Ухвала
від 11.06.2024 по справі 462/4571/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/4571/24

УХВАЛА

11 червня 2024 року м.Львів

Суддя Залізничного районного суду м.Львова Колодяжний С.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства «Торгівельно-логістичний центр» до Акціонерного товариства «Міжнародний інвестиційний банк», Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінера Україна» та ОСОБА_1 про визнання права власності, скасування державної реєстрації права власності,

встановив:

ПП «Торгівельно-логістичний центр» 06.06.2024 року через систему «Електронний суд» звернулося в Залізничний районний суд м.Львова з позовом до АТ «Міжнародний інвестиційний банк», ТОВ «Грінера Україна», ОСОБА_1 , в якому просить перевести на ПП «Торгівельно-логістичний центр» права та обов`язки покупця нежитлового приміщення літ.Г-1 (контрольно-пропускний пункт), загальною площею 151,8 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та нежитлової будівлі літ. Г-1 (навіс), загальною площею 170,2 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за Договором купівлі-продажу, який укладений 21.07.2022 року між АТ «Міжнародний інвестиційний банк» та ТОВ «Грінера Україна», ОСОБА_1 , посвідчений приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Черник Н.С. (зареєстровано в реєстрі за №638); визнати за ПП «Торгівельно-логістичний центр» право власності на 51/100 частки будівель автостоянки КАМАЗ, а саме на нежитлове приміщення літ.Г-1 (контрольно-пропускний пункт), загальною площею 151,8 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та нежитлову будівлю літ.Г-1 (навіс) загальною площею 170,2 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175, 177 ЦПК України.

При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175,177ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з ч.4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що дана позовна заява належить до об`єктів справляння судового збору відповідно до ч.1 ст.3 Закон України «Про судовий збір», а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб`єктів, яким згідно з нормами ст.5 цього Закону встановлені пільги щодо його сплати.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається, зокрема, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Постановою Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності» № 20 від 22.12.1995 р. зі змінами та доповненнями від 25.05.1998 р. визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Суд зазначає, що дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». В якості доказу вартості майна суду можуть бути поданий звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.

За порядком проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженому постановою КМУ від 04.03.2013 року №231 зазначено, що термін дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більш як шість місяців з моменту оцінки, адже ціна позову має бути визначена у наведені строки.

Ціна позову має важливе значення, для правильного визначення розміру судового збору, який повинен сплатити позивач при зверненні до суду.

Однак, матеріали справи не містять актуальних даних щодо дійсної вартості спірного майна, а також не містить зазначення ціни позову.

До позовної заяви додано платіжне доручення №11 від 05.06.2024року про сплату судового збору у розмірі 3028 грн.

Таким чином, ПП «Торгівельно-логістичний центр» необхідно визначити цінупозову станомна датуподання позовноїзаяви,яка повиннавідповідати дійсній(ринковій)вартості майната сплатити судовий збір у розмірі, визначеному у ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з урахуванням вже сплаченої суми судового збору у розмірі 3028 грн.

Відповідно до ч.2, 5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Натомість, до позовної заяви додані письмові докази, які не відповідають вказаним вимогам ст.95 ЦПК України, оскільки позивачем долучено копію рішення Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року видрукувану з ЄДРСР, з якої неможливо встановити учасників справи.

Згідно ч.1 ст.177ЦПК України позивачповинен додатидо позовноїзаяви їїкопії такопії всіхдокументів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Відповідно ч.7 ст.43ЦПК України уразі поданнядо судув електроннійформі заявипо сутісправи,зустрічного позову,заяви прозбільшення абозменшення позовнихвимог,заяви прозміну предметаабо підставпозову,заяви прозалучення третьоїособи,апеляційної скарги,касаційної скаргита документів,що доних додаються,учасник справизобов`язаний надатидоказ надсиланнятаких матеріалівіншим учасникамсправи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Таким чином, зважаючи на те, що позивач звернувся до суду із позовом через систему «Електронний суд» саме в електронній формі, йому необхідно надати доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу ОСОБА_1 копії позовної заяви з додатками.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п?яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, то таку слід залишити без руху і надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для усунення вказаних недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.175, 177, 185, 259-261 ЦПК України,

постановив:

Позовну заяву Приватного підприємства«Торгівельно-логістичнийцентр» доАкціонерного товариства«Міжнародний інвестиційнийбанк»,Товариства зобмеженою відповідальністю«Грінера Україна»та ОСОБА_1 про визнанняправа власності,скасування державноїреєстрації прававласності залишити без руху.

Позивач має право протягом строку, який не перевищує десяти днів з дня вручення їй ухвали, усунути недоліки позовної заяви. Якщо позивач усуне зазначені недоліки позовної заяви у визначений ухвалою строк, вона вважається поданою в день первісного її подання до суду, в противному випадку - вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя: С.Ю. Колодяжний

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено19.06.2024
Номер документу119790278
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —462/4571/24

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні