Провадження №2/447/346/24 Справа №447/813/24
У Х В А Л А
щодо призначення експертизи
17.06.2024 Миколаївський районний суд Львівської області в складі судді Головатого А.П., за участю секретаря судового засідання Венгер Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаїв Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Миколаївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області про встановлення факту батьківства та внесення змін до актового запису про народження,
позивач ОСОБА_1
представник позивача ОСОБА_4
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 пред`явила позов до ОСОБА_3 , Миколаївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області про встановлення факту батьківства та внесення змін до актового запису про народження.
28.03.2024 сформовано відповідь з Єдиного державного демографічного реєстру на запити суду про зареєстроване місце проживання відповідача.
28.03.2024 ухвалою суду позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
04.04.2024 ОСОБА_1 усунула недоліки позову.
04.04.2024 суд постановив ухвалу про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, призначив підготовче засідання.
20.05.2024 представник позивача адвокат Мукан Б.С. подала до суду клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи на предмет кровного споріднення між ОСОБА_1 та ОСОБА_2
22.05.2024 відповідач ОСОБА_3 надіслав на адресу суду заяву про визнання позову.
05.06.2024 Миколаївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області надіслав до суду клопотання про розгляд справи у відсутності його представника, щодо задоволення позовних вимог покладалися на думку суду.
В судовому засіданні представник позивача адвокат Мукан Б.С. просила призначити судову молекулярно-генетичну експертизу.
Згідно ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі у випадку якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а стороною (сторонами) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Зважаючи на те, що відсутність чи наявність кровного споріднення між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , можна визначити лише за допомогою експертизи, суд вважає за необхідне призначити, відповідно до ст. 103 ЦПК України, судову молекулярно-генетичну експертизу.
Керуючись ст. 103, 104 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотанняпредставника позивача адвоката Мукана Б.С. про призначення експертизи - задоволити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Миколаївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області про встановлення факту батьківства та внесення змін до актового запису про народження судову молекулярно-генетичну експертизу для встановлення факту кровного споріднення між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Проведення експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, який знаходиться за адресою: вул. Конюшинна, 24, м. Львів, 79040.
На вирішення експертів поставити наступне питання:
- Чи є кровне споріднення між ОСОБА_1 матір`ю померлого ОСОБА_5 та дитиною ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- Чи являється ОСОБА_1 мати померлого ОСОБА_5 рідною бабусею дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Надати експерту дозвіл на повне або часткове, необхідне для проведення експертизи, знищення об`єктів дослідження.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Питання щодо відібрання відповідних зразків, які необхідні для проведення експертного дослідження, покласти на експертну установу (експерт викликає необхідних йому осіб). Витрати пов`язані з проведенням судової експертизи покласти на позивача.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема про те, що у разі ухилення учасника справи, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала, що постановлена судом в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали до Львівського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Головатий А. П.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119767074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Головатий А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні