У Х В А Л А
18 червня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/1282/14
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В., розглянувши справу
за заявою боржника: Публічного акціонерного товариства "Ніжинський механічний завод", код ЄДРПОУ 14312565, вул. Б. Хмельницького,37, м. Ніжин, 16600
Кредитори:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Гранд Центр Груп",
вул. Пирогова, буд. 2/37, м. Київ, 03150, код за ЄДРПОУ 44131071
2. Управління пенсійного фонду України в м. Ніжині та Ніжинському районі Чернігівської області,
вул. Шевченка, 21 ж, м. Ніжин, 16600
3.Ніжинська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області
вул. Поштова, 2, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600, код ЄДРПОУ 39482774
4.Приватне акціонерне товариство "Страхове товариство "Гарантія",
01601, м. Київ, Печерський узвіз, 3
5.Товариство з обмеженою відповідальністю "НіжинТеплоМережі",
вул. Глібова, 1 м. Ніжин, 16600
6.Закрите акціонерне товариство "Торгове представництво "Сніжнянськхіммаш",
вул. Мічуріна,39-а, м. Бєлгород, російська федерація, 308002
7. Четвертий Державний пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області,
вул. Студентська, б.2, місто Ніжин, Чернігівська обл., 16600
8. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області,
вул. Музична, 1a, м.Чернігів, 14000
Учасники провадження :
1.Ліквідатор Стук Ірина Михайлівна.
14008, м. Чернігів, провулок Нахімова, 50
2.Головне управління юстиції у Чернігівській області
пр-т Миру, 43, м. Чернігів, 14000
Предмет спору: про порушення справи про банкрутство
Учасники справи не з`явились
В межах даної справи постановою господарського суду Чернігівської області від 22.06.2020 року відкрито ліквідаційну процедуру стосовно боржника, виконуючим обов`язки ліквідатора банкрута призначено арбітражного керуючого Стук Ірину Михайлівну, зі зобов`язанням її скликати збори комітету кредиторів, на яких розглянути та вирішити питання щодо кандидатури ліквідатора боржника та надати суду відповідний протокол засідання комітету кредиторів з пропозицією щодо кандидатури ліквідатора боржника.
Оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідпроцедури здійснено на офіційному веб-порталі судової влади України 22.06.2020 № 64933.
Ухвалою суду від 18.02.2021 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Стук Ірину Михайлівну (свідоцтво №127 від 29.01.2013, вул. Нахімова,50,м. Чернігів 14008, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
У зв`язку з закінченням строку ліквідаційної процедури 22.06.2024 року, ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 31.05.2024 було призначено судове засідання та зобо`язано ліквідатора подати звіт ліквідатора та інші документи, які підтверджують виконані в ході ліквідаційної процедури дії. .
17.06.2024 року на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області від ліквідатора надійшло клопотання №17/06-24/125-01 від 17.06.2024 про продовження строку ліквідпроцедури на один рік (скріплене ЕЦП). В даному клопотанні викладено повідомлення про те, що на даний час у власності банкрута перебуває нерухоме державне майно, що обліковується на балансі підприємства, у зв`язку з чим ліквідатором вживаються заходи щодо передачі вищевказаного майна Ніжинській територіальній громаді.
В судове засідання учасники справи не з`явились.
Розглянувши клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури, господарський суд встановив:
У відповідності до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Стаття 90 Кодексу України з процедур банкрутства визначає випадки при настанні яких господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство. Зокрема, відповідно до змісту наведеної статті, закриття провадження у справі про банкрутство після визнання боржника банкрутом можливе лише якщо: боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом; справа не підлягає розгляду в господарських судах України.
Норми ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства не містять такої підстави для закриття провадження у справі про банкрутство як закінчення строку ліквідаційної процедури.
У відповідності зі ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд постановляє ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Кодексом (ч.4 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства).
Частиною шостою ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема ст. 64, 65, якими визначено підстави та порядок завершення ліквідаційної процедури, відповідно до яких ліквідаційна процедура закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
У відповідності з ч.4 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлення господарським судом під час розгляду звіту ліквідатора факту невиявлення або нереалізації останнім майнових активів банкрута у повному розмірі є підставою для призначення нового ліквідатора, який діє згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутства, що в свою чергу свідчить про можливість та необхідність продовження строку ліквідаційної процедури банкрута у разі його закінчення на час розгляду господарським судом звіту ліквідатора.
Окремо судом враховується, що ліквідатор зобов`язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс після завершення всіх розрахунків з кредиторами, а не у встановлений строк. При цьому, незавершення ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Кодексу України з процедур банкрутства, не є підставою для закриття провадження у справі.
Враховуючи, що 22.12.2023 спливає строк ліквідаційної процедури, однак ліквідаційна процедура банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне з метою здійснення необхідних заходів у ліквідаційній процедурі у даній справі частково задовольнити клопотання ліквідатора і продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців.
Керуючись ст. 58, 60, 64, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора №17/06-24/125-01 від 17.06.2024 про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити частково.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора - арбітражного керуючого Стук Ірини Михайлівни (свідоцтво №127 від 29.01.2013, пров. Нахімова,50,м. Чернігів 14008, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на 6 (шість) місяців до 22 грудня 2024 року.
3. Зобов`язати ліквідатора: надати господарському суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та інші документи, які підтверджують виконані в ході ліквідаційної процедури дії.
Ухвала складена та підписана 18.06.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Белов
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119806272 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Белов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні