Ухвала
від 18.06.2024 по справі 925/757/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

18 червня 2024 року Черкаси Справа №925/757/24

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, ідентифікаційний код 26357343, вул. Максима Преснякова, буд. 13, с. Мошни, Черкаський р-н, Черкаська обл., 19615,

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ Авто Стар 1", ідентифікаційний код 39906760, вул. Фестивальна, 6а, с. Червона Слобода, Черкаський р-н, Черкаська обл., 19604,

про стягнення 137 273, 79 грн,

УСТАНОВИЛА:

13.06.2024 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області з вимогою стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ Авто Стар 1" заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою на загальну суму 137 273,79 грн, з них: 105 016,22 грн - збитки за час фактичного користування земельною ділянкою, 12 393,84 грн - інфляційні втрати, 2 790,97 грн - 3 % річних, 17 072 76 грн - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору оренди землі від 11.05.2016 в частині несплати орендної плати.

Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так позивач зазначає власне найменування "Мошнівська сільська рада Черкаського району Черкаської області". Водночас, згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, найменуванням позивача є "Мошнівська сільська рада".

З викладеного випливає, що позивач порушив вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України оскільки неправильно зазначив власне найменування.

За п. 3 ч. 2 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Так на першій сторінці позовної заяви позивач зазначив ціну позову - 132 273,79 грн.

Ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку. (п. 1 ч. 1 ст. 163 ГПК України)

Так позивач заявив до стягнення загальну суму 137 273,79 грн, з них: 105 016,22 грн - збитки за час фактичного користування земельною ділянкою, 12 393,84 грн - інфляційні втрати, 2 790,97 грн - 3 % річних, 17 072 76 грн - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Якщо скласти всі заявлені позивачем суми до стягнення, то ціна позову становить 1 722 460,81 грн.

Імовірно позивач пропустив кому при зазначенні суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 17 072 76 грн.

З викладеного випливає, що ціна позову не відповідає заявленій сумі до стягнення, чим порушено вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Крім того, суддя звертає увагу, що позивач заявив до стягнення 12 393,84 грн - інфляційні втрати, 2 790,97 грн - 3 % річних.

Проте, у наданому розрахунку позивач здійснив нарахування інфляційних втрат у розмірі 5 % річних без зазначення обґрунтування здійснення такого нарахування. Між тим, позивач у розрахунку зазначив лише період та суму нарахованих інфляційних втрат 5 % річних та 3 % річних без наведеного порядку розрахунку.

Отже, позивач не надав обґрунтований розрахунок інфляційних втрат та 3 % річних, чим порушив вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Так позивач заявив до стягнення заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою на загальну суму 137 273,79 грн та зазначив, що така сума включає в себе, зокрема, 105 016,22 грн - збитків за час фактичного користування земельною ділянкою.

Суддя звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України, збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги допускає суперечності, оскільки зазначає про невиконання відповідачем умов підписаного сторонами Договору оренди землі від 11.05.2016 в частині несплати орендних платежів та зазначає заявлену суму як заборгованість з орендної плати та не наводить жодного правового обґрунтування підстав для стягнення з відповідача саме збитків у цій же сумі.

Також до суми заявленої до стягнення позивач включив 17 072 76 грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, проте, правових підстав такого стягнення не навів.

Отже, позивач порушив вимоги п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Крім того, всупереч вимогам п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України про те, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, позивач не зазначає про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). (ч. 2 ст. 164 ГПК України)

Так у наданому розрахунку збитків за час фактичного користування земельною ділянкою, позивач зазначає розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки у відповідні періоди. Проте, доказів встановлення такого розміру нормативної грошової оцінки у відповідний період позивач не надав, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позов Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду уточнену позовну заяву:

- на виконання п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України із зазначенням правильного найменування позивача, яке відповідає інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- на виконання п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України із зазначенням правильної ціни позову або уточнення заявлених сум до стягнення, обґрунтованого розрахунку інфляційних втрат та 3 % річних;

- на виконання п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України із зазначенням правових підстав позову щодо стягнення суми збитків;

- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- на виконання ч. 2 ст. 164 ГПК України докази встановлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки у зазначених позивачем розмірах;

- докази направлення копії уточненої позовної заяви з додатками відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)

Копію ухвали надіслати позивачу за допомогою системи "Електронний суд".

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.06.2024
Оприлюднено20.06.2024
Номер документу119806198
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —925/757/24

Ухвала від 03.07.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні