печерський районний суд міста києва
Справа № 757/22751/24-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 62023100120000684 від 09.09.2023, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , а також юридичних осіб ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) та ТОВ «ДИР ДИР ДИР» (код ЄДРПОУ 43577793), у яких ОСОБА_4 є засновником, керівником (директором) та/або кінцевим бенефіціарним власником, із забороною відчуження та розпорядження, на корпоративні права ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» та ТОВ «ДИР ДИР ДИР», а також на грошові кошти у безготівковій формі, що знаходяться на банківських рахунках ОСОБА_4 , ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» та ТОВ «ДИР ДИР ДИР», відкритих в АТ «СЕНС БАНК», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», АТ «РВС БАНК», без встановлення суми коштів, шляхом заборони розпоряджатись будь-яким чином грошима у безготівковій формі та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам.
В обґрунтування клопотання прокурор вказує, що майно яке підлягає арешту визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки відповідає критеріям, визначеними у ст. 98 КПК України (постанова слідчого від 24.04.2024), а тому, з метою збереження речових доказів, у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України абз. 1 ч. 3 цієї статті майно слід арештувати. Крім того, прокурор вказує, що майно, яке належить ОСОБА_4 , має ознаки що одержане внаслідок вчинення розслідуваних кримінальних правопорушень, пов`язаних з легалізацією незаконного набутого майна, є предметом вчинення кримінального правопорушення, тому з метою забезпечення можливої подальшої спеціальної конфіскації, в порядку п. 2 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу, та на підставі ч. 4 цієї статті також підлягає арешту.
Водночас, прокурор, на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення такого арешту, просив здійснювати судовий розгляд клопотання без повідомлення власника майна.
До початку судового розгляду клопотання прокурор подав заяву, у якій просив здійснювати розгляд за його відсутності, клопотання підтримав та просив про його задоволення з наведених у ньому підстав.
Керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України, ураховуючи обставини кримінального провадження яке розслідується, приховані дії фігурантів провадження, з метою забезпечення арешту майна, задля унеможливлення знищення, відчуження чи приховування майна власником, до прийняття слідчим суддею рішення, задовольнити клопотання прокурора та здійснювати судовий розгляд клопотання без повідомлення власників майна.
Вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023100120000684 від 09.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтею 3685, ч. 3 ст. 209, ч. 1 статті 1112, ч. 1 ст. 14 ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 146 КК України.
У даному кримінальному провадженні, серед іншого, досліджуються обставини здійснення колишнім заступником голови Вищого господарського суду України ОСОБА_5 та пов`язаними з ним особами легалізації грошових коштів та майна, одержаних злочинним шляхом, за сприяння у прийнятті неправосудних рішень в інтересах третіх осіб через втручання в автоматизовану систему та діяльність суддів Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, через що отримувалася неправомірна вигода, яку використано для придбання рухомого і нерухомого майна в Україні та за її межами, з подальшою реєстрацією придбаного майна на близьких та/або підконтрольних йому фізичних і юридичних осіб, зокрема на своїх членів сім`ї, серед яких колишня дружина ОСОБА_6 , сини ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , та дружина сина - ОСОБА_8 .
На даний час прокурор вказує, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження виникла необхідність у вжитті заходу забезпечення цього провадження, такого як арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та забезпечення спеціальної конфіскації.
Постановою слідчого від 24.04.2024 майно на яке прокурор просить накласти арешт, та яке належить ОСОБА_4 , визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Рішення про визнання речовим доказом обґрунтовано розслідуванням у даному кримінальному провадженні обставин легалізації ОСОБА_5 коштів та майна, одержаних злочинним шляхом, за сприяння у прийнятті неправосудних рішень в інтересах третіх осіб через втручання в автоматизовану систему та діяльність суддів Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, через що отримувалася неправомірна вигода, яку використано для придбання рухомого і нерухомого майна в Україні та за її межами, з подальшою реєстрацією придбаного майна на близьких та/або підконтрольних йому фізичних і юридичних осіб, зокрема на своїх членів сім`ї, серед яких колишня дружина ОСОБА_6 , діти: ОСОБА_7 та ОСОБА_4 з дружиною - ОСОБА_9 .
У ході досудового розслідування зібрано дані, які свідчать, що кінцевим суб`єктом прийняття рішень щодо управління активами вищевказаних фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, тобто особою, яка здійснює фактичне розпоряджання майном, та іншими активами, є саме ОСОБА_5 .
Так, за результатами проведення слідчих (розшукових) дій виявлено, що ОСОБА_5 здійснює серед іншого безпосередній контроль за нерухомим майном, яке зареєстровано на його сина ОСОБА_4 (бізнес-центр по АДРЕСА_1 ) та на колишню дружину ОСОБА_6 (апартаменти в Об`єднаних Арабських Еміратах та Республіки Туреччина, квартири на території України), у частині, що стосується отримання прибутків від їх діяльності (самостійно та через довірену особу ОСОБА_11 ), надання об`єктів в оренду, оплати праці, ведення фінансової та іншої звітності, планування подальшої діяльності та управлінням нерухомим та рухомим майном, іншими фінансовими активами тощо. Також під час проведення обшуків за місцем проживання ОСОБА_5 та огляду його мобільного телефону серед іншого виявлено:
- чорнові записи щодо структури власності юридичної особи-нерезидента AVIAWEB Gmbh та Immotext Gmbh з відомостями щодо вартості/витрат/ доходів за період після розлучення з ОСОБА_6 (фото, датоване 05.06.2022);
- скановані реєстраційні та статутні документи ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (файли в нотатках, датовані 10.06.2023);
- виписка з рахунку « НОМЕР_2 » у банківській установі «RAKBANK» в Об`єднаних Арабських Еміратах за період після розлучення з ОСОБА_6 (2015-2016 роки) (файли в нотатках, датовані 04.02.2023);
- договір купівлі-продажу на ім`я ОСОБА_6 квартири АДРЕСА_2 , від 16.08.2012 (файли в нотатках, датовані 2022 роком);
-договір поруки № 1512-21 від 15.12.2021 між ТОВ «Агрофірма «Прогрес»» (ЄДРПОУ 30761950) - поручитель, SAGAK Capital GmbH (Австрія) в особі директора ОСОБА_6 - кредитор та UDG ENTERPRISES LIMITED (Кіпр) - позичальник (кредитор надає позику у сумі 2 мільйони Євро до 16.11.2026 (файли в нотатках, датовані 2022 роком);
- переклад за допомогою сервісу Deepl питань до ОСОБА_13 щодо спірних господарських правовідносин між ОСОБА_6 та ОСОБА_13 (файли в нотатках, датовані 28.04.2022, та в листуванні з ОСОБА_4 у мобільному застосунку «WhatssApp» за 2022 рік);
- переклад наданих ОСОБА_14 показань щодо епізоду з можливим викраденням ОСОБА_15 та замаху на викрадення ОСОБА_16 (текстові записи в нотатках за 2019 рік);
- переклад російською мовою договору, однією зі сторін якого є « AVIAWEB GmbH » (фото від 26.06.2022);
- листування у мобільному застосунку «Telegram» з невстановленою особою « ОСОБА_18 » у січні-лютому 2022 року щодо пошуку нерухомості для придбання у м. Дубай (Об`єднані Арабські Емірати), в якому останній спілкується з ОСОБА_5 як з уже наявним власником іншої нерухомості у місті;
- листування у мобільному застосунку «WhatssApp» з ОСОБА_4 щодо управління справами «AVIAWEB GmbH», фінансових розрахунків тощо;
- листування у мобільному застосунку «WhatssApp» з ОСОБА_4 у червні 2022 року щодо завершення підготовки (будівництва/ремонту) будинку в АДРЕСА_3 ;
- листування у мобільному застосунку «WhatssApp» з ОСОБА_4 у червні 2022 року щодо управління нерухомістю у м. Дубай (Об`єднані Арабські Емірати), фінансових розрахунків, доходів за 2020-2021 роки;
- листування у мобільному застосунку «WhatssApp» з ОСОБА_4 у липні 2022 щодо управління справами ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21», фінансових розрахунків, оплати праці тощо;
- листування у мобільних застосунках «WhatssApp» та «Telegram» з ОСОБА_19 щодо управління майном та іншими активами ОСОБА_6 , ОСОБА_4 тощо;
- інше листування у мобільному застосунку «WhatssApp» з ОСОБА_4 та іншими членами сім`ї за період 2019-2022 років щодо планування управління наявним нерухомим та рухомим майном як в Україні, так і за кордоном, суб`єктами господарювання, звіту щодо наявних рахунків, у тому числі в Об`єднаних Арабських Еміратах , щодо управління іншими фінансовими активами (цінними паперами, акціями) тощо.
Також встановлено достатньо підстав вважати, що розірвання шлюбу ОСОБА_5 з ОСОБА_6 є фіктивним, та в дійсності спрямоване на приховування незаконного збагачення шляхом набуття активів у незаконний спосіб, оскільки за весь час, починаючи з 2014 року, сукупність отриманих органом досудового розслідування даних свідчить, що вони продовжують мати спільний побут та спільно проживають як на території України, так і за її межами, та мають відповідні права та обов`язки.
На підтвердження цього вказують вищевказані факти безпосередньої участі ОСОБА_5 у розпорядженні майном ОСОБА_6 , а також наступні отримані дані:
- систематичне з 2014 року прибуття ОСОБА_5 та проживання разом з ОСОБА_6 у орендованому будинку у центрі м. Відень (Австрія) (оренда на 3 роки на загальну суму 160,5 тисяч євро);
- отримано інформацію з АІС Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону ОСОБА_5 та його дружиною ОСОБА_6 , за результатами чого встановлено постійний з 2014 року до сьогодні спільний перетин кордону (виїзд / в`їзд) як транспортними засобами, які перебувають у їх власності, так і авіарейсами;
- систематичне з 2014 року проведення спільного відпочинку, відзначення новорічних свят, власних днів народження, весілля дітей, іншого спільного проведення дозвілля, зокрема в Австрії, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Туреччині;
- під час проведення 25.09.2023 та 04.04.2024 обшуку квартир АДРЕСА_4 , які належать ОСОБА_6 , встановлено, що в них постійно проживає ОСОБА_5 , в житлі містяться речі та документи як особисто ОСОБА_5 , так і ОСОБА_6 , інших членів сім`ї, спільні фотозображення та інші предмети на підтвердження спільного побуту;
- лист Князівського регіонального суду князівства Ліхтенштейн, адресований спільно до ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 09.11.2018 про отримання запиту на правову допомогу з України у справі 11 UR.2015.265 (RHS 2018/354) (файли в нотатках за 2019 рік)
- cпільне відвідування 19.11.2021 заходу, присвяченого Національному дню Монако (фото за 19.11.2021);
- спільне відвідування 26.10.2022 закладу в центрі м. Відень, Австрія (фото за 26.10.2022);
- постійне інше спільне відвідування закладів та проведення дозвілля як в Україні, так і за кордоном (фото за 2022-2023 роки);
- листування у мобільному застосунку «WhatssApp» у червні 2022 року з абонентом «ОСОБА_23» щодо перегляду квартири та паркомісця разом з ОСОБА_6 .
При цьому, з матеріалів Державної податкової служби України та Державної служби фінансового моніторингу України не підтверджується отримання достатніх офіційних і задекларованих доходів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та іншими особами/юридичними особами, які були необхідні для придбання зазначеного вище рухомого та нерухомого майна, водночас інформація, відображена у податкових деклараціях про доходи зазначених осіб є фактично недостовірною.
Водночас привертає увагу невідповідність рівня початкових доходів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , а також пов`язаних з ними осіб та юридичних осіб, періоду первісного набуття ними вищевказаних високоліквідних активів (2011-2012 роки), у тому числі за кордоном, за наявної на сьогодні інформації щодо їх вартості, а також значне збільшення доходів ОСОБА_6 після фіктивного розлучення з ОСОБА_5 .
Крім того, згідно з аналітичним висновком Державної фіскальної служби України «Про результати дослідження фінансово-господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 (код НОМЕР_3 ) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення та/або інших правопорушень за період з 01.01.2010 по 01.02.2018», у Розділі 4 викладено наступні результати аналітичного дослідження:
- ФОП ОСОБА_6 має низку нерухомості у приватній власності та в оренді за кордоном на загальну суму 9 257 983,33 гривень;
- ФОП ОСОБА_6 є командистом у « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які володіють низкою нерухомості в Австрії у м. Відні на загальну суму 9 075 000 Євро (294 639 404,40 гривень згідно з курсом НБУ станом на 17.12.2012);
- загальна сума доходу, отриманого громадянкою ОСОБА_6 з 01.01.1998, станом на 15.01.2018 становить 3 033 074, 35 гривень;
- не відомо походження грошових коштів у сумі 6 224 908,98 грн;
- ймовірно дії ФОП ОСОБА_6 могли бути спрямовані на легалізацію у розмірі 6 224 908,98 гривень.
При аналізі інформації, що міститься в державних реєстрах та матеріалах досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 в період з 01.01.2020 до 31.12.2020 здійснено операції з перерахування коштів на загальну суму 15 650 308,76 грн., в тому числі придбання квартири - 6 212 800,00 грн., придбання невстановлених товарів «Списання з к/р при купівлі товару (POS) 53412082 REG_I» - 8 052 668,4 грн., придбання частки в статутному капіталі ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» - 350 000,00 грн., придбання автомобіля - 1 034 840,36 грн.
Відповідно до наявної інформації щодо отриманих доходів ОСОБА_4 задекларував за період 2013-2019 доходи в сумі 5 381 510 грн, що явно не відповідає офіційній вартості придбаного в подальшому в 2020 році нерухомого та рухомого майна, навіть без вирахування видатків за цей же період та встановлення реальної вартості придбаних об`єктів.
Водночас, навіть задекларовані суми доходів не мають обґрунтованого підтвердження законності їх набуття та джерела походження, з урахуванням їх отримання згідно податкових декларацій на території України в готівковому вигляді та фактичного перебування ОСОБА_6 у період їх отримання за кордоном.
Крім того встановлено, що ОСОБА_4 в 2020 році офіційно отримав доходи в сумі 9 987 198,84 грн., в тому числі отриманні дивіденди від ТОВ АГРОФІРМА «НИВА» (код ЄДРПОУ 03750345) 8 055 000,00 грн., які не використовувались в 2020 році та отримані вже після здійснення ОСОБА_4 вищезазначених витрат на придбання активів.
Під час подальшого аналізу отриманих доходів від здійснення підприємницької діяльності та доходів ОСОБА_4 у вигляді дивідендів, встановлено, що ОСОБА_4 в період з 01.01.2021 по 31.12.2023 офіційно отримав доходи в сумі 21 916 688,85 грн.
Відповідно до проведеного аналізу руху коштів по банківським рахунках ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_4 ) в період з 01.01.2021 до 31.12.2023, встановлено отримання коштів в сумі 32 094 385,86 грн.
З огляду на викладене, ОСОБА_4 в період з 01.01.2021 до 31.12.2023 здійснив операції направленні на приховування та маскування отриманих доходів на суму 10 177 697,01 грн. та заниження сплачених податків (зборів).
Здійснення в подальшому ОСОБА_4 фінансових операцій з придбання нерухомого майна в 2021 та 2022 роках (земельних ділянок) та подальшого його продажу за ціною в 6-7 разів більшою за первісну вартість містить ознаки легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.
Також встановлені підозрілі операції, пов`язані зі створенням в 2020 році ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» та придбанням цією юридичною особою основних засобів.
Встановлено, що вартість статутного капіталу ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) становить 300 000,00 грн., вартість основних засобів становить - 15 163.9 тис. грн.
Відповідно до інформації про державну реєстрацію ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) зареєстрована 19.08.2020, засновник ОСОБА_20 (РНОКПП НОМЕР_5 ) із статутним внеском 300 000,00 грн., та в подальшому 12.10.2020 відбулася зміна засновника на ОСОБА_4 із статутним внеском 300 000,00 грн.
Крім того, відповідно до фінансової звітності ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) встановлено, що станом на 31.12.2023 обліковується кредиторська заборгованість в розмірі - 15 034.0 тис. грн.
З огляду на викладене, та з урахуванням вартості активів, яка станом на 31.12.2023 складала 14 381.8 тис. грн., можливо дійти висновку, що зазначена кредиторська заборгованість сформована за рахунок придбання основних засобів.
Відповідно до Договору купівлі - продажу нежитлового приміщення, укладеного між ТОВ «Юридична фірма «Векта-Консалтінг» (Продавець), ідентифікаційний код юридичної особи 25389051, місцезнаходження: 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, буд. 17-21, в особі директора ОСОБА_21 , який діє на підставі Статуту, та ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21», в особі директора ОСОБА_20 (Покупець), розрахунок за придбання приміщення (в літ. «А»), загальною площею 1 248,80 кв.м.. розташоване за адресою: АДРЕСА_1 на суму 15 млн. грн. мав бути здійснений покупцем в безготівковій формі або шляхом видачі (передачі) векселя на суму, яка дорівнює вартості продажу.
Враховуючи зазначене, та у зв`язку з відсутністю інформації щодо здійснення оплати за договором купівля - продажу нежитлового приміщення на адресу ТОВ «Юридична фірма «Векта-Консалтінг», у тому числі за банківськими рахунками, можливо дійти висновку, що посадовими особами ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» на виконання п. 2.2. вищевказаного договору, було складено вексель.
Відповідно до проведеного аналізу фінансової звітності ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424), встановлено відсутність інформації щодо реєстрації та обігу цінних паперів, у тому числі векселів.
З огляду на викладене, операції з придбання ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) нежилих приміщень (в літ. «А»), загальною площею 1 248,80 кв.м.. розташованого за адресою: місто Київ, вулиця Багговутівська, будинок номер 17-21 загальною вартістю 15 000 000,00 грн. та подальшою перереєстрацією зазначеного товариства з ОСОБА_20 , доходи якого станом на 2020 рік не відповідають можливості придбання таких основних засобів, на ОСОБА_4 мають ознаки легалізації - набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом.
Таким чином, існують обґрунтовані підстави вважати, що діяльність ОСОБА_4 як фізичної особи-підприємця, його задекларовані об`єкти оподаткування та операції з банківськими рахунками використовуються ОСОБА_5 як один з інструментів легалізації грошових коштів та майна, одержаних злочинним шляхом.
З огляду на викладене вбачається, що вищевказані активи ОСОБА_4 мають ознаки таких, що набуті незаконним шляхом, оскільки відсутні відомості придбання цих активів за їх сукупні, спільні доходи чи доходи інших членів сім`ї з урахуванням періодів набуття активів, та будь-які подальші операції з ними можуть свідчити про приховування та маскування їх незаконного походження.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Таким чином, в наданих матеріалах кримінального провадження містяться достатні дані, які вказують на те, що було вчинено, в тому числі кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 1112 КК України, і що вказані активи є матеріальними об`єктами, які є знаряддям вчинення особливо тяжких злочинів, зберегли на собі їх сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі були набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ч. 1 ст. 96-2 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна. У разі якщо гроші, цінності та інше майно, зазначені у ч. 1 цієї статті, були повністю або частково перетворені в інше майно, спеціальній конфіскації підлягає повністю або частково перетворене майно.
Згідно із ч. 4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Таким чином, в наданих матеріалах кримінального провадження містяться достатні дані, які вказують на те, що вчинено в тому числі кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 111-2 КК України, і що вказане майно підлягатиме можливій подальшій спеціальній конфіскації у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 96-2 КК України.
Крім того, зазначене майно у виглядікорпоративних прав, рухомого та нерухомого майна, грошових коштів на банківських рахунках необхідне для забезпечення його збереження як речового доказу, а також для забезпечення його збереження як такого що підлягатиме спеціальній конфіскації, запобігання можливості приховування, знищення доказу злочинної діяльності, а також має суттєве значення для розслідування кримінального провадження, є знаряддям вчинення особливо тяжких злочинів, пов`язаних із легалізацією ОСОБА_5 коштів та майна, одержаних злочинним шляхом, за сприяння у прийнятті неправосудних рішень в інтересах третіх осіб через втручання в автоматизовану систему та діяльність суддів Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, через що отримувалася неправомірна вигода, а тому наявні підстави, передбачені ч. 11 ст. 170 КПК України.
Крім того, органом досудового розслідування встановлено, що у період з 12.01.2024 до 19.04.2024 ОСОБА_5 та членами його сім`ї вжито заходів, направлених на відчуження належного їм майна з метою недопущення його подальшого арешту та можливої конфіскації, що фактично є продовженням механізму легалізації незаконного набутих активів.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на рухоме та нерухоме майно із забороною відчуження та розпорядження, корпоративні права та на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках із забороною розпорядження будь-яким чином грошима у безготівковій формі та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам, оскільки це майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, є знаряддям вчинення особливо тяжких злочинів, зберегло на собі їх сліди та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі були набуті кримінально протиправним шляхом, а також відповідає ознакам передбаченим п. 1 ч. 1 ст. 96-2 КК України та метою такого арешту є забезпечення збереження речового доказу та забезпечення спеціальної конфіскації.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. ст. 642, 962, 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке належить на праві власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , із забороною у розпорядженні та відчуженні, а саме:
- земельну ділянку, площею 11,0445 га, кадастровий номер 2320655200:02:009:0051, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території смт Андріївка Бердянського р-ну Запорізької області;
- транспортний засіб BMW X5, чорного кольору, 2019 р.в., д.н.з. НОМЕР_6 , vin: НОМЕР_7 ;
- самохідне моторне судно « НОМЕР_8 » моделі «BRP GTХ LTD iS», ідентифікаційний номер корпусу НОМЕР_9 .
Накласти арешт на майно, яке належить на праві власності юридичним особам (суб`єктам підприємницької діяльності), у яких ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , значиться як засновник, керівник (директор) та/або кінцевий бенефіціарний власник, із забороною у розпорядженні та відчуженні, а саме:
- нежилі приміщення загальною площею 1248,8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1 , із реєстраційним номером нерухомого майна: 2171005780000, що перебуває у власності ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424).
Накласти арешт на корпоративні права ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424) на суму 300 000,00 грн., що становить 100 % статутного капіталу зазначеного товариства, які належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , із забороною розпорядження цими корпоративними правами, а також заборонити будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь-які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним реєстраторам відділів Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, Головному територіальному управлінню юстиції у місті Києві, нотаріусам, акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії по внесенню записів та змін, пов`язаних із зміною керівника юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи, зміною підписантів юридичної особи, вносити будь-які інші зміни в статутні документи юридичної особи, а також вчиняти будь - які інші реєстраційні дії, в тому числі здійснювати реєстрацію, перереєстрацію, скасування реєстрації та вносити будь-яку інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань щодо ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424).
Накласти арешт на корпоративні права ТОВ «ДИР ДИР ДИР» (код ЄДРПОУ 43577793) на суму 25 500,00 грн., що становить 51 % статутного капіталу зазначеного товариства, які належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , із забороною розпорядження цими корпоративними правами, а також заборонити будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь-які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним реєстраторам відділів Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, Головному територіальному управлінню юстиції у місті Києві, нотаріусам, акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії по внесенню записів та змін, пов`язаних із зміною керівника юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи, зміною підписантів юридичної особи, вносити будь-які інші зміни в статутні документи юридичної особи, а також вчиняти будь - які інші реєстраційні дії, в тому числі здійснювати реєстрацію, перереєстрацію, скасування реєстрації та вносити будь-яку інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань щодо ТОВ «ДИР ДИР ДИР» (код ЄДРПОУ 43577793).
Накласти арешт на гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ «БАГГОВУТІВСЬКА 17-21» (код ЄДРПОУ 43762424), без встановлення суми коштів, шляхом заборони розпоряджатись будь-яким чином грошима у безготівковій формі та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам, а саме:
В АТ «СЕНС БАНК» (код ЄДРПОУ 23494714, МФО 300346):
- НОМЕР_10 ;
В АТ КБ «ПриватБанк» (код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299):
- НОМЕР_11 ;
- НОМЕР_12 .
Накласти арешт на гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ «ДИР ДИР ДИР» (код ЄДРПОУ 43577793), без встановлення суми коштів, шляхом заборони розпоряджатись будь-яким чином грошима у безготівковій формі та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам, а саме:
В АТ «СЕНС БАНК» (код ЄДРПОУ 23494714, МФО 300346):
- НОМЕР_13 (валюта рахунку - Долар США);
- НОМЕР_13 (валюта рахунку - Українська гривня).
Накласти арешт на гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківських рахунках ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , без встановлення суми коштів, шляхом заборони розпоряджатись будь-яким чином грошима у безготівковій формі та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам, а саме:
В АТ «СЕНС БАНК» (код ЄДРПОУ 23494714, МФО 300346):
- НОМЕР_14 ;
- НОМЕР_15 ;
- НОМЕР_16 ;
- НОМЕР_17 ;
- НОМЕР_18 (валюта рахунку - Українська гривня);
- НОМЕР_18 (валюта рахунку - Долар США);
- НОМЕР_18 (валюта рахунку - Євро);
- НОМЕР_19 ;
- НОМЕР_20 ;
- НОМЕР_21 ;
- НОМЕР_22 ;
- НОМЕР_23 (валюта рахунку - Українська гривня);
- НОМЕР_23 (валюта рахунку - Долар США);
- НОМЕР_24 (валюта рахунку - Українська гривня);
- НОМЕР_24 (валюта рахунку - Долар США).
В АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (код ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001):
- НОМЕР_25 ;
- НОМЕР_26 ;
- НОМЕР_27 ;
- НОМЕР_28 (валюта рахунку - Долар США);
- НОМЕР_29 ;
- НОМЕР_30 ;
- НОМЕР_31 ;
- НОМЕР_32 ;
- НОМЕР_33 .
В АТ «РВС БАНК» (код ЄДРПОУ 39849797, МФО 339072):
- НОМЕР_34 .
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_22
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119775961 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Гречана С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні