ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.06.2024 Справа № 908/1726/24
м. Запоріжжя, Запорізька область
Господарський суд Запорізької області у складі судді Проскурякова К.В., розглянувши матеріали позовної заяви
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Інагротех» (електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1; пр. Маяковського, буд. 3, м. Запоріжжя, 69035; код ЄДРПОУ 40635925)
про стягнення 7 966 729,55 грн.,
ВСТАНОВИВ:
17.06.2024 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Інагротех» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» стягнення 7 966 729,55 грн.
17.06.2024 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Проскурякову К.В.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 ГПК України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Частиною 2 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 5 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
До матеріалів позовної заяви додана ксерокопія довіреності № б/н від 10.05.2024 на ім`я Нагірняк Яни Валентинівни.
У вищевказаній довіреності зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Інагротех» (Довіритель), в особі директора Маляр Ольги Миколаївни, який діє на підставі Статуту, уповноважує Нагірняк Яну Василівну (паспорт № НОМЕР_1 від 08.02.2018, орган що видав 3232, та/або свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії № 5062/10, виданого КДКА Київської області 11.09.2012 року) представляти інтереси довірителя в усіх справах, в органах, установах, підприємствах і організаціях України незалежно від форми власності «…».
У позовній заяві вказано представника позивача - Нагірняк Яна Василівна (електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; тел. НОМЕР_2 ; адреса% 03124, м. Київ, булю Вацлава Гавела, 4, офіс 423; РНОКПП НОМЕР_3 ).
Судом встановлено, що позовній заяві не вказано паспортних даних та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю - Нагірняк Я.В., що не дозволяє ідентифікувати заявника як належного представника.
За таких обставин, вказана позовна заява подана з порушенням вимог ч. 5 ст. 164 ГПК України.
Крім цього, пунктом 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вищезазначених вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
Таким чином, позовна заява подана з порушенням вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Інагротех» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» стягнення 7 966 729,55 грн. та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом направлення на адресу суду та іншим сторонам копії позовної заяви із зазначенням паспортних даних та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю - Нагірняк Я.В. та письмової інформації щодо відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (ч. 3 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись ч. 2, п. 2 ч. 3 ст. 162, ч. 5 ст. 164, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інагротех» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес» стягнення 7 966 729,55 грн. залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом направлення на адресу суду та іншим сторонам копії позовної заяви із зазначенням паспортних даних та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю - Нагірняк Я.В. та письмової інформації щодо відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя К.В. Проскуряков
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119803044 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Проскуряков К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні