Ухвала
від 17.06.2024 по справі 904/2534/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17.06.2024м. ДніпроСправа № 904/2534/24

Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали

за позовом ТОВ "Лідеральянс" (м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, буд. 4; ідентифікаційний код 40452795)

до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" в особі Дніпропетровської регіональної дирекції "Дніпропетровська страхова агенція" (49000, м. Дніпро, узвіз Крутогірний, буд. 33; ідентифікаційний код 20474912)

про стягнення 439 893 грн. 84 коп.

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ТОВ "Лідеральянс" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№2413/24 від 11.06.2024) до відповідача - Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" в особі Дніпропетровської регіональної дирекції "Дніпропетровська страхова агенція" про стягнення 439 893 грн. 84 коп. - страхового відшкодування за Договором від 06.09.2023 №сс212237ГаЗд добровільного страхування наземного транспортного засобу "Все включено" .

Також просить стягнути з відповідача судовий збір та витрати на правову допомогу.

Суд вважає за необхідне зазначити, що 18.10.2023 набрав чинності Закон України від 29.06.2023 №3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" (надалі - Закон від 29.06.2023 №3200-IX).

Частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX) визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Як вбачається з позовної заяви, у позивача відсутній зареєстрований Електронний кабінет в Підсистемі Електронний Суд.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX) позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається, в порушення наведених норм процесуального закону, позовна заява не містить повного найменування позивача, місцезнаходження відповідача та позивача відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того, пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В порушення наведеної норми позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви, оскільки позивачем зазначено щодо наявності оригіналів документів, доданих до зустрічної позовної заяви знаходяться у позивача за зустрічним позовом.

Також пунктом 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Як вбачається, у позовній заяві позивачем зазначено, що попередній і орієнтовний розрахунок судових витрат, які позивач поніс і які планує понести у зв`язку з розглядом справи становить, зокрема, судовий збір за подання позовної заяви про стягнення боргу за договором позики 6 598 грн. 41 коп.

Суд звертає увагу, що як вбачається, предметом позову у цій справі є стягнення страхового відшкодування за Договором добровільного страхування наземного транспорту, а не стягнення заборгованості за договором позики.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).

Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

За змістом зазначеного пункту Правил, для здійснення перевірки працівниками поштового відділення відповідності вкладення опису, останній має містити поіменний перелік предметів.

Отже, належним доказом направлення на адресу інших учасників справи копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек, поштова накладна опис вкладення або квитанція про надіслання документу до Електронного кабінету учасника справи з поіменним переліком документів.

Як вбачається, позивачем в якості доказів направлення на адресу інших учасників справи копії позовної заяви з доданими до неї документами надано опис вкладення у цінний лист, поштову накладну та фіскальний чек.

Проте, зі змісту наданих доказів вбачається, що позовна заява з доданими до неї документами була надіслана лише на адресу Дніпропетровської регіональної дирекції "Дніпропетровська страхова агенція".

Будь-яких виключень з приводу ненаправлення іншим учасникам справи будь-яких копій документів, які є додатками до позову, приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять.

Також суд наголошує, що позивач зобов`язаний направити іншим учасникам справи усі без винятку копії документів, які є додатками до позовної заяви, поданої до господарського суду.

Отже, позовна заява є такою, що оформлена без дотримання вимог статті 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Окремо суд звертає увагу на те, що відповідно до Акту Відділу документального забезпечення Господарського суду Дніпропетровської області від 11.06.2024 №406/1/24 про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (паковання) під час отримання позовної заяви про стягнення страхового відшкодування від позивача - ТОВ "Лідеральянс", виявлено недоліки, а саме відсутня копія позовної заяви.

Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: - надати суду докази реєстрації позивачем Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд; - зазначити повне найменування та місцезнаходження сторін відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; - зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; - навести попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з із розглядом справи; - надати докази направлення позовної заяви з доданими до неї документами Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "АРКС".

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ТОВ "Лідеральянс" (м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, буд. 4; ідентифікаційний код 40452795) до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" в особі Дніпропетровської регіональної дирекції "Дніпропетровська страхова агенція" (49000, м. Дніпро, узвіз Крутогірний, буд. 33; ідентифікаційний код 20474912) про стягнення 439 893 грн. 84 коп. - залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:

- надати суду докази реєстрації позивачем Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд (з доказами направлення відповідачеві);

- зазначити повне найменування та місцезнаходження сторін відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (з доказами направлення відповідачеві);

- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (з доказами направлення відповідачеві);

- навести попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з із розглядом справи (з доказами направлення відповідачеві);

- надати суду докази направлення позовної заяви з доданими до неї документами Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "АРКС".

Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.

Повідомити учасників процесу про обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу, подати до суду відомості про таку реєстрацію.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 17.06.2024.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В. Загинайко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено19.06.2024
Номер документу119771176
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/2534/24

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 31.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 25.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 18.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні