Ухвала
від 17.06.2024 по справі 909/886/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/886/23 (909/552/24)

УХВАЛА

17.06.2024 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., розглянувши матеріали позовної заяви від 10.06.2024 (вх. № 5260/24 від 10.06.2024), поданою ОСОБА_1 до відповідачів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Агаркової Анни Миколаївни про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників юридичної особи, нової редакції статуту та скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у справі про банкрутство Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна" (ідентифікаційний код юридичної особи: 35252391),

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області на стадії ліквідаційної процедури перебуває справа про банкрутство Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна".

Ухвалою від 31.10.2023 Господарський суд Івано-Франківської області відкрив провадження у справі про банкрутство Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна".

Постановою про визнання боржника банкрутом, яка ухвалена Господарським судом Івано-Франківської області 01.03.2024, серед іншого, призначено ліквідатором Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна" арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну.

10.06.2024 ліквідатором Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна" Носань Н.С. через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд" подано позовну заяву (вх. № 5260/24) про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників юридичної особи, нової редакції статуту та скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (у межах провадження у справі про банкрутство), в якій арбітражний керуючий Носань Наталія Сергіївна просить суд:

- визнати недійсним рішення Загальних зборів членів Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна" від 25.11.2019, оформлене протоколом № 12 від 25.11.2019;

- визнати недійсним статут Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна", затверджений рішенням Загальних зборів членів Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна" від 25.11.2019, оформленого протоколом № 12 від 25.12.2019;

- скасувати державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, зміни керівника або відомостей про керівника юридичної особи щодо Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, внесену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Агарковою Анною Миколаївною 26.11.2019, запис № 10741070035066735;

- скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження юридичної особи (у разі зазначення його в установчих документах), зміни складу або інформації про засновників, зміни складу засновників (учасників) або відомостей про засновників (учасників) юридичної особи щодо Товарної біржі "Перша універсальна біржа "Україна", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, внесені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Агарковою Анною Миколаївною 26.11.2019, запис № 10741050036066735.

Розглянувши подану позовну заяву, суд встановив таке.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.02.2020 у справі № 918/335/17 дійшла висновку про те, що судові рішення у процедурі банкрутства можна поділити на дві групи.

Одна з них стосується не вирішення спорів, а розв`язання специфічних питань, притаманних саме процедурам банкрутства, тобто непозовному провадженню: про відкриття провадження у справі про банкрутство, про припинення дії мораторію щодо майна боржника, про закриття провадження у справі про банкрутство, про затвердження плану санації, про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, про призначення керуючого санацією, ліквідатора тощо.

Друга група стосується виключно вирішення спорів. До неї належать судові рішення щодо розгляду спорів, у межах справи про банкрутство, стороною в яких є боржник. Такі спори розглядаються за позовом сторони, тобто в позовному провадженні. Хоча вони вирішуються тим судом, який відкрив провадження у справі про банкрутство, ці спори не стосуються непозовного провадження, яке врегульоване Кодексом України з процедур банкрутства, а тому регламентуються правилами про позовне провадження, встановленими у Господарському процесуальному кодексі України.

Отже, позовна заява подана у справі про банкрутство має бути подана з дотриманням порядку та правил, визначених Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується.

Процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.

Однак, позивач заявляючи до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Агаркової Анни Миколаївни позовні вимоги про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників юридичної особи, нової редакції статуту та скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, вимог ГПК України дотримався не в повному обсязі.

По-перше, відповідно до абзацу другого частини другої статті 7 КУзПБ склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Однак, на першій сторінці позовної заяви зазначено позивачем ОСОБА_1 , а на другій - Товарну біржу "Перша універсальна біржа "Україна" в особі ліквідатора Носань Наталії Сергіївни.

Відтак ОСОБА_1 необхідно уточнити хто є позивачем за даним позовом, чи Товарна біржа "Перша універсальна біржа "Україна", як вказано на другій сторінці позовної заяви, чи особисто ОСОБА_1 , яка зазначена позивачем на першій сторінці документа, або має місце процесуальна співучасть, тобто позов подано двома позивачами.

По-друге, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023 внесено зміни до ряду статей ГПК України.

Так, згідно з абз. 1, 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Частиною 2 статті 174 ГПК України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Згідно з приписами ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Судом встановлено, що Товарна біржа "Перша універсальна біржа "Україна" не має зареєстрованого електронного кабінету у вказаній підсистемі ЄСІТС, що підтверджується відповіддю на запит суду від 12.06.2024 № 1529345 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС.

Відсутність у позивача, зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС є підставою для залишення позовної заяви без руху із зазначенням судом обов`язку ТБ "ПУБ "Україна" зареєструвати такий електронний кабінет.

По-третє, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом ч. 2 ст. 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць станом на 01 січня 2024 р. становить 3028 гривень.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Із змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено 4 вимоги немайнового характеру.

В контексті викладеного, за звернення до суду з даним позовом позивачу необхідно сплатити судовий збір на загальну суму 9689,60 грн (4 х 3028 х 0,8).

Однак, до позовної заяви, як документ, який підтверджує сплату судового збору, додано платіжну інструкцію 0.0.3687902945.1 від 07.06.2024 на суму 4844,80 грн.

Таким чином, позивачем сплачено судовий збір у неналежному розмірі.

У зв`язку з чим, за подання позовної заяви необхідно доплатити судовий збір в розмірі 4844,80 грн.

В контексті викладеного, позовна заява (вх. № 5260/24 від 10.06.2024) подана без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В абз. 1 ч. 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків.

Керуючись статтями 2, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 4, 91, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

позовну заяву (вх. № 5260/24 від 10.06.2024) залишити без руху.

Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме, надати Господарському суду Івано-Франківської області:

- заяву про те, хто є позивачем (позивачами) за позовом;

- докази реєстрації ТБ "ПУБ "Україна" (створення електронного кабінету) в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд", яка забезпечує обмін документами, якщо позивачем є Товарна біржа "Перша універсальна біржа "Україна"; позивач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України;

- докази, які підтверджують доплату судового збору в розмірі 4844,80 грн.

Роз`яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя І.Є. Горпинюк

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено19.06.2024
Номер документу119771503
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них:

Судовий реєстр по справі —909/886/23

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Рішення від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 27.09.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Горпинюк І. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні