ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.06.2024Справа № 910/19431/23
За заявою Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс" (03062, м. Київ, вул. Академіка Туполєва, буд. 12-М; ідентифікаційний код 40608137)
про банкрутство
Суддя Чеберяк П.П.
Представники сторін:
Від заявника Слив`юк С.В. - представник
Від боржника не з`явилися
Розпорядник майна Бандола О.О.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс" (03062, м. Київ, вул. Академіка Туполєва, буд. 12-М; ідентифікаційний код 40608137) у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 27.12.2023 заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс" прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 05.02.2024.
21.12.2023 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Бандоли О.О. про участь у справі.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 05.02.2024 відкрито провадження у справі № 910/19431/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс", визнано грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби до боржника в розмірі 24 265 723,69 грн., введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 853 від 17.07.2013). Попереднє засідання призначено на 01.04.2024.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 08.04.2024 визнано кредитором у справі № 910/19431/23 по відношенню до боржника Головне управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби в розмірі 24 352 863,69 грн. та підсумкове засідання призначено на 03.06.2024.
10.04.2024 до Господарського суду м. Києва надійшла заява Головне управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника на суму 4 413 504, 24 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 12.04.2024 заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника на суму 4 413 504, 24 грн. прийнято до розгляду на 03.06.2024.
07.05.2024 до Господарського суду м. Києва надійшла заява розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Бандоли О.О. про виплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому.
03.06.2024 до Господарського суду м. Києва надійшли клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Бандоли О.О. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Бандоли О.О. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та відшкодування витрат за підсумками процедури розпорядження майном боржника, а також заява арбітражного керуючого Бандоли О.О. про участь у справі.
У судовому засіданні 03.06.2024 розглядалась заява Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника на суму 4 413 504, 24 грн.
Представник Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, які відокремленого підрозділу ДПС надав пояснення по суті поданої заяви.
Як вбачається з вказаної заяви, заявлені кредитором вимоги складають консолідовану суму податкового боргу зі сплати податку на прибуток підприємств який сплачують інші підприємства в розмірі 2 537,70 грн., з яких: 2 210,00 грн. - штрафна санкція та 327,70 грн. - залишок несплаченої пені; а також заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів в розмірі 4 404 910,54 грн., з яких: 1 750,00 грн. - основний платіж, 284 762,87 грн. - штрафна санкція, 4 118 397,67 грн. - залишок несплаченої пені.
Згідно п. 36.1.ст. 36 Податкового кодексу передбачено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
У відповідності до ст. 54.1. Податкового кодексу, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1.ст. 14 Податкового кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
У відповідності до ч. 5 ст. 41 Кодексу з процедур банкрутства дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, повернення невикористаних та своєчасно неповернутих коштів загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
У відповідності до ст. 64 Кодексу з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: 2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби визнані розпорядником майна в повному обсязі, як такі, що підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс" в розмірі 6 056,00 грн. до першої черги, в розмірі 1 750,00 грн. до третьої черги та в розмірі 4 405 698,24 грн. до шостої черги.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмету спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному зверненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
З огляду на викладене вище, розглянувши заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника на суму 4 413 504, 24 грн., дослідивши матеріали справи та оцінивши додані до заяви докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених кредитором вимог, тому вважає за доцільне подану заяву задовольнити та визнати заявлені кредитором вимоги до боржника в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Частиною 4 ст. ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Зважаючи на те, що заява Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника надійшла після завершення строку, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, вказаний кредитор є конкурсним, однак не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів боржника.
Керуючись ст. 41, 43, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби з кредиторськими вимогами до боржника на суму 4 413 504, 24 грн. задовольнити.
2. Визнати кредиторські вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс" на суму 4 413 504, 24 грн., з яких: 6 056,00 грн. вимоги першої черги, 1 750,00 грн. вимоги третьої черги та 4 405 698,24 грн. вимоги шостої черги.
3. Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Бандолу О.О. включити кредиторські вимоги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, відокремленого підрозділу Державної податкової служби на суму 4 413 504, 24 грн. до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Аврора-Транс".
4. Копію ухвали направити сторонам та розпоряднику майна боржника.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Кодексом України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя П.П. Чеберяк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119773040 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чеберяк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні