ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
14.06.2024Справа № 910/7125/24Суддя Ярмак О.М., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ВЕСТ ТОРГ"</a>;
до ЕКСПО ЛАЙФ ДООЕЛ СКОП`Є (EKSPO LAJF DOOEL SKOPJE);
про стягнення 74 627,40 Євро, що еквівалентно 3 275 687,63 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО ВЕСТ ТОРГ"</a> звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до ЕКСПО ЛАЙФ ДООЕЛ СКОП`Є (EKSPO LAJF DOOEL SKOPJE) з вимогою про стягнення заборгованості за контрактом № 12/02/24 від 12.02.2024 у сумі 74 627,40 Євро, що еквівалентно 3 275 687,63 грн.
Приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, заявником не дотримані вимоги п. 2 ч. 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: в частині долучення до позовної заяви документу, який підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Приписами частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", зокрема, встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за позовну заяву майнового характеру - ставка складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до положень, встановлених у статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", прожитковий мінімум з 01.01.2024 для працездатних осіб становить - 3.028,00 грн.
Позивачем заявлено одна позовна вимога майнового характеру - стягнення заборгованості у сумі 74 627,40 Євро, що еквівалентно 3 275 687,63 грн., - за яку належить сплатити судовий збір у розмірі 49 135, 31 грн.
Виходячи із вказаного, за подання до господарського суду даної позовної заяви має бути сплачений судовий збір у розмірі 49 135, 31 грн.
Позивачем не долучено до позовної заяви жодних доказів сплати судового збору.
Натомість, позивачем заявлено клопотання у додатку № 1 до позовної заяви про відстрочення сплати судового збору з підстав відсутності коштів на рахунку. До клопотання додано копію довідки про залишок коштів на рахунку позивача в АБ "УКРГАЗБАНК".
Згідно з ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; позивачами є військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Разом з тим, відсутність коштів на рахунку позивача в АБ "УКРГАЗБАНК", жодним чином не свідчить про наявність обставин, які у відповідності до ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору.
При цьому, суд вважає за необхідне наголосити на наступному.
Згідно з ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відмова у звільненні від сплати судового збору, відстрочці або розстрочці його сплати не порушує положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (про право на справедливий суд), оскільки не перешкоджає вказаній особі у доступі до суду і не ускладнює його таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права. Судовий збір, його об`єкти та ставки, підстави і порядок сплати, а також умови звільнення від сплати встановлені законом, тобто справляння судового збору переслідує законну мету.За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі.
Суд, дослідивши позовну заяву, дійшов висновку про необхідність залишити її без руху, оскільки вона не відповідає вимогам, встановленим ст. 174 ГПК України.
Враховуючи викладене вище, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 49 135, 31 грн. та надати суду докази на виконання даної ухвали.
Приймаючи до уваги викладене вище, заявник має можливість усунути недоліки шляхом подання заяви про усунення недоліків, до якої додати належним чином завірений доказ оплати судового збору у сумі 49 135, 31 грн.
Керуючись ст. 162, ст. 164, ст. 172, ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за подання даного позову - відмовити.
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ВЕСТ ТОРГ"</a> - залишити без руху.
2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати належним чином завірений доказ сплати судового збору у сумі 49 135, 31 грн.;
- надання доказів направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.М.Ярмак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119773334 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ярмак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні