ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/5064/21
Провадження № 4с/362/2/22
У Х В А Л А
01.08.2022 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебідь-Гавенко Г.М.,
за участю секретаря Харченко А.В.,
розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Васильківський міськрайонний відділ державної виконавчої служби центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ) про скасування арешту та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшла скарга ОСОБА_1 в якій вона просить, скасувати арешт накладений на майно ОСОБА_1 відповідно до постанови № 965/5 відділу ДВС Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, АА, 321644, 21.09.2007 року,(реєстраційний номер обтяження № 5872829 від 19.10.2007 року). Зобов`язати Васильківський міськрайонний відділ державної виконавчої служби центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ) виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна запис № 5872829 від 19.10.2007 року, здійснений на підставі постанови № 965/5 відділу ДВС Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської областіАА, 321644, 21.09.2007 року.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.09.2021 року відкрито провадження у справі та призначено скаргу до розгляду (а.с. 16).
Сторони в судове засідання не з`явилися. Про час та місце розгляду скарги повідомлялися належним чином.
Суд дослідивши матеріали скарги приходить до наступного.
Судом встановлено, що на виконанні у виконавчій службі перебувало ВП №4852714 відкрите 19.05.2008 року на підставі ухвали №2-1088 від 13.09.2007 виданий Васильківським міськрайонним судом про накладення арешту на все майно ОСОБА_1 на користь ЗАТ СК «ДЛАГО».
Виконавче провадження №7512201 відкрите 19.05.2008 на підставі виконавчого листа №2-1088 від 16.04.2008 виданий Васильківським міськрайонним судом про стягнення ОСОБА_2 на користь ЗАТ СК «ДЛАГО».
17.07.2008 року державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документу стягувану.
Звільнити майно ОСОБА_1 , яке було арештоване постановою 965/5 від 21.09.2007 року Васильківським МР ВДВС згідно номеру запису про обтяження 5872829 неможливо у зв`язкузі знищенням виконавчого провадження.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Виконавчий документ повертається стягувачу, якщоу боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними (п.2 ч.1 ст. 37 вказаного Закону).
Згідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» передбачені підстави закінчення виконавчого провадження, серед яких повернення виконавчого документа стягувачу з підстав відсутності майна, на яке може бути звернуто стягнення, а здійсненні виконавцем відповідно до цього закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, не є підставою для закінчення виконавчого провадження.
Статтею 40 Закону України «Про виконавче провадження» визначенінаслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа.
Так, у разі закінчення виконавчого провадження (крім закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв`язку із закінченням виконавчого провадження.
Виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.
Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.
У разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбаченихпунктами 1,3,4,6частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбаченихпунктами 1,2,4,6,9(крім випадку, передбаченогочастиною дев`ятоюстатті 27 цього Закону),11,14і15частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.
У разі якщо після повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбаченихчастиною першоюстатті 37 цього Закону, встановлено, що виконавчий документ не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов`язання підлягають припиненню відповідно до умов угоди про врегулювання спору (мирової угоди), укладеної між іноземним суб`єктом та державою Україна на будь-якій стадії урегулювання спору або розгляду справи, включаючи стадію визнання та виконання рішення, незалежно від дати укладення такої угоди, арешти з майна боржника знімаються, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті під час примусового виконання рішення заходи, про що виконавець виносить постанову, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, виконавець вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.
Статтею 59 вказаного Закону визначені підстави длязняття арешту з майна.
Так, особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
У разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.
Виконавець зобов`язаний зняти арешт з коштів на рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із цим Законом, а також у випадку, передбаченомупунктами 10,15частини першої статті 34 цього Закону.
У разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.
Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:1) отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;2) надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;3) отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;
4) наявність письмового висновку експерта, суб`єкта оціночної діяльності - суб`єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв`язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням;5) відсутність у строк до 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця, зазначеного участині шостійстатті 61 цього Закону, письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;6) отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;7) погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;8) отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову;9) підстави, передбаченіпунктом 1-2розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону;10) отримання виконавцем від Державного концерну "Укроборонпром", акціонерного товариства, створеного шляхом перетворення Державного концерну "Укроборонпром", державного унітарного підприємства, у тому числі казенного підприємства, яке є учасником Державного концерну "Укроборонпром" або на момент припинення Державного концерну "Укроборонпром" було його учасником, господарського товариства, визначеногочастиною першоюстатті 1 Закону України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", звернення про зняття арешту в порядку, передбаченомустаттею 11Закону України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".
У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.
Скарга у даній справі подана у зв`язку з оскарженням бездіяльності державного виконавця, який здійснював виконавчі дії у виконавчому провадженні щодо не зняття арешту з майна боржника на стадії завершення виконавчого провадження. Виконавчий документ було повернуто стягувачу на підставі пункту 2 частини 1статті 37 Закону України «Про виконавче провадження». Заборгованість не стягнута, рішення не виконано.
Суд вважає, що повернення виконавчого документу стягувачу у відповідності до вимог п. 2 ч. 1 ст.37Закону України «Про виконавче провадження»не встановлювало прямого обов`язку державного виконавця зняти арешт з майна боржника, тому доводи скарги в цій частині є необгрунтованими.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що у задоволенні скарги на бездіяльність державного виконавця, щодо не зняття арешту з майна боржника, слід відмовити.
Беручи до уваги, що інші вимоги скарги є похідними, суд приходить до висновку, що вони також задоволенню не підлягають.
Але, як вбачається із ухвали Васильківського міськрайонного суду Київської області від 13 вересня 2007 року судом було накладено арешт на все належне ОСОБА_1 майно, який судом досі не був скасований (а.с.24).
Відповідно до ч. 1, 2, 4ст. 158 ЦПК Українисуд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
Що не позбавляє власника майна звернутися до суду із заявою про скасування заходів забезпечення позову, які накладені судом відповідно до вимог ч.1, 2, 4 ст. 158 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись п. 9 ч.1 Перехідних положень ЦПК України, статтями 450, 451, 452 ЦПК України, статтями 1, 5, 18, 19, 37, 39, 40, 47, 59 Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про судовий збір», суд,
п о с т а н о в и в:
У задоволенні скарги ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Васильківський міськрайонний відділ державної виконавчої служби центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ) про скасування арешту та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.М.Лебідь-Гавенко
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2022 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119794509 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні