз`яснюється, що згідно ч. 2 ст. 257 ЦПК України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ст.13 ЦПК Українипередбачає право позивача на власний розсуд розпоряджатись своїми правами щодо предмета спору, у зв`язку з чим виключно позивачу належить право вибору характеру своїх процесуальних дій: залишити позов без розгляду, чи закінчити судовий розгляд справи.
Виходячи з положень п. 5 ч. 1ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення заяви без розгляду.
Оскільки, згідно з зазначеною нормою закону подача заяви про залишення позову без розгляду є правом позивача і підставою для залишення позову без розгляду, суд вважає, що заява ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню, а позов - залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст.200ч.2п.1, 257 ЦПК України, суд,-
постановив:
Позов ОСОБА_1 до Вишнівської об`єднаної територіальної громади Кам`янського району Дніпропетровської області, третя особа: ТОВ «СФГ «Гермес» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або складення, а учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Ю.В.Кудрявцева
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119764940 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Кудрявцева Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні