8а/192-4159
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"26" листопада 2007 р.Справа № 8а/192-4159
11:40 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гирили І.М.
при секретарі судового засідання Арзяєві М.І.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора Лановецького району, м. Ланівці, вул. Незалежності, 34 Тернопільської області в особі Державної податкової адміністрації України, в особі Лановецького відділення Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ланівці, вул. Незалежності, 19 Тернопільської області
до відповідача: Приватного сільськогосподарського підприємства «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області
про стягнення недоїмки по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин та механізмів в сумі 1056 грн.
За участю представників сторін:
прокурора: Савки М.В. –прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області, посвідчення № 16 від 13.06.2007 р.
позивача: Талабана В.В. –старшого державного податкового інспектора юридичного сектора, довіреність № 384/10 від 24.01.2007 р.;
відповідача: не прибув.
В судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 27, 29, 49, 51, 59, 60, 130 КАС України.
За відсутності відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Суть справи:
Прокурор Лановецького району, м. Ланівці, вул. Незалежності, 34 Тернопільської області в особі Державної податкової адміністрації України, в особі Лановецького відділення Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ланівці, вул. Незалежності, 19 Тернопільської області звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області про стягнення недоїмки по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин та механізмів в сумі 1056 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Приватне сільськогосподарське підприємство «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області визначені суми податку у встановлені законодавством терміни не сплачувало, внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів. В підтвердження викладеного додає розрахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2003 рік, розрахунок заборгованості станом на 26.09.2007 р.
Відповідач письмових заперечень проти позову не подав, у судові засідання не з'явився. Ухвала суду про відкриття провадження у адміністративній справі від 03.10.2007 р., повістка про виклик відповідача у судове засідання, позовна заява з доданими до неї документами, ухвала про відкладення попереднього судового засідання від 29.10.2007 р. та про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 12.11.2007 р., які надіслані господарським судом на адресу Приватного сільськогосподарського підприємства «Бережанське», а саме: с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області були повернуті органом поштового зв'язку з відміткою на конверті: «за зазначеною адресою не проживає».
Проте, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання (п. 8 ст. 35 КАСУ), виходячи з наступного:
Місцезнаходження відповідача за вказаною адресою, яка зазначена в позовній заяві підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 31-746 від 12.11.2007 р., довідкою Державного реєстратора Лановецької районної державної адміністрації № 67 від 09.11.2007 р.
Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.
Таким чином, господарський суд вжив усіх заходів для повідомлення відповідача про дату, час і місце проведення судового засідання, а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч. 6 ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.
Ухвалою суду від 03.10.2007 р. відкрито провадження у адміністративній справі № 8а/192-4159 та призначено її до розгляду в попередньому судовому засіданні на 14:50 год. 29.10.2007 р., яке у зв'язку з неявкою представника відповідача було відкладено до 11:40 год. 12.11.2007 р.
Зважаючи на те, що сторонами не врегульовано спір, у порядку, визначеному частиною третьою статті 111 КАС України, у відповідності до статті 121 КАС України, судом закінчено підготовче провадження та призначено справу № 8а/192-4159 до судового розгляду на 11:20 год. 26.11.2007 р.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача заявлені вимоги підтримали повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та думку прокурора, суд встановив:
Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України «Про прокуратуру»на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. В силу ст. ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру»при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідач по справі –Приватне сільськогосподарське підприємство «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області зареєстроване Лановецькою районною державною адміністрацією 30.03.2000 р. (витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 31-746 від 12.11.2007 р.) є юридичною особою, ідентифікаційний код 30786949, а тому відповідно до статті 67 Конституції України та статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»зобов'язане сплачувати належні суми податків і зборів в порядку і розмірі, встановлених законом.
Порядок обчислення і сплати податку з власників транспортних засобів регулюється Законом України від 11.12.1991 р. № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»(далі –Закон № 1963-XII), із змінами та доповненнями, яким встановлено, що платниками цього податку є, зокрема, підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, а об'єктом оподаткування є транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми, визначені як об'єкти оподаткування під відповідним кодом за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності у ст. 2 цього Закону.
Погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється згідно нормам спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181 -III (далі - Закон №2181-ІІІ).
Згідно підпункту 2.1.4., 2.3.1. п. 2.1. ст. 2 Закону № 2181-ІІІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Органи державної податкової служби, у відповідності до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-ХІІ від 04.12.1990р. (з наступними змінами та доповненнями) (далі –Закон №509-ХІІ), здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
У відповідності до п. 11 ст. 10, п. 8 ст. 11 Закону № 509-ХІІ органам державної податкової служби надано право звертатись до суду з позовами про примусове стягнення з платника податкового боргу та вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства.
Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 6 Закону № 1963-XII податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичною особою самостійно. Розрахунок суми податку складається на підставі звітних даних (балансу) про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року і подається юридичною особою до податкових органів за місцем реєстрації транспортних засобів у порядку і строки, встановлені Законом.
Визначена у розрахунку сума податку вважається узгодженою сумою (п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181-III) і сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, на спеціальні рахунки відповідного бюджету.
Заборгованість відповідача по сплаті податку з власників транспортних засобів в розмірі 1056 грн. підтверджується поданим платником до податкового органу розрахунком податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2003 рік, розрахунком заборгованості станом на 26.09.2007 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1252-XII від 25.06.1991 р. (далі –Закон № 1252-ХІІ) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(ч. 3 ст. 9 Закону № 1252-ХІІ).
Станом на дату розгляду справи за Приватним сільськогосподарським підприємством «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області рахується податковий борг –недоїмка по податку з власників транспортних засобів в сумі 1056 грн., який в установленому порядку несплачений.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінка доказів на предмет встановлення їх належності та допустимості здійснюється господарським судом, що передбачено положеннями статей 70, 138 КАС України.
За даних обставин, господарський суд визнає позовні вимоги Прокурора Лановецького району, м. Ланівці, вул. Незалежності, 34 Тернопільської області в особі Державної податкової адміністрації України, в особі Лановецького відділення Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ланівці, вул. Незалежності, 19 Тернопільської області про стягнення з Приватного сільськогосподарського підприємства «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області –1056 грн. недоїмки по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин та механізмів правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАСУ та зважаючи на пільги, якими користується прокурор щодо сплати державного мита при поданні позову до суду, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Стаття 258 КАС України передбачає, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69 –71, 86, 94, 158, 160 –163 КАС України, господарський суд , -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Бережанське», с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30786949 на користь Лановецького відділення Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ланівці, вул. Незалежності, 19 Тернопільської області на рахунок у ГУДКУ в Тернопільській області № 33217807700352, код платежу 12020100 –1056 ( одну тисячу п'ятдесят шість) грн. недоїмки по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин та механізмів.
3. Виконавчий лист видати за заявою Лановецького відділення Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ланівці, вул. Незалежності, 19 Тернопільської області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі „_30_” листопада 2007 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом двадцяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2007 |
Оприлюднено | 14.12.2007 |
Номер документу | 1197885 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні