ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.06.2024Справа № 910/7272/24
Суддя Сташків Р.Б., розглянувши
позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРАЇНСЬКА ТОРГОВО-БУДІВЕЛЬНА ГРУПА"
до ОСОБА_1
про визнання звільненим з посади та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду міста Києва надійшов указаний позов.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023 внесено зміни до ряду статтей ГПК України.
Так, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Відповідно до частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Судом здійснено запит в підсистемі Електронний суд та встановлено, що позивач (ТОВ «Українська торгово-будівельна група» ідентифікаційний код 36187601) не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Отже, позивачу необхідно зареєструвати свій Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, докази чого надати суду.
Відповідно до пункту 4 частини 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
У своєму позові заявник другою вимогою просить суд зобов`язати ОСОБА_1 передати ТОВ «Українська торгово-будівельна група»:
1) протокол зборів засновників товариства;
2) статут товариства та зміни до статуту;
3) протоколи загальних зборів учасників;
4) документи товариства, що регулюють діяльність органів товариства, та зміни до них;
5) накази і розпорядження виконавчого органу товариства;
6) аудиторські висновки та результати надання інших аудиторських послуг;
7) річну фінансову звітність;
8) документи звітності, що подаються відповідним державним органам;
9) загальних зборів учасників, наглядової ради та виконавчого органу товариства;
10) документи, що підтверджують права товариства на майно;
11) документи бухгалтерського обліку;
12) договори та угоди, стороною яких є Товариство;
13) логіни і паролі доступу до програм управлінського та бухгалтерського обліку.
Разом з тим, наведений вище перелік документів, які позивач просить зобов`язати відповідача йому передати не містить індивідуально визначених ознак (має бути конкретизація кожного документу з датою, його назвою, номером при наявності). Позивач в деяких пунктах фактично абстрактно посилається на ряд невизначених документів, які просить зобов`язати відповідача йому надати, однак суд не може вирішувати спір без розуміння конкретного предмету спору.
Також, суду не зрозуміло викладену вимогу у пункті 9) переліку документів, які позивач просить йому передати (загальних зборів учасників, наглядової ради та виконавчого органу товариства).
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених ст. 162 ГПК України.
Згідно із ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом надання суду:
- доказів на підтвердження реєстрації позивачем свого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;
- чіткий перелік документів, які позивач просить зобов`язати відповідача йому передати з індивідуально визначеними ознаками цих документів (назва, дата, номер при наявності, інші ознаки, які б характеризували відповідний документ, як то період, назва товариства, і т.д.).
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Р.Б. Сташків
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119804549 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні